خانه / Reviews / نقد و برسی Bonfire: Forsaken Lands

نقد و برسی Bonfire: Forsaken Lands

اگر به مبارزه برای بقا و تلاش برای زنده مانن در هر شرایطی علاقه دارید یک خبر خوب برایتان داریم. بازی دوست داشتنی Bonfire: Forsaken Lands درست با همین سبک و سیاق ارائه شده است و می‌تواند ایده‌ای مناسب برای تمامی دوستداران ژانر استراتژیک باشد. پس فرصت را از دست ندهید و حتما این گیم سرگرم کننده را نصب نمایید. این بازی نسبتا تازه است و از جلوه‌هایی نو در ساخت آن استفاده شده است. برای آشنایی بیشتر با ایم گیم مفرح حتما با تیم نقد و برسی بازی‌های رایانه‌ای IRG Review همراه باشید. در این مطلب به تحلیل این گیم می‌پردازیم.

 

معرفی

Bonfire: Forsaken Lands ماجرای عده‌ای از مردمان در دوران‌های قدیم است که با گردآمدن دور هم یک جامعه بسیار کوچک را تشکیل داده اند و درون یک دهکده ساده و ابتدایی زندگی می‌کنند. درون این دهکده همه چیز بر مبنای همکاری و تلاش متقابل بنا شده است. آن‌ها با کمک یکدیگر خانه می‌سازند. شکار می‌کنند. غذا جمع می‌کنند. درختان را قطع و چوب تهیه می‌کنند و مهم‌تر از همه با حیوانات وحشی که در شب سر و کله‌شان پیدا می‌شود می‌جنگند. اما مشکل اینجاست که دشمن این مردم ساده و دوست داشتنی تنها حیوانات جنگل نیستند. بلکه موجوداتی بسیار خبیث و اسرارآمیز وجود دارند که هر شب به دهکده حمله می‌کنند و قربانی می‌گیرند. مردم دهکده باید بتوانند این موجودات را از سر راه بردارند و در صلح و آرامش به زندگی خود ادامه دهند.

این بازی پر از چالش است. چالش برای جنگیدن با دشمنان، برای تأمین غذا، تأمین منابع و مبارزه با مشکلاتی چون گرسنگی و سرما. پس اگر به دنبال یک گیم چالش برانگیز و جذاب هستید حتما Bonfire: Forsaken Lands را در نظر داشته باشید چراکه به خوبی می‌تواند ذهن شما را درگیر کرده و اوقات خوشی را برایتان ایجاد نماید. این بازی بسیار هیجان انگیز است و توانایی‌های شما در حل مسئله و یافتن استراتژی مناسب را به چالش می‌کشد. همچنین با داشتن ویژگی‌هایی دوست داشتنی و جذاب می‌تواند جزء محبوب‌ترین‌های حال حاضر قرار گیرد.

مثلا این بازی از نظر ویژگی‌های گرافیکی بسیار خوب است اما تصاویر آن به صورت دوبعدی هستند. برای یک بازی همه چیز تمام طراحی تصاویر سه بعدی می‌توانست ایده مناسب‌تری باشد. چیزی که در این گیم دوست داشتنی اتفاق نیفتاده است و به همین خاطر از کیفیتی نه چندان عالی برخوردار است. همچنین تصاویر چندان دقیق و متناسب با موقعیت زمانی بازی طراحی نشده اند و این هم در نوع خود یک ایراد است.

اما در عین حال می‌توان به ویژگی‌های مثبت گرافیکی نیز اشاره کرد. مثلا حیوانات وحشی بسیار خوب طراحی شده اند و جلوه ترسناک و درنده‌شان به خوبی به تصویر کشیده شده است. این امر در مورد موجودات عجیب الخلقه شب‌زی نیز صادق است. این موجودات ظاهری عجیب و تازه دارند که در گیم‌های دیگر مورد استفاده قرار نگرفته است. همچنین رنگ‌ها نیز بسیار خلاقانه و مناسب انتخاب شده اند به نحوی که تناسب خوبی را با یکدیگر برقرار ساخته اند و از این نظر بسیار مناسب و ایده‌آل می‌باشند. نورپردازی بازی فوق نیز در روز و در شب با یکدیگر فرق دارد و این امر یک مزیت بسیار خوب محسوب می‌گردد. به طور کلی گرافیک Bonfire: Forsaken Lands حرفه‌ای است و علی‌رغم وجود یک سری ایرادات می‌توان از آن لذت برد. این ایرادات می‌توانند در به روز رسانی‌های تازه و یا در نسخه‌های بعدی برطرف شوند. به گونه‌ای که ما بازی فوق را از نظر گرافیکی بی‌نقش و عالی تلقی نماییم.

یکی از ویژگی‌های بازی که اتفاقا بسیار هم هوشمندانه به حساب می‌آید این است که کاراکترها توانایی حرف زدن ندارند. این نکته می‌تواند به دورانی مربوط باشد که بشر هنوز توانایی صحبت کرن نداشت. البته با توجه به اینکه تکنولوژی مردمان دهکده می‌تواند نزدیک به دوره‌های آغاز تمدن باشد عجیب است که هنوز زبان و توانایی تکلم برای مردم امری غریب به حساب آید. این مورد را می‌توان نوعی خطا به حساب آورد که البته قابل چشم‌پوشی است.

صداپردازی Bonfire: Forsaken Lands نیز مناسب است. هرچند که ایراداتی دارد. مثلا صداها چندان باکیفیت و حرفه‌ای نیستند و نمی‌توانند به خوبی ایدآور آن مرحله از زمان باشند. با این حال تمام ویژگی‌های بازی در کنار هم ترکیبی زیبا و جذاب را خلق کرده اند که می‌توانیم آن را مناسب و خوب تلقی نماییم.

بازی Bonfire: Forsaken Lands با گرافیک زیبا و صداپردازی مناسب یکی از بازی‌هایی است که این روزها طرفداران بسیاری دارد و همچنین برای علاقه‌مندان به ژانر استراتژیک بسیار مناسب است. این گیم تم تاریخی دارد و داستان آن در دوران‌های یش از تمدن روایت می‌شد. به همین خاطر پرداختن به آن تجربه‌ای تازه و لذت بخش خواهد بود. این بازی به شما کمک می‌کند با انسان‌های نخستین همذات پنداری کرده و خود را در شرایط دشوار آن‌ها قرار دهید. پس فرصت را از دست ندهید و حتما این گیم دوست داشتنی و البته اعتیادآور را امتحان نمایید. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.

5

5

مزایا

  • موسیقی زیبا
  • گرافیک خوب
  • نورپردازی عالی
معایب

  • گرافیک دوبعدی
  • شناخت محدود از شخصیت‌ها

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 6.5
داستان - 7.5
موسیقی - 7

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …