خانه / Reviews / نقد و بررسی Machinarium

نقد و بررسی Machinarium

امروز قرار است تا با نقد بازی Machinarium از طرف تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای IRG Review همراه شما باشیم.

از بازی Machinarium می توان به عنوان یک اثر شگفت انگیز یاد کرد. این بازی که در دسته بازی های پازلی و ماجراجویی قرار می گیرد ، یک دنیای کاملا خیالی را برای شما خلق کرده است. این بازی شکل و شمایلی از بازی های استراتژیک به خودش گرفته است. روند کلی این بازی با کلیک های شما پیش خواهد رفت. این بازی کاملا می تواند شما را سرگرم خودش نماید. حس ماجراجویانه در این بازی به خوبی به شما منتقل می شود. بدین معنی که شما به راحتی با این بازی ارتباط برقرار خواهید کرد و به دنبال پیشروی در این بازی خواهید بود. در ادامه بصورت جزئی تر به تحلیل این بازی خواهیم پرداخت.

زمانی که وارد این بازی می شویم ، با یک گرافیک خیره کننده و بسیار حساب شده روبرو می شویم. در واقع در دنیای بازی Machinarium همه چیز بر پایه حساب و کتاب خلق شده است. خالقان این اثر ویدئویی یعنی گروه Amanita Design در طراحی این بازی بشدت موفق عمل کرده اند. کاراکتر های این بازی که جنبه ای فانتزی دارند ، بسیار خلاقانه طراحی شده اند. محیط این بازی نیز از لحاظ سطح گرافیکی ، در سطح بسیار بالایی قرار می گیرد. در حقیقت گرافیک این بازی توانسته تا کمک بسیار شایانی به زیبا تر شدن این بازی نماید.

گیم پلی این بازی همانطور که در ابتدای این مطلب عرض شد ، بر پایه کلیک های شما بر روی صفحه می باشد. این چنین گیم پلی ها به هیچ عنوان برای علاقه مندان به صنعت گیم غریبه نمی باشد. خوشبختانه زمانی که ما شروع به انجام این بازی می کنیم ، در ابتدا راهنمایی ها به خوبی به ما منتقل می شوند. در واقع وجود این چنین راهنمایی ها به ما کمک می کند تا خیلی سریع و راحت با گیم پلی بازی ارتباط برقرار نماییم. شما همواره در این بازی با چالش هایی روبرو خواهید بود که شما را گیج و مبهوت خود خواهد کرد.

داستان این بازی از این قرار است که شخصیت و کاراکتر اصلی بازی یک روبات بوده که معشوقه خودش را در معرض خطر می بیند. عده از افراد شرور معشوقه شما را در این بازی دزدیده اند. حالا شما که در حقیقت در قالب یک روبات ایفای نقش خواهید کرد ، وظیفه دارید تا معشوقه خود را پیدا نمایید. شاید بهترین امتیاز این بازی به بخش داستانی بازی داده شود. به این خاطر که ما شاهد یک پیچیدگی در داستان و قصه بازی هستیم. این پیچیدگی تماما باعث می شود تا حس ماجراجویانه به این بازی وارد بشود. شما در هر گام از این بازی باید به دنبال سرنخ هایی برای پیشروی باشید. برای موفقیت در این بازی شما باید ساعاتی از فکر و ذکر های ذهنی خودتان فاصله بگیرید و تماما بر روی این بازی متمرکز شوید.

موسیقی متن این بازی نیز به شدت عالی انتخاب شده است. در واقع حس دلهره و ماجراجویانه از طریق موسیقی به خوبی به مخاطب منتقل می شود. در بخش هایی از این بازی ما آوا های صوتی خلاقانه ای که بیشتر شکل فانتزی به خودشان گرفته اند را می شنویم. نکته ی مثبت دیگر در خصوص موسیقی این بازی ، هماهنگ بودن آن با انیمیشن های بازی است. در واقع ما شاهد یک هماهنگی عالی میان بخش موسیقی و دیگر بخش ها هستیم. این موضوع حالا به بازی کمک کرده تا به عنوانی بهتر تبدیل گردد.

این بازی ممکن است برای تمامی کاربران جذاب نباشد. برخی از مراحل این بازی به شدت گیج کننده هستند. همین موضوع ممکن است باعث شود تا حوصله شما از روند بازی سر برود. در واقع می توانیم بگوییم که کند بودن روند این بازی گاها به خسته شدن کاربر می انجامد. مراحل گیج کننده این بازی نیاز به فکر بالایی دارند. پس اگر شما به دنبال چالش ماجراجویانه واقعی هستید ، انجام این بازی به شما پیشنهاد خواهد شد.

در پایان و در قالب یک جمع بندی کلی ، روند و عملکرد این بازی را می توانیم جذاب فرض نماییم. البته این جذابیت همانطور که پیشتر نیز گفته شد ، ممکن است برای برخی ها خوش نیاید. انجام این بازی به صبر و حوصله بالایی نیاز دارد. این بازی که در ژانر بازی های ماجراجویی قرار می گیرد ، شما را در موقعیت های مختلف قرار می دهد. در هر موقعیت شما با چالش جدیدی روبرو خواهید بود. ممکن است برخی از این چالش ها به راحتی حل شوند و برخی از آن ها ساعت های زیادی شما را درگیر خودش کند. گرافیک خیره کننده و جذاب این بازی ، چیزی است که به هیچ عنوان نمی توان از آن گذشت. خالقان این بازی به خوبی در سراسر این بازی خلاقیت به خرج داده اند.

5

5

مزایا

  • گرافیک خیره کننده
  • داستان مهیج و ماجراجویانه
  • قرار گیری در موقعیت های مختلف
معایب

  • روند آهسته پیش رفتن مراحل
  • سخت بودن همراه شدن با داستان بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 9.5
گیم پلی - 8
داستان - 9
موسیقی - 9

8.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Those Who Remain

امروز قرار است تا در کنار شما به تحلیل بازی Those Who Remain از طرف …