خانه / Reviews / نقد و بررسی Top Run

نقد و بررسی Top Run

بازی های دونده بی پایان از 10 تا به هزاران بازی در طی چند سال اخیر افزایش پیدا کرده اند اما بسیاری از آن ها به صحنه های موبایل محدود شده بودند. با بیشترین احترام به توسعه دهندگان ، فروشگاه های برنامه ها با انبوهی از این بازی ها روبرو شده و تمایز قائل شدن بین همه آن ها دشوار بود. با این اوصاف پس ، بازی Top Run – یک دونده بی پایان پرمیوم – با امدن در سال 2020 تاریخ گذشته به نظر می رسد یا تغییر جدیدی در این بازی ها ایجاد می کند؟ برای رسیدن به جواب سوالاتتون این نقد و بررسی را در وبسایت IRG Review بخوانید.

Top Run در حقیقت به عنوان یک دونده بی پایان موبایل شروع شد و به تنهایی بیش از 50 هزار دانلود برای اندروید داشت و اندکی پس از اولین اجرایم متوجه شدم که چرا.

شما به عنوان کوین بازی می کنید و – به همراه سگ خود  بادی – باید در یک شهر 2 بعدی سراسر نئونی مسابقه دهید. با ترکیبی از عناصر اولیه platformer مانند توانایی پرش به بالا و پایین پریدن بین سه سطح مختلف و مکانیک شوتر که کوین دیسک های فلاپی به دشمنان پرتاب می کند ، Top Run کمی بیشتر از دونده بی پایان استاندارد به شما ارائه می دهد.

لازم نیست همه آنها را به تنهایی انجام دهید؛ یکی از اهداف اصلی در این بازی همچنین نجات دوستانتان است. در طول دویدن یکی از سه دوست محبوس شده در داخل یک محفظه آینده نگر را  می توانید با دویدن از کنارشان نجات دهید. این دوستان همچنین علاوه بر انجام یک عمل خوب ، توانایی های منحصر به فردی دارند که کمی مانند حملات ویژه در Streets of Rage به نظر می آید و کار یک ارتش بزرگ را خیلی ساده وقتی دشمنان شما را احاطه کرده اند ، انجام می دهد.

در صورت عدم موفقیت ، گزینه های Power-up برای برداشتن وجود دارد. این ها می توانند برای یخ زدن دشمنان و شلیک فلاپی های اضافی استفاده شوند. حتی پسر خوب بادی با بادی شیلد وارد عمل شده و شما را برای دوره های کوتاه شکست ناپذیر می کند و هر دشمنی که با سپر در تماس است را شکست می دهد. مدت زمانی که این همه فعال هستند نیز می توانند با استفاده از پیکسل هایی که در حین دویدن جمع آوری می کنید ، ارتقاء پیدا کنند.

پیکسل ها در اصل به عنوان ارز و سکه از بازی های مشابه مانند Temple Run و Jetpack Joyride کار می کنند و می توان از آن ها برای به روزرسانی Power-up استفاده کرد اما همچنین اسکین های مختلفی به کوین و بادی می دهد. این اسکین ها راهی که بقیه بازی در پیش می گیرد را دنبال می کنند: یک دوز سالم از نوستالژی دهه 80 میلادی. کوین می تواند به عنوان شخصیت های فیلم مورد علاقه خود از جمله جیسون وورایز ، ماوریک از Top Gun ، فیلم The Terminator ، یک شکارچی روح (Ghostbuster) ، ایندیانا جونز و Teen Wolf لباس بپوشد. البته همه چیز متفاوتی صدا زده می شوند. هر لباس مخصوص کوین نیز جایزه ای دارد، بنابراین چیزی بیشتر از صرفاً ظاهر زیبا در آن ها وجود دارد.

فقط قضیه لباس ها نیست؛ بازی پر از رفرنس های دهه 80 و پرش به عقب است. سینمایی که از آن می گذرید ، فیلم “سلاح قانونی 2 ” را تبلیغ می کند ، تابلوهای تبلیغاتی دارای آرم های کلاسیک دهه 80 است که کمی تغییر یافته تا از مشکلات مربوط به حق کپی رایت جلوگیری کند و موسیقی متن فیلم synthwave  دقیقاً حالو هوای دهه 80 را ایجاد می کند.

موسیقی در این بازی همه توسط بکت متولد منچستر انجام می شود و از فهرست گسترده او از سال 1980 الهام گرفته از synthwave انتخاب می شود. با وجود موسیقی کاملاً مناسب برای هر صحنه که استفاده شده است ، این موارد بطور خاص برای بازی ساخته نشده اند. اما مطمئن باشید ، مسائل کاملاً مطابقت دارند. موسیقی منوی اصلی سرعت بسیار آرام تری دارد اما به محض دویدن ، کاری جز هماهنگی با موسیقی با اینکه در صفحه هرج و مرج آشکار می شود ، نمی توانید بکنید.

Top Run همچنین کمی فراتر از دونده استاندارد بی پایان شما است. در کنار اهداف معمول و پرک های ارتقاء ، بالا رفتن لول مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. کوین و بادی یک آپارتمان دارند که – به دلیل عدم وجود یک عبارت بهتر – شبیه به اغل خوک می باشد. هر سطح مبلمان جدیدی را برای آپارتمان شما به ارمغان می آورد که با گذشت زمان از قبل کامل می شود. همچنین در آپارتمان شما یک ماشین بازی آرکید عمودی با آخرین بازی های آرکید در آنجا وجود دارد – مهاجمان فضایی! یا بهتر بگوییم کلونی بنام Cybervaders که به صورت یکسان بازی می شود. بالا رفتن لول پرک دیگری نیز دارد. درست هنگامی که فکر می کنید بازی شروع به کش آمدن می کند ، می توانید حالت های دشواری اضافی و حتی یک سطح کاملاً جدید را باز کنید.

 

 

5

5

مزایا

  • روحیه \\\\\\\”یک بار دیگه\\\\\\\” رو می ترکونه
  • بازگشت زیرکانه به دهه 80
  • موسیقی متن عالی
معایب

  • ارتقاء ها کمی خرکاری به نظر می آیند

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
داستان - 8.5
گیم پلی - 8.5
موسیقی - 8.5

8.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …