خانه / Reviews / نقد و بررسی Quell Memento

نقد و بررسی Quell Memento

در اولین نگاهی که به این بازی می اندازید ممکن است به نظر شما این طور بیاید که بارها بازی هایی ازین دسته را انجام داده اید. قطعا بازی ها ممکن است استراتژی های یکسانی داشته باشند اما قطعا جذابیت های خاص خود را نیزی دارند. در هر مرحله، شما این حباب های آبی در بازی را فشار داده و آن ها را در صفحه نمایش می چرخانید تا زمانی که در مقابل دیوار یا سد را به حرکت در آورند.

این اغلب بدان معنی است که شما باید برنامه ریزی کنید تا خود را در یک حلقه بی نهایت از مانع به دام نیاندازید. با این وجود، Quell Memento با ترکیب این فرمول، کار فوق العاده ای را انجام می دهد. Quell Memento تغییر در پازل بلوک هایی بسیاری است. در ابتدا، شما در حال تلاش برای جمع آوری تمام قطعات در حداکثر حرکت ممکن هستید. همان طور که به مکانیک بازی عادت می کنید، انواع چالش های جدید مانند مسیرهای مسدود شده اضافه می شود.

همچنین می توانید بلوک های دیگر را روشن کرده و لیزرهای خود را بر روی کریستال ها بندازید. در ابتدای کار شما این است که به سادگی همه مرواریدها را در هر مرحله جمع کنید، اما در سایر موارد، شما باید با چیدن آن ها همه ی چراغ ها را به یک رنگ مشخص تبدیل کنید. در عین حال باید از یخ زدن در یخ، حباب های قربانی، جعبه های بیل، بلوک های شکسته، سوئیچ های تلنگری، باتری های برق، هرس ها جلوگیری می کنید. این مجموعه یک قانون گیج کننده دارد که به طور مداوم در حال چرخش لایه ی بیرونی است تا زمانی که به حباب های مختلفی در هر سطح و هزارتوی آیکون ها و اشیاء مختلف فرمان دهید.

اما هر مکانیک جدید به شکلی طبیعی و مختصر به شما آموزش داده می شود که تا آن زمان شما کاملاً می دانید که همه آن ها چگونه کار می کنند. در این بازی فقط و فقط باید آیکون های رنگی را با وجود موانع در کنار هم قرار دهید.  همچنین متوجه خواهید شد که اشیاء موجود در پس زمینه بازی بین سطوح به شما کمک می کنند تا خاطرات ناموزون راوی را مرتب کنید و متوجه حرف های او بشوید. راهنمایی ها به طور موثری ارائه شده اند و کاملاً دلپذیر است.

هم چنین، عناصر داستان کم و زیاد با هم فاصله دارند، و من غالباً فراموش می کنم چه اتفاقی در آخرین لحظه افتاده است تا حرکت بعدی را بزنم و باید کاملا در بازی تمرکز خود را حفظ کنید. بعلاوه، فرصت های واضح برای پیوند دادن عناصر بازی به روند داستان از بین رفته اند. اما با این حال داستان با سادگی خودش، بخاطر معماها هفته ها شما را سرگرم می کنند. در این بازی سنگ های پنهانی نیز وجود دارند که باید کاملا حواستان به آن ها باشد. و شاید این مورد کمی بازی را دشوار به نظر برساند. گاهی در بازی جوایزی نیز برای شما در نظر گرفته می شود که همین امتیازات بازی شما را بالا می برد.

هر چه به سطوح بالاتری صعود می کنید می توانید حرکات بیش تری را انجام دهید و قلق بازی دستتان می آید. طعمه های بازی به شکل هوشمندانه ای در بازی قرار گرفته اند. پس از مدتی که بازی را انجام دهید برای شما اعتیار آور می شود و دیگر نمی توانید از بازی بیرون بیایید. رنگ های زمینه بازی و خود مهره ها به خوبی انتخاب شده اند که ذهن شما را خسته نمی کند. این بازی را باید با تمرکز و صبر پیش ببرید تا خود را در جایی گیر نندازید که نتوانید مهره های هم رنگ را بچینید و خود را از دام بازی نجات دهید. شایان ذکر است که، گاهی اوقات تمام چیزی که برای ایجاد یک تجربه بازی دلپذیر تر مورد نیاز است توجه به آموزش بازی و انتقال مهره ها است.

صدای بازی نیز هماهنگ با هر حرکت شما ایجاد می شود که در خور توجه است. گاهی همچنین موسیقی که تا حدی برای حل کردن معماها دلگیر است ، می تواند در بعضی مواقع کمی دلهره آور و غمگین باشد. من می توانم درک کنم که ممکن است بعضی از افراد با انجام بازی ای که گاهی اوقات دلهره آور است دل سرد کند ، اما من از آن لذت بردم.

5

5

مزایا

  • بازی پازلی آرامش بخش
  • ظاهری زیبا
  • موسیقی مناسب
معایب

  • گاهی حرکت ها کند می شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
داستان - 9
گیم پلی - 8.5
موسیقی - 9

8.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …