خانه / Reviews / نقد و بررسی Pixboy

نقد و بررسی Pixboy

بازی Pixboy را میتوان جزو آثار خوب ساخته شده بر اساس بازی های قدیمی و هشت بیتی نامید.گرافیک دو بعدی بازی در نوع خود خوب و خلاقانه کار شده و شما را تا حد زیادی راضی نگه خواهد داشت. بازی در سال 2020 و برای پلتفرم Nintendo Switch و همچنین رایانه های شخصی منتشر شده است.

گرافیک دو بعدی و 8 بیتی بازی توانایی جذب مخاطبان و دوست داران سبک خود را قطعا خواهد داشت. طراحی های سطح های بازی بی نظیر بوده و سیستم حرکت سطوح نیز بسیار دقیق و بدون مشکل هستند. بازی از چهار فصل و قسمت تشکیل شده اند که به بخش های جنگل و بیابان و برف و فضاهای سایبری و آزمایشگاهای دسته بندی خواهند شد. هر قسمت از آن ها فضای متفاوت و متنوع از دیگری را داشته و موسیقی های متن آن نیز متفاوت و منحصر به فرد هستند. تنوع در رنگ های درون بازی بسیار بالا بوده و هر سطحی را به شکل خاص طرراحی کرده است. ایده وجود دنیا های متفاوت در بازی نیز بسیار خوب و به جا کار شده و شما را تا حد زیادی در بازی و تجربه ناب خود نگه خواهد داشت. شکل دو بعدی و ابتدایی بازی فضای خاصی را به بازی داده و حس خاص نوستالژی بودن را در آن به بهترین نحو به مخاطبان خود منتقل خواهد کرد. همچنین تنوع در سیستم دشمنان بازی نیز بسیار خوب بوده و هم از نظر ظاهری و همچنین از نظر تنوع سیستم های حمله و مبارزات بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. اما مشکل اصلی بازی وجود باس های تقریبا تکراری و یک شکل بوده و که ممکن است در تجربه اصلی بازی کمی تاثیر گذار باشد.

گرافیک بازی با وجود دو بعذی و قدیمی بودن سیستم طراحی  آن بسیار جذاب و متنوع است و شما را تا حد زیادی جذب دنیای خود خواهد کرد اما تنوع در سیستم طراحی باش های بازی آن چنان بالا نیست.

گیم پلی بازی نیز بسیار سرعتی و تحت تاثیر عکس العمل های شما خواهد بود. شما باید به سرعت از سطوح بازی رد شده و بیشتر از ضربه به دشمنان و حمله به آن ها باید به فکر پیش روی در سطوح باشید. حتی شما میتوانید از ابتدا تا انتهای بازی را بدون کشتن حتی یک دشمن به انتها رسانده و همچنین یک ترافی هم به برای اینکار دریافت خواهید کرد و حقیقتا این بسیار جذاب و لذت بخش است. شما یک سلاح نیز برای کشتن دشمنان خود داشته و با پردین بر روی دشمنان نیز میتوانید تیر های سلاحتان را بیشتر کنید. پس از پیشروی در چندین سطح به باس های بازی می رسید که عموما باید با سرعت عمل خوبی به فرار از دست آن ها پرداخته و به مراحل بعدی بروید. بازی تا حدی نیز چالش برانگیز و سخت است، شما در بازی بار ها مرده و پس از تعدادی مرگ به ابتدای مرحله باز خواهید گشت اما مراحل و سطوح طولانی نبوده و از این نظر به مشکلات خاصی بر نخواهید خورد. همچنین مرگ های بازی نیز غیر منطقی نبوده و آنچنان خسته کننده نخواهند شد.

سیستم گیم پلی بازی نیز بسیار روان و وابسته به سرعت عمل شما است. شما میتوانید بازی ا بدون کشتن حتی یک دشمن به پایان برسانید. گیم پلی بازی چالش بر انگیز بوده و شما باید با دقت و سرعت بالایی به پیش روی در مراحل بپردازید.

بازی یک تجربه شیرین را به مخاطبان خود ارائه داده و شما برای مدتی سرگرم خواهد کرد. سیستم گیم پلی بسیار روان و همچنین وابسته به سرعت است. جلوه های گرافیکی بازی نیز بسیار خوب و متنوع کار شده اند و به هیچ وجه برای شما تکراری نخواهند شد. اگر از طرفداران بازی های پلتفرمر یا نوستالژی هستید این عنوان با توجه به قیمت نسبتا پایین خود میتواند تجربه و انتخاب خوبی باشد اما باید به دو بعدی و 8 بیتی بودن گرافیک علاقه داشته باشید و در غیر اینصورت باید به سراغ عناوین پلتفرمر دیگر رفته و تجرب این بازی شاید نتواند انتظارات شما را برآورده سازد.

5

5

مزایا

  • گیم پلی روان و سریع
  • سیستم چالش برانگیز خوب بازی
  • گرافیک جذاب و در عین ساده
  • موسیقی های جذاب و منحصر به فرد
معایب

  • عدم تنوع در باس های بازی
  • کنترل در برخی مواقع احساس سنگینی میکند

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7
داستان - 5
موسیقی - 7.5

6.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …