خانه / Reviews / نقد و بررسی mittelborg: city of mages

نقد و بررسی mittelborg: city of mages

سلام به همراهان IRG review با نقد و بررسی بازی mittelborg: city of mages با ما همراه باشید.این بازی در سال 2018 توسط کمپانی های amatur games و armature games تولید شد. این بازی بر روی ویندوز, مک, نینتندو سوییچ (nintendo switch)، xbox و macintosh قابل بازی کردن است. سبک بازی به صورت استراتژیک است و شما باید در این بازی شهری را بسازید که در اول بازی داستانی در مورد این شهر گفته می شود، در مرکز این شهر درختی وجود دارد که تمام زندگی مردم و وجود شهر به آن بستگی دارد. شما باید از این شهر و درخت آن، دفاع کنید و جلوگیری کنید از خرابی شهر. در این بازی به شهر شما حمله می شود و شما باید با قرار دادن جادوگر ها (mages) در جاهای مختلف شهر از شهر دفاع کنید همچنین می توانید جادوگر های خود را به مکان‌های مختلف بفرستید تا برای شما ابزار مختلف و چیزهای متنوع بیاورند. چیز هایی همچون معجون ها (potions) و نوشته‌ها (scrolls) و غیره که می تواند به پیشرفت شهر شما کمک کند.

در این شرط سه قسمت وجود دارد که شما میتوانید با ارتقا دادن (upgrade) آنها به پیشرفت شهر خود کمک کنید. وقتی که قسمتی از شهر را ارتقا می دهید مکان های جدید آنجا به وجود می آیند که هر کدام عملکرد خاص خود را دارد. برای مثال با ارتقا دادن بخشی از شهر، مکانی به وجود می‌آید که به شما در مورد آب و هوای روز بعد خبر می دهد، یا قسمتی پدید می آید که می توانید با مخلوط کردن معجون ها یا به کار بردن نوشته ها معجون یا چیزی جدید دریافت کنید. شما وقتی جادوگر های خود را می فرستید آنها روز بعد به شهر باز می گردند و برای شما وسایل جدید می‌آورند؛ وسایلی که می آورند بستگی به سمتی دارد که شما آنها را می فرستید.

محلی که جادوگرها قرار می‌گیرند، در شهر تاثیر دارد. برای مثال اگر جلوی دروازه (gate) قرار بگیرند, دفاع بهتری ارائه می دهند. در بازی چیزی به اسم ایتر (aether) وجود دارد که با استفاده از آن می توانید آسیب های شهر خود را بهبود دهید یا بخش های مختلف شهر را ارتقا دهید اما محدودیتی در اندازه ی ان ها وجود دارد و اگر تمام شود شما تا روز بعد و تا وقتی که دوباره به شما ایتر داده شود باید صبر کنید. در پایان هر روز با زدن دکمه ی پایان دهی به روز (end day) اتفاقاتی برای شهر می افتد مثلاً به آن حمله ی فیزیکی و جادویی ممکن است بشود. شما باید با قوی تر کردن دفاع شهر در مقابل جادو یا حمله ی فیزیکی جلوی اسیب دیدن شهر را بگیرید. اسیب هایی که به شهر وارد می شود، به صورت اعداد نمایش داده می شوند. یعنی مثلا بخشی از شهر شما دارای صد جان است، حمله که به آن بخش می شود باعث کسر امتیاز جان می شود.
در بازی افرادی با شما صحبت می کنند و شما باید تصمیم بگیرید که چه عملکردی داشته باشید. این صحبت‌ها به صورت دیالوگ نوشته می‌شود و گزینه‌هایی جلوی شما قرار می‌گیرد که شما باید یکی از آنها را انتخاب کنید. انتخاب شما و آینده شهر تاثیر می گذارد. در این بازی ماموریت هایی (quests) داده می شود و شما باید با انجام آن ها داستان را جلو ببرید.


اما این بازی داستان خاصی ندارد و شما فقط باید شهر خود را قوی تر کنید. یکی از نقاط ضعف این بازی، نبود داستان و شخصیت است. موسیقی بازی نیز بسیار معمولی است و تنوع زیادی ندارد. گیم پلی یکنواخت است و شما فقط باید بر روی گزینه ها کلیک کنید. بعد از مدتی بازی کردن بازی کمی حوصله سر بر می شود. دیزاین بازی معمولی است و طراحی خاصی به کار نرفته است. یک شهر معلق طراحی شده است که زیباست ولی جز این شهر مکان دیگری دیده نمی شود. گاهی اوقات شخصیت‌هایی به روی صفحه می ایند که طراحی آن ها به خوبی انجام شده است ولی به جز آن ها افراد دیگری دیده نمی شوند. باید گفت که بازی کمی گیج کننده نیز می تواند باشد، در طول بازی برای انجام دادن بعضی از کار ها و یا پیدا کردن قسمت هایی در منو، توضیحی داده نمی شود و باعث گیج شدن بازی کن می شود. همچنین انجام دادن ماموریت ها (quests) می تواند کمی گیج کننده باشد.

5

5

مزایا

  • سر گرم کننده است
  • طراحی شهر زیبا است
  • طراحی افراد داخل بازی به خوبی انجام شده بود
معایب

  • شخصیت خاصی وجود نداشت
  • داستان جالبی وجود نداشت
  • گیم پلی خسته کننده بود
  • بازی گیج کننده است

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 4.5
داستان - 4
موسیقی - 5.5

5.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی OkunoKA Madness

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی وبلاگ ما،امروز هم به لطف پروردگار …