خانه / Reviews / نقد و بررسی Wunderling

نقد و بررسی Wunderling

من فکر نمی کنم داشتن یک علاقه خاص به بازی های پلتفرمر یا جمع آوری هزارن چیز ، مسئله ای غیر معمول برای گیمرهای عتیقه مثل خودم (هرچند که من از آخر های این نسل هستم) باشد. از این گذشته ، این ها بازی هایی هستند که برای تعریف کنسول ها در ذهن عموم آمده بودند. می دانم که پلی استیشن اصلی همیشه با Spyro Dragon و Ape Escape به طور جدا نشدنی در ذهن من پیوند خواهد خورد. این بسترسازان پلتفرمر دوران گیمنگ کودکی بسیار از ماها را تعریف کرده و هنوز هم برای بسیاری از بازیکنان جوان امروز اینکار را انجام می دهد. در این مطلب به نقد بازی Wunderling در سایت IRG Review پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

به همین دلیل است که سر و صدا ایجاد کردن در بین گفتگو های پلتفرمر ها که توسط تایتان هایی با سال ها تاریخ پشتشان تسخیر شده است ، برای چیز های جدید دشوار است. به همین دلیل نیز من اینجا هستم که Wunderling گرفته و جلوی صورت شما تکان بدهم چرا مه این بازی سزاوار توجه است. هنگامی که برای اولین بار Wunderling را راه اندازی می کنید ، تنظیمات نسبتاً پایه ای را برای یک بازی پلتفرمر در اختیار دارید. شما یک هویج هستید که می توانید بدوید و پرش کنید و سه زندگی دارید.

بعد از اینکه چیزی را که یک مرحله آموزشی به نظر می رسد ، پشت سر گذاشتید ، هویج یک پرتال کوچک را با وسایل دزدیده شده از یک جادوگر باز می کندو اظهار می کند که وی برای نجات شاهزاده نخود فرنگی می آید. گفتگوی او در این باره کاملاً خودآگاه است ، با اطمینان خاطر می گوید که او این کار را با انتظار دریافت عشق یک زن به عنوان پاداش انجام نمی دهد ، زیرا این کاملا به او وابسته است (اما همانطور که همه شماها می دانید این چیزی است که او واقعاً می خواهد ، بنابراین جلب توجه به این صورت فقط او را عوضی نشان می دهد. مگه نه خانم ها؟). شما انتظار دارید که به مرحله بعدی پرتاب شوید ، اما ما اینجا الاف می مانیم و جادوگر با گاوش به عنوان دستیار ظاهر شده و دیالوگ های عالی دیگری نمایش داده می شود تا اینکه به طور واضح مشخص می شود واقعاً قضیه از چه قرار است.

ما به عنوان یکی از دشمنان آسان و بپر روی سرشون که بارها به عقب و جلو در مراحل اولیه یک پلتفرمر  2بعدی حرکت می کند ، بازی خواهیم کرد. تنها تفاوت میان ما و دیگران چیست؟ جادوگر ما را دنیای مردگان برگردانده و با توانایی پرش به ما برکت داده است تا شاید هویج وحشتناک را تعقیب کنیم!

باید بگویم که واقعاً این یک تکبر ناز و خلاق برای پایه گذاری یک بازی روی آن است. سطح بالایی از خودآگاهی نه تنها در گفتگو ها بلکه در کل بقیه بازی نیز وجود دارد که این یک ویزگی عالی ای است که من اصلاً انتظار آن را نداشتم. قبل از اینکه حتی یک مرحله واقعی بازی را انجام دهم، این باعث شده بود که پای Switch پوزخند بزنم و از ادامه بازی ناامید نشدم.

جوانه های گل تنها آیتم های قابل جمع آوری بازی نیستند. همچنین در هر لول نوعی مواد آرایشی مخصوص برای بلوز کوچک شما وجود دارد که همه آن ها در لول همزمان که بازی می کنید نشان داده می شود. دستیابی به این موارد همیشه آسان نیست و اغلب شامل پیدا کردن یک مسیر ثانویه است ، اما این یک پاداش عالی می باشد برای این که بتوانید به طور متفاوتی در مورد چگونگی قرار گیری لول و چگونگی رسیدن به جایی که می خواهید ، فکر کنید.

ارائه بازی یکی از باحالترین هایی است که در مدتی طولانی دیده ام. تمامی حواشی پیکسلی و دنیاها بسیار زیرکانه هستند! حرکات شخصیت اصلی ، ناز و پر جنب و جوش درست مثل ظاهر بازی می باشد. جهان ها نیز با لمس های اضافی کمی روبرو هستند که باعث می شود بازی احساس زنده بودن داشته باشد ، حتی بیشتر از بازی های واقع گرایانه ای که تا به حال بازی کرده بودم. نزدیک شدن به برخی پرنده های کوچک روی زمین و پراکنده شدنشان در واکنش به من ، خیلی عالی بود. این بازی یکی از آن بازی های است که فقط نگاه کردم بهشان من را خوشحال می کند.

موسیقی دقیقاً همان چیزی است که این بازی برای مطابقت با ظاهر نیاز دارد. من وقتی در بخش ابتدایی ، هویج می گوید که به او کمی از “آن موسیقی دنیای شیرین” را بدهید ، از خود بیخود شدم. من توجه چندانی به آن نشان نداده بودم چون تازه شروع به بازی کرده بودم ، اما بازی را متوقف کردم و برای یک لحظه گوش دادم. بله ، این یک موسیقی دنیای شیرین بود! این به نظر کپی ای از بازی هایی که Wunderling هم تقلید می کند و هم ادای احترام می کند است ، اما هنوز هم استعداد خاص خود را دارد ، بنابراین من در طی جلسات بازی خودم از همه این ها خسته نشدم.

5

5

مزایا

  • هنر و صدا دلنشین
  • مفهوم هوشمندانه ای که در گیم پلی جواب می دهد
  • ترکیب عالی ای از معما و پلتفرمر
معایب

  • من کاملاً مطمئن نیستم که کودک عصبانی من یک لیمو یا سیب زمینی باشد …

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
داستان - 8
گیم پلی - 8
موسیقی - 8.5

8.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …