خانه / Reviews / نقد و بررسی murder by numbers

نقد و بررسی murder by numbers

در این نقد می خواهیم در مورد بازی murder by numbers که یک بازی ماجراجویانع در روی پلت فرم نایتندو سویچ می باشد صحبت کنیم و به نظرات موجود در این بازی بپردازیم در آخر هم با یک امتیاز دهی نهایی به این بازی بحث را خاتمه بدهیم. در این بازی قتل با اعداد شما باید جنایت را با ریاضی حل کنید و این یک جذابیت فوق العاده به بازی می دهد. در ادامه به بررسی این بازی در سایت Irgreview می پردازیم.

راه پیش رو و تجربه ای که از این بازی می گیرید به دو قسمت تقسیم می شود، قسمت اول کمی شبیه به یک رمان تصویری می باشد و شما به عنوان یک خانم شروع به بازی می کنید که با بازیگری در یک تلویزیون قسمت تصویری این بازی را شروع می کنید که شما یک کارگاه هستید و نمایش شما با عنوان قتل Miss Terri آغاز می شود. در نهایت شما به یک کارگاه خبره تبدیل می شوید که به کمک یک ربات پرنده راجع به قتل ها ماجرایی می کند. شاید از لحاظ داستانی این بازی جالب نباشد. اما جذابیت و جدیت نسیت به این داستان شما را جذب می کند. همان طور که افتخار خود را به سمت حل قتل های تاریک و و وحشتناک می کشاند. شما همچنین درگیر زندگی های دوست های او و خانواده اش هستید از مادر مادربزرگ او بوده تا شوهر سابق اون. اسکات به طور عمومی دوست داشتنی هست. یک دستگاه فراموش کار است که به سختی یاد می گیرد تا خود و دنیای انسان ها را درک کند. برای اسکات پرده برداری از ماجراها و شفاف سازی آن ها بسیار لذت بخش است.

این نویسندگی بسیار زیرکانه و هوشمندانه می باشد و در آن از جنبه شوخی نیز استفاده شده است، که توسط تصاویر بسیار جذاب و سبک های طنز و طراحی شخصیت فوق العاده به وجود آمده است.( که این ممکن است بهترین بازی بازیگران لباس پوش در بازی های ویدیویی باشد.) در این بازی شخصیت ها نیز نوعی تجربه هستند.

اگر شما هرگز picross را بازی نکرده اید فکر کنید اون نوعی از سودوکو می باشد، اما هدف در این بازی خلق کردن بک تصویر می باشد. درست مانند بازی سودوکو شما با یک جدول مش بندی شده سر و کار دارید. اما اینجا اعداد در گوشه ها توسط ستون های بلندی لیست شده اند و اسکات باید جواب ها را پیدا کند.

هدف این است که شما تصور کنید چطوری می توانید جدول را به درستی حل کنید و اعداد درست را داخل مربع ها قرار دهید، شما تمومش می کنید با یک پیکسل هنری نقاشی شده که شبیه یک شی دقیق می باشد مواجه می شوید. اون می تواند احساسی کمی شبیه به کندی در یک تکه سنگ مرمر باشد و مجسمه ای که در زیر آن پنهان است پیدا کنید. همه چیز به طرز عجیبی ساده است، اما در نهایت شما با غول بازی که بسیار پیکر بزرگی دارد مواجه می شوید که خانه های آن ۱۵ در ۱۵ می باشد که می تواند حل آن برای شما مدتی طول بکشد خوشبختانه اگر شما در این مرحله گیر کنید کمکی برای شما در این بازی تعبیه شده است یک سیستم گوشزد بخشنده…

اگر آن پاراگراف قبلی شما را خسته کرده است من حامل خبر بدی برای شما هستم: شکا نمی توانید از شماره های پیکروس در این بازی دور شود. جاسوسان مغز چیزهایی نیستند که بتوانید از آن ها لذت ببرید. آن ها همه جا هستند با کنترل ربات یا همان اسکات خودمان شما به طور مداوم  در جستجوی سرنخ ها صحنه های جرم را اسکن می کنید. هر باری که یکی را پیدا کنید به یک معما فرستاده می شوید. گاهی اوقات اسکات در رایانه ها نیز هک خواهد شد و شما باید یک سری معما های اساسی را خیلی سریع حل کنید. شما بیشتر از انجام هر کار دیگری در بازی، وقت بیشتری از زمان خودتان را برای تلفن کردن به شماره های مختلف اختصاص خواهید داد.

برای یک نوع خاص از بازیکن، این یک سناریو ایده آل است. این ترکیب به معنای کامل نمی تواند مفهمومی ببخشد یا به اصطلاح گره ای از کار بگشاید. اما به عنوان یکی از طرفداران و دنبال کننده دو بازی phoenix wright و picross این تجربه برای من سفارشی طراحی شده است. اما این تغییرات می تواند برای ما مشکل باشد. همیشه به طرز تکان دهنده ای عجیب و غریب است که برای گذراندن ۲۰ دقیقه از جعبه های تیک تیک در یک شبکه عظیم و غول پیکر از یک وضعیت تنش آور خارج شوید. اگر واقعاً وارد این معما نشوید، مطمئناً ارزش این تلاش را ندارد، به اندازه ای که این داستان را از دور تماشا کنید و همان قدر لذت ببرید. اما اگر وسط داستان نمودارهای افرادی که عاشق اعداد هستند و افرادی که تصمیم گرفته اند قتل های انیمیشنی تخیلی را حل کنند مشکلی ایجاد نمی کنید واقعا چیز دیگری مانند قتل با اعداد نیست.

5

5

مزایا

  • موسیقی انتخاب شده برای بازی مناسب است.
  • گرافیک زیبا و خوبی ساخته شده است.
معایب

  • داستان تکراری کننده ای برای بازی در نظر گرفته شده است.
  • گیم پلی طولانی می باشد.

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
موسیقی - 7.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 6.5

6.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …