خانه / Reviews / نقد و بررسی DRIVE#

نقد و بررسی DRIVE#

سلام به همراهان IRG review با نقد و بررسی بازی #Drive با ما همراه باشید.

این بازی یک بازی رانندگی است که به صورت بدون پایان است در این بازی شما رکورد می زنید و score به دست می آورید. این بازی برای کنسول نینتندو سویچ (nintendo switch) است. همچنین نسخه برای گوشی های موبایل نیز ساخته شده است. توسعه دهندگان این بازی pixel perfect dude و  PM studios کمپانی هستند و بازی در سال ۲۰۱۹ برای نینتندو سویچ (nintendo switch) منتشر شد.
این بازی به سبک دهه ی نود میلادی ساخته شده است و تمام ماشین ها و سبک دیزاین بازی به حالت دهه نود میلادی هستند. در این بازی شما با راندن ماشین و طی کردن مسیر مورد نظر رکورد می زنید و score و امتیاز جمع می کنید. با استفاده از امتیاز ها می توانید ماشین های جدید و محل های جدید را باز کنید. طراحی مکان ها به صورت های مختلف است برای مثال سبک بیابانی و زمستانی یا شب و روز و هوای بارانی، وجود دارد. طراحی بازی بسیار زیبا بوده و تمام ماشین ها به سبک دهه ی  نود میلادی ساخته شده اند.
در این بازی شما سکه های سفید جمع می کنید و از ماشین های دیگر سبقت می گیرید. ماشین پلیس دنبال شما می کند و شما باید با انداختن مانع جلوی ماشین پلیس فرار کنید یا اینکه از ماشین پلیس دور شوید تا به شما دسترسی نداشته باشد. موانعی که جلوی ماشین های پلیس انداخته می شود، در هر مرحله تغییر می کند و به فضای مرحله بستگی دارد. برای مثال در مرحله ی زمستانی با دریافت سکه ی گوشت، می توانید گوشت بیندازیر جلوی ماشین پلیس تا مانع از دنبال کردن شما شود، در مرحله ی بیابانی جای گوشت از سکه ی شیرینی دونات (donut) استفاده می شود و به جای گوشت شما دونات پرتاب می کنید. گاهی ماشین شما ضربه می بیند و نیاز به تعمیر دارد که شما باید در تعمیرگاه با جمع کردن سکه ی آچار ماشین خود را درست کنید. گاهی بنزین تمام می‌کنید و باید در پمپ بنزین سکه ی پمپ بنزین را دریافت کنید تا بتوانید به مسیر خود ادامه دهید. همچنین سکه ای به نام سکه بولدوزر وجود دارد و شما با دریافت کردن آن ها میتوانید بقیه ماشین ها را کنار بزنید. زمانی شما میبازید که به ماشین های دیگر برخورد کنید و توانایی ادامه ی مسیر را نداشته باشید و یا اینکه ماشین پلیس شما را دستگیر کنند. وقتی ماشین قرار است از روبرو بیاید علامت خطری به رنگ قرمز روی صفحه قرار می گیرد و به شما هشدار می دهد. گاهی برای سبقت گرفتن ماشین شما به دیوار های ساختمان های شهر برخورد می کند که به ماشین شما اسیب وارد می کند.

این بازی داستانی ندارد و فقط باید رانندگی کنید تا وقتی که ببازید. موسیقی این بازی بسیار زیبا است و به سبک قدیمی ساخته شده است و در حین رانندگی و بازی کردن می توانید از آن لذت ببرید. در هنگام بازی باید مراقب ماشین هایی که از روبرو می آیند باشید؛ زیرا گاهی با برخورد به ماشینی که از روبرو می اید، شما می بازید و باعث اتمام و game over شدن ان دست از بازی می شود. این بازی برای طرفداران سبک بازی های رانندگی بسیار لذت بخش و سر گرم کننده است. همچنین اگر علاقه مند به سبک دهه نود هستید می توانید از فضای این بازی و ماشین های قدیمی لذت ببرید. گیم پلی بازی بسیار روان و لذت بخش است و شما می‌توانید با رانندگی کردن و سبقت گرفتن از بقیه ماشین ها اوقات خوبی را بگذرانید. در منوی بازی شما گزینه ی tutorial همان آموزش را دارید که بسیار دقیق و راحت به شما روند بازی را یاد می دهد.علاوه بر این باید گفت که بازی مشکل فنی خاصی ندارد و همه چیز بسیار روان و حرفه ای تولید شده است.

شما با سکه هایی که در طول بازی دریافت می کنید می توانید رنگ های جدید برای ماشین های خود بخرید و ماشین های خود را به سبک دلخواه خود تزعیین کنید و یا اینکه ماشین خود را upgrade کنید و خصوصیات مختلف آن را ارتقا دهید. نکته ی دیگر این است که این بازی گزینه ی دوربین نیز دارد. یعنی در حین بازی می توانید با کلیک بر گزینه ی دوربین از بازی خود عکس بگیرید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید. زاویه ی دوربین نیز قابل تغییر است و می توانید دوربین را بالا یا پایین ببرید.

ĺ

در کل بازی بسیار لذت بخش و مفرحی است که می‌توانید با رانندگی در فضای قدیمی و دهه ی نود و استفاده از ماشین های کلاسیک لذت ببرید. همچنین مرحله های مختلف، موسیقی متفاوت و خوبی دارد و هر مرحله موسیقی سبک فضای خود را دارد. طراحی بازی نیز بسیار زیبا است و در کل بازی مشکل فنی خاصی ندارد و می توانید با دانلود آن بر روی گوشی خود، از آن لذت ببرید.

0.6

0.6

مزایا

  • موسیقی خوب
  • گرافیک خوب
  • دیزاین زیبا
معایب

  • نبود داستان

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 6
موسیقی - 6

6.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی OkunoKA Madness

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان همیشگی وبلاگ ما،امروز هم به لطف پروردگار …