خانه / Reviews / نقد و بررسی Ubongo

نقد و بررسی Ubongo

در این مقاله بار دیگر در کنار شما عزیزان هستیم تا به بررسی یک بازی دیگر در ژانر پرطرفدار پازلی بپردازیم. این بازی ای که در این مقاله برای شما آماده کرده ایم یک بازی در ژانر پازلی و تخته ای می باشد که Ubongo نام دارد. این بازی که در آن شما باید پازل های چیدمانی بازی را حل کنید یک بازی با گرافیکی خوب و بخش های مختلف و مراحلی متنوع می باشد. در ادامه به تمامی مولفه های این بازی برای شما خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

در همین ابتدا جای دارد که اشاره کنیم که این بازی برای کنسول های نینتندو سوئیچ و هم چنین برای رایانه های شخصی ویندوزی عرضه شده است. بنابراین شما می توانید در صورتی که این دو کنسول بازی را در خانه ی خود دارید این بازی را روی دستگاه خود بارگیری نمایید و از بازی کردن آن لذت ببرید. به هر صورت با Irg review تا به انتهای این مقاله همراه باشید تا این بازی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

هم چنین می توان گفت که این بازی توسط استودیو های بازی سازی Korner Entertainment SL, Nementic Games GmbH توسعه داده شده است و هم چنین وظیفه ی انتشار و عرضه کردن آن به بازار جهانی گیم نیز توسط دو استودیوی بازی سازی United Soft Media, Korner Entertainment SL بر عهده ی این دو کمپانی بوده است. و این دو کمپانی این بازی را در تاریخ April 25, 2011 نیز به بازار عرضه کرده بودند.

اکنون فرصت این است که به سراغ خود بازی برویم و بخش های مختلف بازی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. همانطور که در ابتدا نیز گفته شد بازی به صورت یک پازل چیدمانی می باشد و بنابراین شما باید جاهای خالی را با پازل هایی که برای شما اماده شده اند پر نمایید. اما این کار باید با دقت صورت بگیرد که سلولی در این میان خالی باقی نماند وگرنه باید دوباره این امر را از بتدا انجام دهید و چینش خودتان را عوض نمایید که امری زمان بر خواهد بود.

یکی از جذابیت های کلی این بازی که می توان به آن اشاره کرد منوی ساده ی بازی می باشد. منوی این بازی به خوبی ساده است و این مسئله باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی و بدون اینکه حتی زیاد هم به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید با بخش های مختلف بازی کار کنید که این امر برای یک گیمر خارجی زبان می تواند نکته ای مثبت و یک بخش جذاب برای بازی مورد نظر باشد.

شاید اگر بخواهیم از نقاط ضعف بازی بگوییم باید به این نکته اشاره کنیم که پازل های بازی تکراری می شوند. این مسئله از آنجایی که این بازی یک بازی در ژانر پازلی می باشد امری است که باعث می شود تا بازیکن نیز از بازی کمی ناامید شود. البته این مشکل را شاید بتوان مسئله ی بسیاری از بازی های این ژانر دانست زیرا ناخودآگاه هر مقداری هم که تیم سازنده ی بازی تلاش کند بالاخره به دلیل ماهیت خود این نوع بازی ها بازی احتمالا با این مشکل مواجه شود.

افکت های گرافیکی بازی خوب و جذاب هستند. در بازی شما می توانید از این بخش به خوبی لذت ببرید و همینطور این مسئله باعث می شود تا بازیکن بتواند به راحتی پازل ها را نیز از یکدیگر تشخیص دهد و مشکل گرافیکی می تواند برای یک بازی در ژانر پازلی بعد از یک مدت به مشکلی اساسی تبدیل شود اما در این بازی همه چیز به خوبی و آهستگی پیش می رود و شما هم می توانید به خوبی این چینش های مختلف با اشکال متنوع را از یکدیگر تشخصی دهید.

اکنون در انتهای نقد و بررسی مان خوب است که به بخش موسیقی و صداگذاری بازی بپردازیم. به صورت کلی این نکته قابل اشاره است که بازی های کوچک – که Ubongo هم از قضا در زیر این مجموعه قرار داده می شود- معمولا روی بخش های جانبی هر بازی مانند موسیقی یک بازی زمان خوبی می گذارند تا اگر هم بازی جذابیت های کم تری دارد بتواند با قوی تر کردن بخش های جانبی بازی خودش بازی را جذاب تر و قوی تر جلوه دهد.

اما باید در این جا اشاره کنیم که بازی Ubongo متاسفانه در این بخش کار خاصی انجام نداده است و به صورت کلی باید گفت که بخش موسیقی بازی به هیچ وجه جذاب نیست. علاوه بر این می توان گفت که ریتم موسیقی بازی نیز با خود جریان گیم پلی اصلا هماهنگ و سازگار نیست. به هر صورت این بخش از بازی را نمی توان قطعا از نکات مثبت این بازی به حساب آورد بلکه در هر صورت نکته ای منفی و غیر جذاب نیز برای بازی است.

در کل بازی Ubongo یک بازی پازلی می باشد که این بازی برای کنسول های نینتندو و رایانه های ویندوزی نیز عرضه گردیده است. بازی دارای گرافیکی خوب و جذاب می باشد که باعث می شود بازیکن به بازی جذب شود اما به صورت کلی باید این بازی را یک بازی میان رده و متوسط نامید. زیرا به صورت کلی پازل های بازی ریتمی تکراری دارند و بعد از مدتی جریان بازی به صورت کلی خسته کننده می شود و موسیقی هم جذاب نیست.

5

5

مزایا

  • منوی ساده ی بازی
  • افکت های گرافیکی خوب
معایب

  • موسیقی با ریتم تکراری
  • پازل های بازی تکراری می شوند

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 6
داستان - 5.5
موسیقی - 5

5.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Rigid Force Redux

با سلام در این نقد و بررسی به شرح دادن و توضیح نکات بازی ای …