خانه / Reviews / نقد و بررسی Sacred Stones

نقد و بررسی Sacred Stones

با سلام و خسته نباشید خدمت همراهان همیشگی تیم IRG Review بار دیگر با مجومعه سری نقدها و بررسی ها با شما هستیم. این بار با نقد و بررسی بازی Sacred Stones به سراغ شما آمده ایم. امیدواریم که تا به انتهای این نقد و بررسی با ما همراه باشید. این بازی برای پلتفرم های نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی به بازار جهانی عرضه شده است.

بازی Sacred Stones یک بازی در ژانر گاها برای برخی پرطرفدار و برای برخی خسته کننده و کسل کننده ی Old-School که برای برخی می تواند یاد آور دوران طلایی بازی سازی و بازی های بسیار رده بالا و قوی در نظر گرفته شود و برای برخی که این دسته دوم از گیمر های نسل جدید هستند، یک بازیچه ی مضحک و مسخره است. پس واکنش شما به این بازی بیشتر بر طرفداری یا مخالفت شما با این ژانر بستگی دارد.

گرافیک  بازی بصورت پیکسلی می باشد که این مورد همانطور که بالا تر اشاره شد می تواند برای برخی به عنوان یک جذابیت بصری در نظر گرفته شود و برای عده ای هم خسته کننده باشد و چشم و سر شان را به درد آورد اما فارغ از اینکه شما جزو طرفداران این ژانر هستید یا مخالفان، باید اشاره کرد که نقدهای عمومی به این بازی و اکثر واکنش ها نسبت به Sacred Stones تا حدودی مثبت بوده است.

داستان بازی از یک خط داستانی منطقی و خطی-روایی ساده پیروی نمی کند و  همین امر شاید برای برخی از افرادی که حتی با این ژانر هم آشنا هستند کمی غیر معقول و نا آشنا جلوه کند چرا که این سبک از بازی ها عموما دارای خط داستانی نسبتا قوی هستند که سازنگان بصورت جدی بر روی آن کار کرده اند و سعی کرده اند برخی خلاء هایی که شاید در بازی وجود داشته باشد را با خط داستانی قوی پر نمایند.

در بازی باس فایت های بسیار قوی و متوعی طراحی شده اند که همین امر می تواند برای شما بسیار جالب باشد و بازیکن را مدتی طولانی پای دستگاه نگه دارد و او را سرگرم کند. اگر بخواهیم یک بخش کوچکی از داستان بازی را شرح دهیم باید بگوییم که شما در بازی در نقش دانشمند و محققی در یک جزیره ای در حال گشت زنی هستید که داستان از اینجا شروع می شود و شما با باس فایت هایی رو به رو می شوید و باید از بقیه داستان سر در بیاورید.

همانطور که در بالا اشاره شد در بازی بسیار باس فایت های متنوع یافت می شود که تجربه ی مبارزه با هر کدام از آن ها می تواند با تجربه مبارزه با دیگری متفاوت باشد. هم چنین دشمنان مختلف ریز و درشت دیگری نیز در بازی یافت می شوند که هر کدام به خوبی طراحی شده اند و مبارزه با آن ها می تواند سرگرم کننده باشد.

هوش مصنوعی بازی – اگر بتوان این اسم را به آن داد- دارای قدرت بی نظیر و غیر قابل باوری است که قطعا شما را سورپرایز خواهد کرد. باس فایت های بازی یا همان غول های اصلی بازی می توانند به طرز چشم گیر و ناگهانی به شما حمله کنند و جالب تر اینکه می توانند خود را با الگوی رفتاری شما در بازی تطبیق بدهند و از روش مبارزه شما تقلید کنند تا شکستتان بدهند. پس باید بر این مهم بسیار متمرکز باشید و دقت نمایید.

موسیقی در بازی به همان سبک الکترونیک معروف است که تمام بازی های در این ژانر از آن ارث می برند و استفاده می نمایند. بنابر این باز هم آنطور که پیش تر ذکر شد می توان اینطور گفت که اینکه موسیقی به گوش شما خوش بنشیدند یا شما از آن بدتان بیاید، بستگی به سلیقه خودتان و زمینه آشنایی تان با این ژانر از بازی ها دارد. اما بطور کلی این موسیقی پس از مدتی باعث اذیت شدن گوش می شود و شما را آزار خواهد داد.

از نکاتی که در بازی می تواند امتیازی منفی برای Sacred Stones در نظر گرفته شود، سختی بشدت زیاد این بازی است که در برخی مراحل به حدی است که شما را از ادامه مرحله و حتی بازی پیشمان خواهد کرد! این موضوع نقدهای منفی منتقدان و بازیکنان Sacred Stones را بر انگیخته است البته این المان می تواند بعنوان جذابیت هم در نظر گرفته شود اما گاهی واقعا به حد جنون آمیزی می رسد که گویی با یک بازی فرا زمینی رو به رو هستیم.

Sacred Stones بازی است که این پتانسیل را دارد تا شما را به مدتی طولانی سرگرم خود نماید و بتوانید از بخش های متنوع آن که کم هم نیستند لذت ببرید هر چند فاقد اشکال و موارد منفی هم نیست که در روند بازی آزار دهندگی شان به طور محسوسی احساس می شود و احتمالا متجه آن ها در طول بازی خواهید شد. امیدواریم از نقد این بازی در کنار ما لذت برده باشید و اوقات خوشی را سپری نمایید.

5

5

مزایا

  • داستان جذاب غیر خطی
  • تنوع مراحل
معایب

  • باگ های جزئی در روند بازی
  • سختی بیش از حد برخی مراحل

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 7.5
داستان - 7.5
موسیقی - 6.5

7.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories

با سلام، امروز با نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories ساخته شده توسط …