خانه / Reviews / نقد و برسی RITE

نقد و برسی RITE

بازی RITE در سال 2020 عرضه شده است و یک گیم ماجراجویانه جذاب است که بدون شک از آن خوشتان خواهد آمد. در این بازی باید چالش‌های متعددی را پشت سر بگذارید و خود را برای یک ماجراجویی هیجان انگیز آماده کنید. پیشنهاد می‌کنم حتما بازی فوق را امتحان کرده و با استفاده از چالش‌های آن خودتان را سرگرم نمایید. همچنین میتوانید برای شناخت بهتر این گیم دوست داشتنی مقاله‌ای که در اینجا برایتان آماده کرده‌ایم را مطالعه نمایید. پس با تیم نقد و برسی بازی‌های رایانه‌ای IRG Review همراه باشید!

 

معرفی

RITE ماجرای یک موش بسیار بانمک و دوست داشتنی است که باید با این سو و آن سو پریدن راه خود را از میان تیغه های خطرناک و گرزهایی که در هوا معلق هستند باز کند. این اشیاء که در فضا می‌چرخند و کار را برای کاراکتر بامزه ما سخت میکنند، میتوانند به او آسیب برسانند پس در درجه اول وظیفه شما به عنوان یک بازیکن این است که اجازه ندهید موش کوچولوی قصه ما آسیبی ببیند و او را به سلامت از مسیر عبور دهید.

در درجه دوم باید بدانید که این جستجو و ماجراجویی برای به دست آوردن طلاست. طلاهایی که به روی سکوها و در سراسر مسیر قرار گرفته‌اند و موش با رد شدن از روی آن‌ها می‌تواند مقداری امتیاز برای خود جمع کند. پس بدانید که همواره بهترین مسیر جایی است که پر از طلا باشد حتی اگر با موانعی خطرناک شما را بترساند و بخواهد مانع از عبورتان شود. در واقع جذابیت بازی به همین نکته است. به دست آوردن امتیاز بیشتر از راه‌هایی دشوار و چالش برانگیز که بدون شک برایتان هیجان انگیز و دوست داشتنی خواهد بود. در انتها و هنگامی که همه طلاها را جمع آوری کردید وقت آن است که به مرحله بعدی بروید و چالش‌های تازه‌ای را در آنجا امتحان کنید. به شما قول می‌دهم که از این کار خسته نخواهید شد و هرچقدر بیشتر به جلو می‌روید اشتیاقتان برای ادامه دادن به بازی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این از مهم‌ترین خصوصیات یک گیم مفرح و عالی است! به گونه‌ای که هرگز از آن سیر نمی‌شوید و دوست دارید تا ابد به آن ادامه دهید!

ماجرای کلی RITE تکراری است و موضوع تازه‌ای را مطرح نمی‌کند. به همین خاطر نمی‌توان آن را یک بازی نوآورانه تلقی نمود. در واقع گیم مورد نظر در عین جذابیت بسیار تکراری به نظر می‌رسد و حرف جدیدی برای گفتن ندارد. با این حال بازی فوق در نوع خود سرگرم کننده است و می‌تواند برای بسیاری از بازیکن‌ها جالب و محبوب باشد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های RITE می‌توان به گرافیک خوب و قوی آن اشاره کرد. در اینجا از سبک تصویرپردازی دوبعدی استفاده شده است و تصاویر پیکسلی هستند اما با این حال کیفیت بسیار خوبی دارند و جرئیات و ظرافت‌های بسیاری را می‌توان در آن‌ها مشاهده نمود. این امر سبب شده است که بتوانیم بازی فوق را از نظر گرافیکی خوب و قابل قبول به حساب آوریم هرچند که به تم همیشگی ژانر سکوبازی بسیار شبیه است اما در عین حال زیبا و دوست داشتنی نیز به حساب می‌آید. نورپردازی RITE بسیار خوب و قشنگ است و رنگ‌های به کار رفته در این گیم مناسب هستند. به همین خاطر می‌توان این بازی را به طور کلی خوب و جذاب تلقی نمود.

همچنین این بازی موسیقی متن زیبا و دوست داشتنی نیز دارد که ماجراجویی‌ها و چالش‌های بازی را بسیار سرگرم کننده‌تر جلوه خواهد داد. به همین خاطر می‌توانید با کمال میل و در نهایت لذت این بازی را امتحان کرده و خود را برای ساعت‌ها به آن مشغول نمایید. این امر بدون شک بسیار مفرح خواهد بود.

به طور کلی گیم پلی RITE خوب است و واقعا سرگرم کننده به حساب می‌آید. در کنار آن سرعت بازی نیز معقول است و از آنجایی که این گیم به طور کلی بسیار سبک است مشکلاتی مانند هنگ و نظایر آن را ایجاد نخواهد پس خیالتان از این بابت راحت باشد. در این بازی هیچ نوع باگ و ایرادی وجود ندارد و همه چیز درست سر جای خودش می‌باشد. به همین خاطر است که می‌توانید به خوبی از آن لذت ببرید. پس فرصت را از دست ندهید و حتما RITE را در پلتفرم‌های مختلف امتحان نمایید.

RITE یک بازی ماجراجویانه بسیار جالب است که در عین تکراری بودن می‌تواند شما را به خوبی مشغول کرده و اوقاتی مفرح را برایتان رقم بزند. در این بازی همه چیز دوست داشتنی و سرگرم کننده می‌باشد و جنبه‌های مختلف آن مانند جلوه‌های بصری و ویژگی‌های صوتی بسیار عالی هستند. تصاویر پیکسلی دوبعدی با رنگ‌های شاد و موسیقی متن زیبا همگی در جذابیت این بازی موثر هستند و سبب می‌شوند که ما امتیازی متوسط به بالا را برای آن در نظر بگیریم. RITE از آن گیم‌هایی است که ارزش امتحان کردن را دارد. پس حتما آن را نصب کرده و از ویژگی‌های مثبت فراوانش لذت ببرید. امیدواریم مطالعه این مطلب برایتان مفید بوده باشد!

5

5

مزایا

  • گرافیک خوب
  • موسیقی زیبا
  • نورپردازی خوب
معایب

  • تکراری بودن
  • نداشتن شخصیت‌پردازی قوی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 6.5
داستان - 5
موسیقی - 7.5

6.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …