خانه / Reviews / نقد و برسی Cult of the Lamb

نقد و برسی Cult of the Lamb

Cult of the Lamb یک بازی اکشن و ترسناک است که موضوع نسبتا تازه ای دارد و به همین خاطر بسیار جذاب و سرگرم کننده میباشد. اغلب منتقدان امتیاز بالایی را برای این گیم در نظر گرفته اند و به همین ترتیب آن را یک بازی بسیار عالی قلمداد نموده اند. به همین علت است که تیم نقد و برسی بازی‌های رایانه‌ای IRG Review نیز قصد دارد با نوشتن یک نقد مفصل به توضیح در مورد ویژگی‌ها و جنبه‌های مختلف این بازی جذاب بپرازد. پس با ما همراه باشید.

 

معرفی

Cult of the Lamb ماجرای یک گوسفند را روایت می‌کند که بر اساس آیین‌های مذهبی قربانی شده و به درگاه خداوندگاری پیشکش می‌شود اما یک خدای دیگر او را به زندگی بازمیگرداند و جانش را نجات می‌دهد. اما او این کار را بدون دریافت بهایش انجام نمی‌دهد. این خدا که «کسی که منتظر است» نام دارد از گوسفند می‌خواهد که در ازای نجات جانش آیین او را تبلیغ کند و حیوانات دیگر را نیز به پرستش این خدا فراخواند. این گوسفند که از قربانی شدن نجات یافته است حال مأموریتی بسیار مهم را عهده دار است و باید بتواند به خوبی آن را به انجام برساند. با او همراه باشید و از پس چالش‌هایی که قرار است پیش رویتان قرار گیرند برآیید.

مسائل متعددی هستند که باید آن‌ها را حل نمایید. از جذب کرن پیروان تازه گرفته تا نبرد با دیگر فرقه‌های مذهبی که خدایان دیگری را پرستش می‌کنند. این نبردها از جذابیت بسیار زیادی برخوردار هستند و به همین خاطر است که میتوانند بسیار سرگرم کننده باشند. در این درگیری‌ها از قابلیت‌های بسیاری استفاده می‌شود و دشمنان شما گاه شیاطینی هستند که نیروها و سلاح‌های بسیار جدید دارند. به گونه‌ای که نمونه آن‌ها را در گیم‌های دیگر مشاهده نکرده اید. به این تریب Cult of the Lamb یک بازی بسیار دوست داشتنی به حساب می‌آید.

داستان این بازی جدید و نوآورانه است اما در عین حال می‌تواند چالش برانگیز باشد چراکه همه چیز ما را به یاد فرقه‌های شیطانی می‌اندازد و در نوع خود ترسناک به نظر می‌رسد. به همین علت این گیم علاقه‌مندان خاص خود را خواهد داشت و ممکن است برای همه جذاب نباشد. همچنین گیم پلی Cult of the Lamb نیز بسیار عالی است و در عین سادگی تا حد بسیاری سرگرم کننده است. به علاوه سرعت این بازی نیز بالاست و از این نظر باگ و ایرادی در آن به چشم نمی‌خورد.

این بازی تم ترسناک دارد اما گرافیک گیم به گونه‌ای است که حالت بانمکی به آن داده است. همه چیز بسیار بامزه است و موجودات حاضر در محیط گیم همگی ظاهری کارتونی و بچگانه دارند. در این بازی حتی شیاطین هم دوست داشتنی به نظر میرسند و خدایی که قرار است توسط شخصیت اصلی مورد پرستش قرار گیرد ظاهری بسیار عجیب و البته ترسناک‌تر از باقی شخصیت‌ها دارد. در این گیم به کرات از رنگ‌های سیاه و قرمز استفاده شده است که حالتی شیطانی و اهریمنی به آن داده است و البته بسیار هم مناسب می‌باشد. یکی از قابلتی‌های بسیار مهم Cult of the Lamb امکان شخصی‌سازی کاراکترهاست. یعنی می‌توانید بر اساس سلیقه خود ظاهر و ویژگی‌های مختلف شخصیت‌ها را تغییر دهید و به همین ترتیب بازی را آنگونه که می‌خواهید جلو ببرید. بدون شک این امر در نوع خود بسیار جذاب است و البته از ویژگی‌های مثبت قابل توجه این بازی به حساب می‌آید.

اگر قرار باشد در مورد صداپردازی نیز صحبت کنیم Cult of the Lamb بسیار خوب عمل کرده است. در این گیم همه چیز تم ماورایی و ترسناک آن را بازسازی می‌کند و به علاوه در ساخت فضای کلی گیم بسیار موفق عمل می‌نماید. موسیقی نیز در نوع خود عالی است و با وجود آهستگی و تن بسیار پایین در مخاطب تأثیر میگذارد و حس و حال بازی را به خوبی به وی منتقل می‌نماید. در کل موسیقی و صداپردازی این بازی بسیار خوب است و یکی از نمونه‌های خلاقانه و در عین حال موفق به حساب می‌آید.

 

بازی دوست داشتنی Cult of the Lamb محصول سال 2022 است و برای پلتفرم‌های متعددی از جمله نینتندو سوئیچ، پلی استیشن و ایکس باکس در دسترس می‌باشد. در این گیم باید با یک فرقه مذهبی همراه شوید و مردم را به پرستش «کسی که منتظر است» دعوت نمایید. درون این بازی باید همه چیز را به خوبی مدیریت کرده و با رهبران فرقه‌‌های دیگر به مبارزه بپردازید. از هوش و توانایی‌های خود نهایت استفاده را ببرید و در نبردها نیز موفق و پیروز ظاهر شوید. داستان این بازی بسیار نوآورانه است و پیش‌تر شبیه به آن را نداشته ایم. به علاوه تم کلی این بازی نیز در نوع خود بسیار خلاقانه می‌باشد. در این گیم صداپردازی و موسیقی بسیار عالی بوده و گرافیک و شخصیت پردازی نیز از بسیاری جهات خوب هستند. در نهایت امتحان کردن این بازی دوست داشتنی را به شما توصیه می‌کنم. امیدوارم از این تجربه لذت ببرید.

5

5

مزایا

  • گرافیک خوب
  • شخصیت پردازی خوب
  • موسیقی جذاب
معایب

  • داستان ترسناک

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7
داستان - 6.5
موسیقی - 6

6.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Kovox Pitch

با اینکه من از طرفداران دوآتیشه بازیهای موسیقی محور یا به اصطلاح “ریتمی” نیستم، ولی …