خانه / Reviews / نقد و بررسی Trancelation

نقد و بررسی Trancelation

باسلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت IRG Review. امروز قصد داریم در این پست به بررسی یک بازی دیگر برای شما عزیزان بپردازیم. امیدواریم که مانند همیشه با ما همراه باشید و هم چنین ما را تا به انتهای این مقاله همراهی کنید و مانند همیشه ما را از نظرات خودب خودتان بهره مند کنید.

بازی ای که امروز قصد داریم به بررسی آن بپردازیم Trancelation نام دارد. این بازی برای کنسول های مختلف رایانه ای عرضه شده است مانند نینتندو سوئیچ و هم چنین رایانه های شخصی ویندوزی. حجم بازی هم کم بوده است و بنابراین یک بازی مناسب برای افرادی محسوب می شود که نی خواهند هزینه ی زیاد یا حجم اینتنرتی زیادی را هزینه کنند.

این بازی Trancelation محصول استودیوی بازی سازی MythicOwl می باشد که همین استودیو با همراهی کمپانی بازی سازی Baltoro Games Sp. z o.o. این بازی را در سال 2018 به بازار جهای گیم عرضه کرده اند. با ما تا به انتهای این بررسی همراه باید تا بازی را بطور کامل برای شما مورد بررسی قرار دهیم و هم چنین نکات مثبت و منفی بازی و جمع بندی نهایی خودمان را برای شما عرضه کنیم.

در هر بازی شاید اولین بخش که به چشم مخاطب می آید و او را با خود همراه می کند بخش داستانی بازی و روایت بازی باشد. اگر این پیش فرض را قبول کنیم آنگاه بازی Trancelation را نمی توان از منظر داستانی یک بازی قوی به حساب آورد. چرا که عملا داستانی در بازی وجود ندارد و البته علت آن را هم در ادامه توضیح خواهیم داد. امیدواریم با ما همراه باشید.

این بازی در حقیقت یک بازی برای یادگیری زبان های مختلف است و از این جهت شاید بوده است که تیم سازنده ی بازی چندان در این بخش از بازی -یعنی داستان بازی- خلاقیت یا روایتی را نگنجانده اند. البته که خب این امر یک امتیاز منفی برای بازی به حساب می آید و باعث می شود تا بازیکن پس از مدتی به علت اینکه روایتی نیست که او را با خود همراه کند ممکن است بازیکن خسته شود و نخواهد بازی را برای یک مدت بیشتری ادامه دهد.

باری، کلیت بازی شامل همین امر می باشد و این موضوع اکثریت بازی را در بر می گیرد. در بازی شما می تواننید در ابتدای بازی از منو زبانی را که بلدید انتخاب کنید و پس از آن می بایست زبانی را که قصد یادگیری آن را دارید را انتخاب کنید و بازی شروع می شود. البته این امکان بعدا نیز فراهم است که هر موقع که خواستید زبان خود را عوض کنید و بازی را بعد از آن ادامه بدهید.

گیم پلی بازی هم دارای کنترلی ساده می باشد و این امر باعث می شود تا شما در بازی بتوانید به راحتی بازی را کنترل نمایید. در بازی شما باید کنترل یک توپ را برعهده بگیرید و به نقطه های نورانی در صفحه ی بازی ضربه بزنید که این نقطه ها بخش هایی هستند که مربوط به کلمات جدید می شوند و شما می توانید در بازی از ان ها استفاده کنید تا کلمات جدیدی را یاد بگیرید.

همینطور شما در بازی پیش می روید. یکی از نکات مثبت بازی این می باشد که شما در این بازی با طیف وسیعی از زبان ها رو به رو هستید که این امر باعث می شود تا بتوانید زبان های بسیار مختلفی را در بازی انتخاب نموده و به یادگیری آن ها بپردازید. این امر البته تاصیری در روند بازی ندارد و هر زبان بخش هایی دارد که می توانید در آن ها به بازی بپردازید.

این مسئله به تنهایی خود یک امتیاز مثبت برای بازی محسوب می شود و بازی را برای مخاطب جذاب می گرداند. شما می توانید در بازی هر زمانی که خواستید زبان مورد نظر خود را عوض کنید و به بازی بپردازید و در کنار این امر علاوه بر بازی کردن کمی هم به امر آموزش بپردازید و بازی را در کنار آموزش از آن لذت ببرید و اوقات خوشی را در بازی داشته باشد.

بازی در کل دارای جذابیتی است که باعث می شود تا بازی در نوع خود برای مخاطب دنبال کردنی باشد و به خاطر وجود طیف وسیعی از کلمات و آموزش ها در بازی شما می توانید از بازی لذت ببرید و البته بازی فاقذ مشکل هم نیست و بطور مثال داستان بازی دارای روایتی خاص نمی باشد و از این نظر شاید توان بازی را خیلی دنبال کرد. اما بازی در کل برای سرگرم کردن بازیکن و هم چنین آموزش زبان به وی تا حدود خوبی توانسته است موفق باشد.

5

5

مزایا

  • طیف وسیعی از زبان ها برای یادگیری
  • کنترل آسان
معایب

  • فاقد داستان
  • ساده بودن کلی بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 7
داستان - 6
موسیقی - 7

6.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و برسی Bake ‘n Switch

خیلی از ما بازی های سبک شوتر و مبارزه ای را قبلا تجربه کرده ایم …