خانه / Reviews / نقد و بررسی La-Mulana 2

نقد و بررسی La-Mulana 2

در این مقاله به نقد و بررسی بازی LA-MULANA 2 می پردازیم. سیستم این بازی نینتندو سوئیچ است و در تاریخ 20/03/2020 منتشر شده است. با بازی LA-MULANA 2  یک داستان کلاسیک از اکتشاف، حل معما و اقدامی کشنده و مرگبار را با LA-MULANA 2 تجربه کنید.

داستان این بازی از جایی شروع می شود که این باستان ‌شناس مشهور، “Lemeza Kosugi” ناپدید شده ‌است و تنها دخترش Lumisa می ‌تواند او را پیدا کند! Eg-Lana که یک نسخه وارونه از خرابه‌ های افسانه ‌ای La- Mulana است را وارد کنید. سریع فکر کنید، سریع عمل کنید، و برای غلبه بر تله ‌های خطرناک و معماهای مفصل در تلاش خود برای کشف اسرار بی‌ پایان، به سختی شلاق بزنید. در پایان سفر چه خواهید دید: پیروزی، یا شکست؟

از آنجا که توسعه بازی ایندی (indie ) در طول یک دهه گذشته خیلی بیش تر افزایش ‌یافته است به همین دلیل ، افزایش محبوبیت ژانر Metroidvania نیز ممکن است. ما مثال‌ های جالبی از این که چگونه عناصر این ژانر را می توان دور زد یا گسترش داد تا تجربه‌ های جدید شگفت انگیزی را ایجاد کند، دیده ‌ایم، اما یکی از بهترین نمونه ‌های یک Metroidvania به عنوان یک بازی رایگان در سال ۲۰۰۵ انجام شد. تمرکز منحصر به فرد بر طراحی معمای غیر قابل انعطاف و دشوار باعث شد تا sidescroller مورد اصابت قرار گیرد، و وضعیت آن تنها با بازسازی بیش تری که چند سال بعد اتفاق افتاد همراه شد. با این وجود، برنامه نویس Nigoro ظاهرا بیش از پیش قصد اکتشاف با مفهومLA-MULANA  را داشت، که منجر به ایجاد یک شروع ناگهانی در ژانویه ۲۰۱۴ برای LA-MULANA 2  شد.

تلاش جذب سرمایه یک موفقیت چشمگیر بود، با بالا بردن این کمپین بیش از یک چهارم میلیون دلار و  La-Mulana 2  در اوایل جولای ۲۰۱۸ اولین کار خود را نسبتا به تازگی شاهد بوده ‌است. اکنون، این عنوان بالاخره  راهی سوئیچ شده است، و ما خوشحالیم که گزارش می ‌کنیم که Nigoro هیچ یک از جادوهایی را که اصل را منحصر به فرد و تجربه ای فریبنده کرده را از دست نداده است. استودیو با این اقدام سختی ها را پشت سر گذاشت و به عنوان یک ماجراجویی که قدم بهتری برداشته، انسجام بیش تری دارد، در عین حال بازی کردن را کلی جالب‌ تر کرده است.

داستان مدت زیادی پس از پایانLA-MULANA  می ‌گذرد، اگر چه این بار قهرمان سابق Lemeza  در هیچ جایی یافت نمی شود. شما در عوض به عنوان دخترش Lumisa بازی می ‌کنید، کسی که به دنبال جای پدرش در باستان ‌شناسی است و حالا خود را در خرابه‌ های باستانی ای که Lemeza زمانی خود او را در آنجا کشف کرده ‌بود، می ‌بیند. از زمان وقایع آن بازی، خرابه‌های La-Mulana تبدیل به جاذبه توریستی شده‌ اند و یک جامعه کوچک در اطراف آن ظاهر شده ‌است، اما وقتی هیولاها شروع به ظاهر شدن و حمله به محلی‌ ها کرده ‌اند مشکلی در هوا وجود دارد. پس از آن Lumisa قدم می زند و هر دو برای رسیدن به این که چرا این موضوع غیر قابل کنترل است و پدر گم ‌شده او کجا رفته ‌است. خیلی طول نمی‌ کشد که او ورودی یک مجموعه جدید از خرابه ‌ها را کشف کند، با این حال آن که Eg-Lana نامیده می شود به نظر می رسد پاسخ های مورد نظرش را حفظ کند.

نسخه اصلی La-Mulana در تمام معماها و گیم پلی های رمزنگاری خود، شیوه ای منسجم در اسطوره های جذاب داشت اما La-Mulana 2 داستان‌ سرایی را چند پله بالاتر برده است و داستانی متفاوت را بیان می کند. NPC های بیش تری برای ارتباط برقرار کردن با قبل وجود دارد، و با اینکه بسیاری از آن‌ ها چیزهای زیادی برای اضافه کردن به صورت مجزا ندارند، این تجمع و وجود شخصیت ‌های بیش تر در بازی است که خطرات بیش تری را به داستان اضافه می‌ کند. این به آن معنا نیست که شما با گفتگوها و تعاملات در هر نوبت گول می خورید – این سفر بسیار منحصر به فرد و جدا است – اما ما ترجیح می‌ دهیم از طعم بیش تری که این شخصیت ‌ها تجربه می‌ کنند لذت ببریم. و اگر چه این داستان به طور قطع کانون این ماجرا نیست، این موضوع رضایت ‌بخش است که چگونه بر روی رویدادها و اتفاقات بازی قبلی به روش‌ های منطقی و گاه شگفت ‌انگیز ساخته شود.

 

 

5

5

مزایا

  • طراحی متفکرانه محیط
  • موسیقی دلنشین بازی La-Mulana 2
  • دیالوگ ها و محتوای جالب
معایب

  • طولانی بودن گیم پلی و بیش از حد کش دادن بازی
  • عدم دسترسی زیاد کنترلر در بازی La-Mulana 2

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
موسیقی - 9
گیم پلی - 7.5
داستان - 8

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Those Who Remain

امروز قرار است تا در کنار شما به تحلیل بازی Those Who Remain از طرف …