خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

نقد و بررسی بازی The Last Dragon Slayer

بازی The Last Dragon Slayer یک عنوان اکشن و ماجراجویی با دوربین از نمای ایزومتریک است که عناصری از بازیهای آرکید را نیز در خود گنجانده است. این یک عنوان مستقل در ژانر خود محسوب می شود که در حال حاضر فقط برای دارندگان کنسول نینتندو سوئیچ منتشر شده و با کنترل های سازگاری کامل دارد. رکن اصلی در بازیهای این سبک کشف اسرار و یافتن ارتقاهای پراکنده شده در سراسر دنیای بازی است که این عنوان جدید، چنین مواردی را به خوبی ارائه می دهد و تاکید زیادی روی آنها دارد. در میان عناوین با محوریت گیم پلی چندنفره که تا به حال روی کنسول نینتدو خودم انجام داده ام، این بازی جدید عملکرد بسیار بهتری از خود نشان داده و در بیشتر بخش های خود کاملا موفق ظاهر شده است. در ادامه با نقد و بررسی این بازی از طرف تیم وب سایت IRG Review با ما همراه باشید.
داستان بازی The Last Dragon Slayer به نوبه خود بسیار جالب است و شما را در سرزمین یک پادشاهی ظالم قرار می دهد که در آن، یک اژدها به عنوان حاکم است و مردم به پرستش او مشغول هستند. شما نقش یک فرد بی نام و نشان را بر عهده دارید در انتها باید به یک شکارچی اژدها تبدیل شود. این بازی در اصل یک عنوان Co-Op است که با چهار پلیر به صورت شبکه ای قابل انجام است. فقط در این حالت است که می توانید در دنیای بازی جان سالم بر در ببرید و از گیم پلی نسبتا دشوار آن لذت ببرید. البته قابلیت بازی انفرادی نیز وجود دارد، فقط در این صورت انتظار مرگ های زیاد و لحظات چالش برانگیز زیادی را داشته باشید.

محوریت اصلی گیم پلی این بازی روی اکتشاف دقیق و ورود به سیاه چال ها تمرکز دارد و از طریق جستجو و بررسی دقیق محیط می توانید آیتم ها و ارتقاهای مفید زیادی را پیدا کنید. ارتقاهایی مانند سلامتی حداکثر و توانایی حداکثر در سرتاسر دنیای بازی پراکنده شده اند که با اندکی وارسی دقیق تر محیط قادر به پیدا کردن همه آنها هستید. می توانم بگویم این دو ارتقا جزو مهم ترین مواردی است که در طول بازی باید آنها را بیابید.
تعامل با NPCها یکی از امور مهمی است که در این بازی باید انجام دهید. شخصیت های زیادی در سراسر دنیای بازی پراکنده شده اند که اطلاعات مهمی را در اختیار شما می گذارند و برای پیشبرد داستان باید با آنها صحبت نمایید. یک فروشگاه کلی به نام General Store در این بازی قرار دارد که همه چیزها و آیتم های اساسی را می فروشد. برای مثال می توانید تیروکمان، زره و ارتقاهای موقتی را خریداری نمایید. پول مورد نیاز برای خرید اینها از طریق جمع آوری ارز رایج درون بازی که به شکل طلا است، به دست می آید.
شما در طول مسیر خود با سیاه چال های زیادی روبرو می شوید که علاوه بر حضور دشمنان و انواع تله ها، یک کلید مهم نیز در آنها وجود دارند که به کمک آن می توانید قفل مناطق ضروری دیگری را باز نمایید. نکته آزاردهنده در مورد این سیاه چال ها این است که در حین اکتشاف در این مکان ها، اگر کلید مربوطه را به هر دلیلی از دست دهید، باید دقیقا به همان مکانی بازگردید که برای اولین بار کلید را برداشتید. باس فایت ها نیز بخش مهمی از گیم پلی را تشکیل می دهند.


قهرمان داستان مجهز به دو نوار وضعیتی مهم است که در سمت چپ بالای تصویر بازی به نمایش گذاشته می شود. نوار بالایی مربوط به میزان سلامتی شماست و نوار پایینی در هنگام استفاده از توانایی ها، از مقدار آن کاسته می شود و این همان Ability Meter است. از آنجایی که شما در این بازی با دشمنان زیادی روبرو می شوید و در واقع بیشتر وقت شما صرف مبارزه می شود، افزایش یا تقویت کردن نوار سلامتی یکی از فاکتورهای مهم موفقیت شما محسوب می شود. در سراسر سرزمین پادشاهی Baelor، افرادی وجود دارند که یک ظروف شیشه ای کوچک به نام Mason Jars متعلق به خود را گم کرده اند. اگر در مسیر خود آنها را جمع آوری کنید، می توانید نوار سلامتی خود را اندکی افزایش دهید و در نتیجه مدت زمان بیشتری را زنده بمانید.
بدون شک یکی از ویژگی های برجسته این بازی بخش گرافیک و جلوه های بصری آن است. طراحی عالی و رنگارنگ دنیای بازی واقعا قابل تحسین است و عناصر محیطی خیره کننده ای را به نمایش می گذارد که تماشای آنها واقعا لذت بخش است. شخصیت های بازی نیز به طور دلپذیری مدل سازی شده اند و ظاهری بسیار دوست داشتنی دارند. از لحاظ صداگذاری نیز یک موسیقی متن با ریتم تقریبا ثابت همواره پخش می شود و اگرچه در لحظات مبارزه تا حدی اوج می گیرد، ولی چیز چندان قابل توجهی ندارد.

به طور خلاصه، بازی The Last Dragon Slayer در ارائه یک تجربه همه جانبه چندنفره بسیار موفق ظاهر شده است و گیم پلی نسبتا دشواری را در اختیار علاقمندان قرار می دهد که برای گذراندن چندین ساعت متوالی با دوستان بسیار عالی است. به نظرم این بازی پتانسیل نهفته زیادی برای شکوفایی و پیشرفت دارد که همه آنها به طور کامل محقق نشده اند و از یکسری کمبودها و نقص ها رنج می برد که تجربه هیجان انگیز آن را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده اند. با این حال همچنان می تواند طرفداران بازیهای ژانر اکشن و ماجراجویی را سرگرم کند و لحظات خوشی را برای آنها رقم بزند. اگر بتوانید با مشکلات بازی کنار بیایید و آنها را نادیده بگیرید، با یک عنوان شایسته روبرو هستید که ارزش بررسی را دارد.

5

5

مزایا

  • ارائه یک دنیای پر جنب و جوش و رنگارنگ
  • اکتشاف و گشت و گذار در دنیای بازی واقعا لذت بخش است
  • تنوع بالای دشمنان
  • طراحی عالی سیاه چال ها
معایب

  • اگر به طور کامل به دیالوگ های شخصیت ها گوش ندهید، باید از اول همه آنها را تکرار کنید
  • کمبود برخی عناصر در بخش گیم پلی
  • نبرد با باس ها می توانست طراحی بهتری داشته باشد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 7
موسیقی - 6.5

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …