خانه / Reviews / نقد و برسی HAAK

نقد و برسی HAAK

HAAK یک بازی دوست داشتنی در ژانر ماجراجویی است که بدون شک برای شما جذاب و سرگرم کننده خواهد بود. اگر به جستجو درون شهری ویران و مبارزه با موجودات عجیب الخلقه علاقه دارید فرصت را از دست ندهید و این گیم هیجان انگیز را تجربه کنید. به شما قول می‌دهم که از آن لذت خواهید برد. در اینجا قصد داریم به نقد این بازی هیجان انگیز بپردازیم و ویژگی‌های مختلف آن را به طور تخصصی برسی نماییم. در ادامه این مقاله با تیم نقد و برسی بازی‌های رایانه‌ای IRG Review همراه باشید.

 

معرفی

بازی HAAK در سال 16 سپتامبر سال 2020 عرضه شده است و از همان ابتدا طرفداران پر و پا قرصی پیدا کرده است. در این بازی با دنیای مواجه میشوید که در یک قدمی نابودی است و ناامنی و بی‌نظمی همه جای آن را احاطه کرده است. در چنین وضعیتی است که هیولاها به شهر هجوم آورده اند و یک خطر بسیار بزرگ برای همه و البته برای شما محسوب میشوند. باید بتوانید با آن‌ها مقابله کنید و آن‌ها را از سر راه بردارید. برای این کار از سلاح‌های مختلفتان استفاده نمایید و مهارت‌های نینجایی خود را به کار بگیرید. فراموش نکنید که یک لحظه غفلت می‌تواند برایتان گران تمام شود پس با دقت و هوشیاری اطرافتان را کاوش کنید و با دشمنان مبارزه نمایید.

HAAK نام کاراکتر اصلی بازی است که توانایی‌ها و مهارت‌هایش به یک نینجا شباهت دارد. او بسیار باهوش است و البته در جنگیدن نیز کاربلد است. شما باید او را هدابت کنید و به همراه او به این سو و آن سو بروید تا نقاط مخفی شهر را کشف کرده و دشمنان خبیث او را نابود نمایید. این کاراکتر به سادگی و روانی حرکت میکند و با شتاب بسیار به سمت بالا میپرد. به کمک این قابلیت می‌تواند به روی ساختمان‌ها و سکوهای بپرید و به نقاط ممنوعه شهر دسترسی داشته باشید. در این بین با ابزارهایی پیشرفته و فناوری‌های نوینی مواجه خواهید شد که در نوع خود شگفت انگیز هستند. اما عجیب است که با وجود آن‌ها شهر در فساد و ناامنی گرفتار شده است!

گرافیک این بازی شاهکار است. تمام جزئیات و المان‌های محیط بازی متناسب با داستان اصلی طراحی شده اند و تمام ویژگی‌های بصری HAAK به شما می‌گویند که شهر در وضعیت نابسامانی گرفتار شده است. از دیوارهای ترک خورده و ماشین‌های قراضه گرفته تا آسمان همواره ابری و تاریک. این وضعیت می‌تواند شما را با داستان همراه سازد و حال وهوای گیم را به خوبی منتقل نمایند اما در عین حال دقت کنید که این گرافیک سیاه و ناراحت کننده با گذشت زمان برایتان خسته کننده خواهد شد. یعنی به مرور زمان از این فضای تاریک و غمناک دلزده می‌شوید و دیگر میل به ماجراجویی درون آن را از دست می‌دهید. نورپردازی HAAK نیز بسیار رعب‌انگیز و ناراحت کننده است. مهم نیست روز باشد یا شب. آسمان همواره تاریک است و ابرها از مقابل خورشید کنار نمی‌روند. به همین خاطر ممکن است با پرداختن به این بازی حس و حالی منفی و غمناک را دریافت نمایید. با این حال نمی‌توان انکار نمود که طراحان این گیم در انتقال مفاهیم مد نظر خود بسیار موفق بوده‌اند.

از آنجایی که موضوع این بازی مبارزه با هیولاهاست صحنه‌های اکشن این گیم بسیارند و در اغلب آن‌ها شخصیت اصلی با کمک یک وسیله الکتریکی به دشمنان خود ضربه می‌زند و یا حتی فراتر از آن، دیوارها را تخریب می‌کند و به راه خود ادامه می‌دهد. پس بسیار مهم است که سرعت گیم بالا باشد و بازی در چنین موقعیت‌هایی هنگ نکند. از این نظر می‌توان HAAK را متوسط و اما رضایت بخش به حساب آورد. سرعت بازی خوب است اما در برخی موقعیت‌ها هنگ می‌کند و این امر می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. اما اگر از سکانس‌های اکشن صرف نظر کنیم. سرعت حرکت شخصیت اصلی بسیار بالاست. دویدن و پریدن او به صورت چشمگیری سریع و هیجان انگیز می‌باشد. این امر در نوع خود بسیار خوب و مثبت است. در یک ارزیابی کلی می‌توان گیم پلی این بازی را خوب به حساب آورد. به این معنا که همه چیز تا حدی حساب شده و عالی به نظر می‌رسد.

HAAK یک بازی جدید در ژانر ماجراجویی است که هم در ویندوز و هم در نینتندو سوئیچ قابل دسترسی می‌باشد. در این گیم سرگرم کننده با کاراکتری ماجراجو و جذاب همراه شوید و نقاط مختلف شهر را در جستجوی هیولاهای بدترکیب زیر و رو کنید. به مبارزه بپردازید و چالش‌های متعددی را تجربه نمایید. فضاسازی این بازی بسیار عالی است و همه چیز در نوع خود خوب و حساب شده می‌باشد. از گرافیک گرفته تا صداپردازی و گیم پلی. به هیمن خاطر است که HAAK ارزش امتحان کردن را دارد. البته ایراداتی نیز در آن به چشم می‌خورد. مانند سرعت پایین در برخی سکانس‌های اکشن و باگ‌های ناچیز که البته تا حدی قابل چشم پوشی می‌باشند. اگر شما هم از طرفداران این ژانر هستید به هیچ عنوان HAAK را از دست ندهید!

5

5

مزایا

  • فضاسازی قوی
  • شخصیت پردازی عالی
معایب

  • سرعت پایین
  • باگ در صحنه‌های اکشن

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 7.5
داستان - 8
موسیقی - 7

7.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Underspace

برای اینکه یک کمپین کیک استارتر واقعاً پیشرفت داشته باشد، باید مخاطبان مشخصی داشته باشد …