خانه / Reviews / نقد و بررسی Spaceland

نقد و بررسی Spaceland

در این مقاله به بررسی بازی Spaceland میپردازیم. Spaceland که توسط تیم tortuga توسعه ‌یافته و توسط بازی ‌های Ellada منتشر شده ‌است یک بازی استراتژی پویا است. این سبک از ژانر بازی تاکتیکی مدرسه قدیمی یا همان (the old school ) را پیروی می ‌کند که به مهارت و برنامه ‌ریزی نیاز دارد. این داستان یک تیم متشکل از مبارزان نا امید را دنبال می ‌کند که بر روی یک سیاره مرموز فرود آمده ‌اند. شما باید به این قهرمانان کمک کنید تا با هیولاها و دشمنان خطرناک مبارزه کنند تا به آن‌ ها کمک کنند رازهای دنیای گیج ‌کننده را کشف کنند. این بازی دارای چندین نوع دشمن، اهداف، سلاح و قهرمانان است. هر قهرمان می ‌تواند به روش ‌های مختلف به تیم کمک کند. شما می ‌توانید قهرمانان مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید تا قدرتمندترین و بهترین تیم برای هر ماموریت باشد.

بازی استراتژیک کوچک و به نوبه خود مبتدی Tortuga Team و Ellada Games (۱۴.۹۹ دلاری) از شما می‌خواهد که چند بار آن را بازی کنید، به همین دلیل در این مورد خیلی خوب عمل خواهید کرد. سطح سریع یا کم تر از 15 دقیقه بازی (در صورت لزوم بازیتان می تواند بیش تر طول بکشد) تمامی مراحل را طی می کند مگر اینکه بخواهید قفل همه ی موارد پیشنهادی را باز کنید. در این نقطه است که می ‌بینید آن طورها هم ساده نیستند. بله، شما به زودی متوجه خواهید شد که خیلی تحت فشار هستید که این کار را در برخی موارد انجام دهید و زمانی که چند عضو دیگر را در تیم خود بگیرید (و زمانی که بازی به آن ‌ها اجازه می ‌دهد تا به نقشه‌ های خاصی برسند).

برخی در مورد عدم توانایی بازی co-op یا مشخصه‌ های آنلاین ناراضی اند، اما این یکی واقعا به آن ‌ها نیاز ندارد. گاهی اوقات، بازی کردن یک بازی توسط خودتان و تیم tortuga خوب است که در همه مکان های مناسب برای هوادارانِ تاکتیک به استراتژی، به نوبه خود مبتنی است. این یک بازی خوب و محکم است که از استقبال از آن خسته نمی شوید و باعث ایجاد یک انگیزه می شود که شما اگر گیر روز بدی افتاده ‌اید می ‌توانید در خانه بازی کنید. براساس این، به نظر می ‌رسد که در آینده این بازی کیفیت بهتری را داشته باشد.

خود بازی واقعی خیلی ساده است. تیم شما ماموریت خاصی را به شما محول کرده ‌است و زمانی که این ماموریت را تمام کردید به دنبال ماموریت بعدی بروید. هر یک از این ماموریت ‌ها مدت زیادی طول نمی ‌کشد و شما معمولا سعی دارید هدفی مانند نجات سرباز یا نابود کردن یک هیولا را به پایان برسانید. کنترل ‌ها برای بازی نیز بسیار ساده هستند. میزان مشخصی از حرکت وجود دارد که هر قهرمان دارد و همچنین مقدار مشخصی از مهمات و به اصطلاح امتیاز جان. در تمام این ماموریت ‌ها، می‌ توانید کاراکتر خود را از طریق شبکه بازی جا به جا کنید. پس از استفاده از حرکات مشخصی، دشمنان شانس حرکت در اطراف کشتی را دارند و به شما حمله می ‌کنند. این حرکت بازیکنان را مجبور می کنند تا با حوصله در اطراف نقشه حرکت کنند و حریفان مختلف و حرکات آن‌ ها را تماشا کنند. گرافیک Spaceland نیز بسیار ساده اما بسیار واضح است. آن‌ها هم کارتونی و هم آینده گرا هستند و سردی، آرامش را به بازیکن منتقل می کنند.

در کنار اهداف و کنترل‌ های مختلف، قهرمانان زیادی وجود دارند که می‌ توانید آن ها را باز کنید. شما می ‌توانید قفل قهرمانان را در سراسر ۲۸ ماموریت در طول این بازی باز کنید. هر یک از این قهرمانان دارای توانایی‌ های ویژه ‌ای چون نارنجک، تفنگ اتوماتیک، و غیره هستند. این قدرت‌ های خاص در طول ماموریت‌ های مختلف بسیار ارزشمند هستند. مجموعه گسترده ‌ای از قهرمانان نیز طیف وسیعی از سلاح ها را برای این بازی به ارمغان می ‌آورد. تیراندازها، تفنگ ساچمه ‌ای، تفنگ تهاجمی، تنها چند نمونه از این مجموعه در فهرست سلاح ‌ها هستند. هر سلاح، میزان متفاوتی از آتش، خسارت، دامنه و غیره دارد. این تنوع می ‌تواند منجر به میزان زیادی از سفارشی سازی و خلاقیت در تاکتیک ‌ها و همچنین تیم ‌ها شود.

روی هم رفته Spaceland بازی لذت بخشی است. بازی ای ساده اما در عین حال کلاسیکی نوستالژیک بود، به خصوص برای کسانی که این گونه بازی ها را زمان بچگی بازی کرده اند. اما نسبت به قبل پیشرفت هایی را داشته است. بازی با گرافیک خوب توانسته است به خوبی طرفداران و کاربران زیادی را جذب کند. بر روی موسیقی بازی بسیار کم وقت گذاشته اند و می توانستند بیشتر وقت بذارند و صدا گذاری و موسیقی های بهتری در بازی قرار دهند.

5

5

مزایا

  • گرافیک نسبتا خوب محیط بازی
  • خط داستان خوب بازی
  • تنوع بالای مراحل
معایب

  • موسیقی نه چندان دلشین بازی
  • گیم پلی ضعیف و تکراری
  • کاراکترپردازی ضعیف

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
موسیقی - 7
گیم پلی - 6.5
داستان - 8

7.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …