خانه / Reviews / نقد و بررسی The Snake King

نقد و بررسی The Snake King

بازی The Snake King را میتوان یک نسخه کپی شده و کم ارزش از یک عنوان نوستالژی دانست. بازی برای پلتفرم Nintendo Switch منتشر شده و هم اکنون در دسترس قرار دارد.

بازی از نظر گرافیک چیز جدید و یا خاصی برای ارائه دادن نداشته و شما را در یک دنیای کم تفاوت و بی روح تنها خواهد گذاشت. شکل مار شما از مربع های زرد رنگی تشکیل شده که پس از چندین مدت مطمعنا خسته کننده خواهد شد و بد تر آنکه تنوعی نه در شکل مار و نه در محیط های بازی شاهد نخواهیم بود. ترکیب رنگ ها در آن بسیار کم و غیر استاندارد است. بازی از پنج دنیا تشکیل شده که تفاوت در آن ها صرفا به تغییر رنگ دیواره ها مثلا از زرد به سورمه ای خلاصه می شود. جزییات در بازی حرف آخر را خواهند زد. شما در بازی و نقشه های آن به ندرت جزییاتی را شاهد خواهید بود و اصلا آن ها در بیشتر اوقات وجود نخواهند داشت. چه برسد به اینکه بخواهند متنوع یا تکراری باشند. کیفیت بافت های بازی نیز پایین است و آنچنان چنگی به دل نمیزند. بازی هیچگونه احساس مسولیتی در قبال جلوه های گرافیکی نداشته و آن را در بدترین حالت خود قرار داده است. مساله این نیست که گرافیک بازی حتما باید بسیار بالا و یا سنگین باشد و یا تمامی فاکتور ها و جلوه های آن واقع گرایانه باشد. مساله مهم تفاوت در زمینه های مختلفی مثل نقشه و زمین های بازی و وجود خلاقیت در طراحی ها و جزییاتی در زمین های بازی و همچنین وجود پالت های رنگی استاندارد و مناسب است که متاسفانه در بازی شاهد هیچکدام از آن ها نخواهیم بود.

گرافیک بازی بسیار پایین و بدون جزییات کار شده است. بازی از نظر تنوع نیز در سطح پایینی قرار گرفته و هیچگونه خلاقیت خاصی در آن مشاهده نمی شود.

گیم پلی بازی نیز همانند قسمت گرافیکی آن از مشکلات متعددی رنج می برد. بازی هیچگونه حالت مختلف و متنوعی نداشته و پیشروی در صد و پنجاه سطح بازی آن هم به همین شکل و فقط کمی سخت تر از قبل میتواند بسیار خسته کننده و حتی اعصاب خورد کن شود. شما کنترل یک مار را به دست داشته و باید در هر اتاق به خوردن سیب های درون آن پرداخته و پس از خوردن تمام سیب های اتاق اجازه ورود به اتاق بعدی را پیدا خواهید کرد. همچنین اگر در طول تجربه خود با موانع و دیواره ها برخورد کرده و یا حتی به خودتان برخورد کنید باید مرحله را دوباره و از ابتدا انجام دهید. نکته مهم انجاست که بازی حتی در سیستم گیم پلی بازی نیز تفاوتی را ایجاد نکرده است. شما به مانند همان بازی های گوشی های قدیمی نوکیا باید به خوردن سیب ها برای بزرگتر شدن اکتفا کنید و تنها تفاوت در بازی این است که در آن باید مراحلی را طی کنید و صرفا بازی به شکل رکوردی نخواهد بود. اما هیچ تفاوت دیگری را در آن مشاهده نخواهید کرد و صرفا باید بازی را تا انتها به یک شکل ادامه بدهید. بازی اگر قابلیت ها و اشکال مختلفی را در خود قرار میداد و بیشتر به جلوه های گرافیکی و همینطور وجود ایده های خلاقانه در خود می پرداخت شاید تجربه ی بهتری را در آن شاهد بودیم.

بازی از نظر گیم پلی نیز بدون نوآوری و خلاقیت عرضه شده و گیم پلی آن نیز یک نسخه کپی شده بی ارزش به حساب می آید و وجود مشکلات متععدد به تجربه شما از بازی بسیار ضربه خواهد زد.

بازی در بهترین حالت باز هم ارزش صرف هزینه و وقت را نخواهد داشت. این بازی را هرکدام از ما هزاران بار بر روی گوشی های موبایل انجام داده ایم و هیچگونه خلاقیتی را در آن مشاهده نخواهیم کرد و صرفا فقط سر و شکل جدیدتری نسبت به نسخه های اصلی خود دارا است. سازندگان هیچگونه خلاقیتی را در هیچ یک از فاکتور ها و قسمت های بازی به کار نبرده اند.

5

5

مزایا

  • حالت نوستالژیک بازی
معایب

  • وجود زمین های بدون جزییات
  • گرافیک بسیار پایین
  • عدم تنوع در جلوه های بصری
  • گیم پلی کپی شده و بدون خلاقیت

0

0

0

0

0

گرافیک - 4
گیم پلی - 3.9
داستان - 2.5
موسیقی - 3

3.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …