خانه / Reviews / نقد و بررسی Debris

نقد و بررسی Debris

بار دیگر با مجموعه نقدهای بازی های روز دنیا در کنار شما همراهان همیشگی سایت IRG Review همراه هستیم. امروز با نقد و بررسی بازی Debris در خدمت شما هستیم. این بازی در ژانر اکشن و معمایی تولید و روانه بازارهای جهانی دنیای گیم شده است. تا به انتها با ما همراه باشید.

بازی Debris یک بازی در ژانر اکشن می باشد که تمامی مراحل بازی در زیر آب و در اعماق اقیانوس ها می گذرد که همین امر به ما متوجه می کند، که با بازی با یک داستان و ایده ی تقریبا نا همانند رو به رو هستیم. بازی های کمی در دنیای گیم و صنعت بازی سازی وجود دارد که درباره ی دنیای زیر آب به روایت داستان و بازی می پردازد.

بازی همانطور که اشاره شد درباره ی دنیای زیر دریا و اقیانوس ها می پردازد و ایده ی اصلی آن این است که شما بعنوان یک تیم اکتشافی و دریایی به اعماق دریاها و اقیانوس ها می روید تا درباره ی زباله های دریایی که در اعماق اقیانوس ها وجود دارد و تاثیر آن ها بر زیست حیات انسان به تحقیق و مطالعه بپردازید و راه حلی برای این ازدیاد زباله های دریایی پیدا کنید.

تا به اینجا همه چیز به روال است وبا موضوع خاصی مواجه هستیم. حال این سوال برای شما پیش خواهد آمد که چرا در آغاز نقد و بررسی Debris ما اشاره کردیم که این بازی در ژانر اکشن است. سوال خوبی است، همانطور که اشاره شد شما بعنوان یک تیم اکتشافی به اعماق دریا سفر کرده اید ولی داستان به اینجا ختم نمی شود.

دریاها و اقیانوس ها بر اثر ازدیاد زباله ها و آلودگی ای که انسان ها در آن ها ایجاد کرده اند به یک محیط بسیار خطرناک با موجدات تکامل یافته ی وحشی تبدیل شده است که آنجا هستند تا انتقام زندگی و دریای از دست رفته شان را از شما پس بگیرند. پس آگاه باشید و مراقب که در این راه با خطرات بسیاری روبه رو هستید و با یک بازی در ژانر اکشن رو به رو هستید.

با اینکه ایده ی اصلی بازی جذاب است اما باید اشاره کرد که داستان بازی بی سر و ته است شکا به اعماق دریا می روید و می بینید که همه چیز به فنا رفته است و موجوداتی بسیار خطرناک آن جا برای کشتن شما چشم به راه نشسته اند و شما با یک سری اسلحه تعدادی از آن ها را از بین برده و بقیه را به حال خود وا میگذارید تا به حال خود باشند.

در واقع بازی دارای یک پایان بندی منسجم نیست و در واقع تعداد بسیاری از موجودات جهش یافته ی دریایی همانجا به حال خود می مانند تا به احتمال زیاد بیشتر تکامل بیابند و به تمام هستی انسان ها حمله ور شوند و آن را از بین ببرند و ریشه ی حیات را ساقط کنند.

شخصیت پردازی کارکترهای بازی نیز چندان جذابیتی ندارد و چندان روی آن کار نشده است و شما را به هیچ کدام از آن ها نزدیک نمی کند که هیچ بلکه از آن ها دور نیز می کند. مخاطب نمی تواند با کارکترهای بازی ارتباط برقرار کند و ارتباط چندانی با آن ها بگیرد و تمام بازی در گنگی و ابهام از داستان شخصیت های بازیکنان می گذرد.

البته این که با مخاطب نتوانیم ارتباط برقرار کنیم شاید به خودی خود در برخی از ژانر های بازی ها چندان امتیاز منفی محسوب نشود ولی در Debris یک سری دیالوگ هایی وجود دارد که شما باید از داستان بازیکنان و ارتباط آن ها با یکدیگر و اینکه آیا پیش از این با هم دوست بوده اند یا نه، آگاه باشید تا به معنای این دیالوگ ها پی ببرید.

موسیقی در بازی چندان موفق عمل نکرده است و چندان شما را اقناع نخواهد کرد البته در برخی مواقع که شما با حمله ی موجودات تکامل یافته ی دریایی رو به رو می شوید، موسیقی به عنوان یک المان قوی نقش بازی می کند و می تواند استرس کافی را به شما القا کند و آدرنالین خون شما را به حد قابل قبولی بالا ببرد.

در کل باید گفت که Debris یک بازی در ژانر اکشن و اکتشافی می باشد که دارای چندان جنبه های قوی ای نیست ولی بازی است که شما را بخوبی با دنیای زیر دریا و فجایع طبیعی که انسان در دنیا ایجاد کرده است آشنا می کند و شاید کمی شما را به تفکر درباره ی موجودات دیگر این هستی پهناور نیز جلب کند و باعث شود تا اندکی درباره ی سلامت آن ها نیز فکر کنید.

5

5

مزایا

  • ایده ی جذاب
  • موسیقی
معایب

  • فاقد عنصر داستانی قوی
  • شخصیت پردازی ضعیف
  • دیالوگ های ضعیف

0

0

0

0

0

گرافیک - 6.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 6
موسیقی - 6

6.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories

با سلام، امروز با نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories ساخته شده توسط …