خانه / Reviews / نقد و بررسی ZHED

نقد و بررسی ZHED

خب در این مقاله قصد داریم به بررسی بازی ZHED بپردازیم. این بازی که در ژانر پازلی عرضه شده است سیستم نسبتا متفاوت تر نسبت به بازی های مشابه موجود در بازار دارد. این بازی پازلی با اعداد بیشتر بازی می کند و اعداد در این بازی بخشی بسیار مهم در آن هستند. به هر صورت در ادامه تا به انتها همراه ما با شید تا این بازی را و شیوه ی گیم پلی و کل بازی را مورد نقد و بررسی برای شما قرار دهیم. امیدواریم با ما همراه باشید.

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم سیستم این بازی متفاوت نسبت به دیگر بازی های پازلی می باشد که شاید تا به الان دیده باشید. در این بازی همانطور که عرض شد اعداد بسیار نقشی حیاتی دارند و به صورت کلی سیستم بازی به این صورت است که در هر مرحله شما چند سلول رنگی دارید که در آن یک عدد مانند یک یا دو یا 3 و… نوشته شده است و در عین حال در یک بخش دیگری از بازی شما یک سلول به عنوان سلول هدف دارید که باید به آن برسید.

حال شاید برایتان سوال باشد که این چطور ممکن می شود؟ در بازی شما با توجه به سلول رنگی و عددی که در آن نوشته شده است می توانید حرکت کنید مثلا اگر عدد یک روی یکی از این خانه ها نوشته شده باشد می توانید یک حرکت به سمت بالا، پایین، راست یا چپ انجام دهید و بنابراین آن خانه هم به رنگ سلول اولیه شما بدل می گرد اما در این بخش بازی یک سری قوانین حاکم است که بازی را در عین حال که پیچیده و سخت می کند آن را جذاب و خلاقانه نیز می کند.

این قوانینی که عرض کردیم خیلی نیستند اما به شدت حیاتی و مهم هستند اگر خطایی در این بخش ها انجام دهید ممکن است آن را مرحله از بازی را از دست بدهید. یکی از این قوانین اینن است که باید حرکت شما  به سوی سلول هدف باشداین بدین معنی است که شما باید به سوی آن سلول نهایی که باید به آن برسید خانه ی مورد نظر را با  توجه به عددی که در آن نوشته شده است پر کنید در غیر اینصورت نمی توانید به آن بخش دیگر یعنی سلول هدف برسید.

قانون دیگری که بسیار مهم تر و حیاتی تر نیز از این قانون قبلی می باشد این است که در بازی باید این خانه هایی را که اعداد دارند را طوری بچینید و طوری خانه های کناری را پر کنید که این سلول ها پشت سر هم باشد و به نوعی با هم ارتباط داشته باشند و فاصله ای بین این خانه های رنگی و سلول اصلی و نهایی نباشد و در نهایت همه ی این خانه ها به هم برسند. بنابراین این بخش از بازی مهم ترین بخش این بازی می باشد که باید رعایت شود.

رنگ بندی جذاب بازی یکی از بخش های خوبی می باشد که این بازی را جذاب تر می کند در بازی هر فصل از بازی رنگی متفاوت دارد و این مسئله باعث می شود تا این بازی حتی بیشتر از پیش هم برای بازیکن جذاب تر شود. گرافیک هر بازی نقشی اساسی در جذابیت آن بازی دارد و می تواند یک بازی را مورد پسند تر کند که این اتفاق در مورد بازی ZHED نیز اتفاق افتاده است و باعث شده است تا لذت انجام بازی بیشتر از پیش شود.

بنابراین دیدیم که سیستم سیستم پازلی متفاوت این بازی رمزی بوده است که باعث شده است علاوه بر این که سیستم بازی بسیار خلاقانه شود در عین حال پیچیدگی و درجه ی سختی بازی نیز حفظ شود و علاوه بر همه این ها مخاطب نیز استقبالی خوب از این بخش از بازی کند و آن را دوست داشته باشد و بازی را این امر می تواند به یکی از بهترین بازی های اوقات فراغت هر کس تبدیل نماید.

اما به علت دقیقا همین سیستم خاص و منحصربفردی که مشاهده کردیمف یک مشکل اساسی بعد از مدتی برای بازیکن پیش می آید و این مورد این است که بازیبعد از اینکه یک سری مراحل ابتدایی بازی طی می شود به حد بسیار زیادی سخت می شود و این امر باعث می شود تا سیستم بازی بسیار برای مخاطب سخت شود. این مسئله هم باعث می شود تا شاید حتی مخاطب از بازی کردن بازی دست بکشد.

حال در این بخش تمهیدی که بازی اندیشه کرده است بسیار خلاقنه و خوب است آن هم این است که بعد از این که هر مرحله ای را به خوبی و با موفقیت طی می کنید می توانید امتیازی بدست بیاورید که بازی را برای شما اسان تر کند و این روش به لطف دکمه ای در پایین صفحه ی بازی ممکن می شود که اگر امتیاز لازم را داشته باشید به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از بخش کمکی بازی استفاده کنید تا بخشی از این معمای بازی برای شما راحت تر شود.

به صورت کلی بازی خلاقیت های خوبی را در خود گنجانده است و هر چند ممکن است بعد از زمانی سخت شود اما خوب توانسته است خود را با بخش ها ی مختلف سازش دهد و باعث شود با خلاقیت خود مخاطب را نیز بیشتر از پیش به خود جذب کند. امیدواریم از این بازی لذت ببرید.

5

5

مزایا

  • هر فصل از بازی رنگی متفاوت دارد
  • رنگ بندی جذاب بازی
  • سیستم پازلی متفاوت
معایب

  • سخت شدن بازی بعد از طی کردن مراحل
  • برخی ایرادات جزئی

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 8.5
داستان - 8.5
موسیقی - 8.5

8.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Rigid Force Redux

با سلام در این نقد و بررسی به شرح دادن و توضیح نکات بازی ای …