خانه / Reviews / نقد و بررسی GOOD COMPANY

نقد و بررسی GOOD COMPANY

خب در این مقاله بار دیگر به خانه های شما عزیزان آمده ایم تا بار دیگر به یکی دیگر از مقاله های خودمون که به بررسی بازی های رایانه ای روز دنیا می پردازیم اشاره کنیم. بازی ای که در این مقاله برای شما آماده کرده ایم GOOD COMPANY نام دارد. این بازی یک بازی در ژانر شبیه سازی و استراتژیک می باشد که به سیستم کارخانه داری می پردازد. امیدواریم در این مقاله هم مانند همیشه با وب سایت ما همراه باشید تا این بازی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

این بازی همانطور که عرض شد یک بازی در ژانر استراتژیک می باشد که شما باید در آن در نقش یک مدیر تازه کار و در واقع در نقش یک کارفرمای تازه کار وارد ماجرا می شوید و باید زمدگیخود را از پایه شروع کنید و تنها تمرکز خودتان را در کار خود بگذارید تا بتوانید در کار خودتان پیشرفت کنید و بنابراین با هر چه جلوتر رفتن در بازی بتوانید کار خود را گسترش دهید و حتی از یک کارگاه معمولی و کوچک بتوانید صاحب چندین کارخانه ی بسیار بزرگ شوید.

یکی از جذابیت های ابتدایی بازی که در همان اول بازی بر شما ظاهر می شود امکان شخصی سازی شخصیت خود در بازی می باشد که می توانید این فرد را و ظاهر و شخصیت او را انتخاب کنید و به صورت کلی و با توجه به سلیقه ی خودتان او را شخصی سازی نمایید. این بخش از بازی در همان ابتدای بازی که می خواهید بازی را استارت کنید برای شما ظاهر خواهد شد و شما می توانید از این بخش به خوبی لذت ببرید و استفاده نمایید.

منوی سخت و پیچیده بازی یکی از بخش های این بازی می باشد که شاید تا حدودی باعث شود تا بازی جذابیت اش کم شود. این مسئله باعث می شود تا بازی کمی از جذابیت اش کاسته شود. در بخش منو بازی به شدت پیچیده می شود و علاوه بر اینکه شما باید دانش زبانی بالایی داشته باشید باید دقت کافی و هوش اقتصادی خوبی هم در بازی به صورت کلی داشته باشید تا بتوانید کار خود را با بهبود دادن سیستم کاری خود بهتر کنید.

به صورت کلی درباره ی این بازی می توان گفت که دقت و تیزبینی تیم سازنده در بخش های مختلف بازی یکی از تفاوت های اساسی و خوب این بازی می باشد که باعث می شود تا بازیکن از این بخش ها که در بازی تعبیه شده اند حیرت کند. این بخشهای مختلفی که در بازی مشاهده می کنید با قدرت و ریز بینی بسیار زیادی کار شده اند. شما در این بخش ها می توانید با جست و جو و ریزبینی چیزهای جدیدی همواره کشف کنید که این امور بازی را هم جذاب می کند.

سیستم گیم پلی بازی همانطور که اشاره شد به صورت کلی درباره ی همین امر کارخانه داری و پیشرفت کلی در این امر می باشد. اما جزئیات بسیار زیادی هم در این بخش ها کار شده است. بطور مثال می توانید افرادی را برای خود استخدام کنید یا افرادی را که خوب کار نمی کنند اخراج کنید. هم چنین باید بخش های مختلف بازی را مانند بخش حمل و نقل و حسابداری و مدیریت و … را به صورت کلی همه ی بخش ها را همواره زیر نظر داشته بشاید تا با مشکلی مواجه نشوید.

بنابراین شما باید همه ی حواس خودتان را بر روی همه چیز جمع کنید. این مسئله باعث چند مورد یا به نوعی مشکل ممکن است بشود. یکی از این مشکلات این است که در بازی ار حواس پرتی کنید ممکن است که ضررهای بزرگی ببینید و یا حتی به طور کامل ورشکست شوید. این امر باعث می شود تا بازی کمی در این بخش برای بازیکن سخت بوشد و او باید همواره بازی را در نظر داشته باشد و یادش بماند که در کجا بازی را تمام کرده بود تا از همانجا ادامه دهد.

بنابرا تمامی این اموری که درباره ی سیستم گیم پلی بازی ذکر کردیم شاید به صورت کلی مشکلی که درباره ی این بازی بتوانیم بگوییم وجود دارد پیچیده بودن روند گیم پلی بازی است. این مسئله همانط.ور که گفته شد دقت بسیار زیادی می طلبد و دانش نسبتا بالایی هم در امور مختلف مانند مدیریت و حسابداری و … می طلبد که خب مخاطب عام قطعا از این دانش ها بی بهره خواهد بود و این شاید یکی از نکات منفی بازی و به صورت کلی اصلی ترین هستهی منفی بازی است.

بنابراین با آنکه همانطور که گفته شد تیم سازنده دقت بسیار بالایی در طراحی و توسعه ی بخش های بسیار مختلف بازی قرار داده است اما به صورت کلی بازی نمی تواند چندان نزد مخاطبین عادی موفق ظاهر نشود.  این مسئله به این علت است که روند بازی کردن بازی و البته موفق شدن در آن بسیار برای مخاطب سخت می شود. حتی از همان ابتدا هم که بازیکن می خواهد شخصی سازی را روی شخصیت اصلی خود انجام دهد روند بازی سخت و پیچیده است و منوی بازی هم بر  این سختی می افزاید. این مسئله به صورت کلی باعث می شود تا بازیکن ها بعد از مدتی نه چندان طولانی از سیستم بازی خسته شوند.

5

5

مزایا

  • امکان شخصی سازی شخصیت در بازی
  • دقت و تیزبینی تیم سازنده در بخش های مختلف بازی
معایب

  • منوی سخت و پیچیده بازی
  • پیچیده بودن روند گیم پلی بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 5
داستان - 6
موسیقی - 6

6.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Rigid Force Redux

با سلام در این نقد و بررسی به شرح دادن و توضیح نکات بازی ای …