خانه / News / نخستین محموله 22 میلیارد دلاری Hololens مایکروسافت به ارتش آمریکا ارسال شد

نخستین محموله 22 میلیارد دلاری Hololens مایکروسافت به ارتش آمریکا ارسال شد

در پی قرارداد 22 میلیارد دلاری شرکت مایکروسافت و ارتش ایالات متحده، نخستین محموله‌ی هدست‌های واقعیت افزوده‌ی هولولنز (Hololens) برای ارتش این کشور ارسال شد.

 

چند سالی است که هدست واقعیت افزوده‌ی مایکروسافت با نام هولولنز در دست ساخت قرار دارد، اما مدت زیادی از انتشار آخرین اخبار آن می‌گذرد. در سال 2015 چند دمو از این هدست منتشر شده بود، اما در سال‌های اخیر حتی تاریخ عرضه‌ی آن هم اعلام نشد.

اکنون، خبری که زیاد از آن صحبت می‌شود، قرارداد مایکروسافت با ارتش ایالات متحده بر سر این هدست است. سال 2018 بود که شایعاتی از این قرارداد و مبلغ 480 میلیون دلاری آن منتشر و هدف آن نیز افزایش کشندگی عملیات‌های ضربت عنوان شد. در سال 2021 مایکروسافت قرارداد تأمین ارتش آمریکا با هولولنز را با مبلغ هنگفت 22 میلیارد دلار رسمی نمود.

مدت زمان زیادی از آغاز این فرآیند می‌گذرد و اکنون به نظر می‌رسد که ارسال این هدست به ارتش آمریکا آغاز شده است. ، مایکروسافت ارسال نخستین هولولنزهای خود را شروع کرده است.

نیاز به اعمال تغییراتی با هدف آماده‌سازی این هدست‌ها برای استفاده‌ی ارتش باعث شد که شاهد تأخیرهای زیادی در عرضه باشیم. البته، شایعاتی نیز در مورد مشکلات روابط میان گروه تولید و ریاست این شرکت نیز در گذشته منتشر شده بود. به هر صورت قراردادی بزرگ منعقد شده است و ارتش آمریکا به این فناوری نیاز دارد.

درباره‌ی HoseinKazemi

همچنین ببینید

اسپنسر: حاضریم مدت تعهد پیشین خود مبنی بر ارائه CoD روی پلی استیشن را افزایش دهیم

فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، در مصاحبۀ اخیر خود اعلام کرد که حاضر است …