خانه / Reviews / نقد و بررسی Fobia

نقد و بررسی Fobia

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Fobia رفتیم. این بازی جذاب در سبک بازی های نقش آفرینی و اکشن قرار دارد. این عنوان توسط شرکت Evgeny Lazebny طراحی و منتشر شده است و برای پلتفرم های موبایلی، Microsoft Windows و Nintendo Switch عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی مهیج و سرگرم کننده Fobia می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای Gamingles همراه باشید.

در بازی Fobia بازیکن از طریق داستان و روایات عجیب آن به طرز چشمگیری با عناصر ترس روبرو می شود که گیم پلی سرگرم کننده و چالش برانگیزی را در اختیار بازیکنان قرار می دهد.شخصیت بازی Fobia دارای ظاهری با رنگ قرمز است و چهره و نام و نشان دیگری ندارد. این بازی با سبک نقش آفرینی جذاب خود با پازل خوب و ترسناکی همراه است که با تله های فراوان و چیزهای مرگ آور بسیاری همراه است. از همان لحظه ای که صدا بازی به گوش می رسد که موسیقی بازی توسط یک گیتار نواخته می شود و بسیار هیجان انگیز نواخته می شود اما خیلی ساده از طریق منو پخش می شود به طوری که تنها گزینه ها در مورد خاموش و روشن کردن صدا است. کاراکتر بازی قابلیت حرکت و پریدن را دارد.

هنگامی که بازیکن بازی Fobia را شروع می کند و شروع به راه رفتن می کند موسیقی متن بازی متاسفانه در جریان نیست اما مقداری از اصوات محیط بازی وجود دارد تا بتواند ایده ها و سرنخ هایی را در اختیار بازیکنان قرار دهد. به طرو کلی بازیکن باید در محیط بازی به جستجو و اکتشاف بپردازد و باید سعی کند در مکان های غیر متعارف و خطرناک قرار نگیرد. گیم پلی بازی Fobia طوری است که داستان بازی را بازیکن می تواند طی کمتر از یک ساعت گیم پلی بازی کند که با آشنایی با کنترلر و نحوه انجام گیم پلی می توان آن را در کمتر از ۳۰ دقیقه به پایان رساند و متاسفانه بازی دارای گیم پلی بسیار کوتاهی است.

بازی Fobia دارای عناصر سبک ترس نظیر محیط های پر تنشی است که متاسفانه در محیط سرد و تاریک اش و از طراحی های نقشه و محیطی ضعیفی برخوردار است که همراه است با  مرگ های غافلگیر کننده. لحظاتی در بازی وجود دارد که بازیکن در دیوارها یا چیزهای مهملی گیر می کند که سعی دارد از حملات جلوگیری کند و یا در حالت کلی زنده بماند. به طور کلی بازی Fobia دارای موقعیت های بسیاری شبیه به آن چه در قبل گفته شد است و عوامل محیطی آن با گیم پلی بازی سازگاری نیستند و انجام برخی از مراحل گاهی اوقات به دلیل طراحی های نادرست می توانید بسیار مشکل باشد.

به طور کلی بازیکن در گیم پلی بازی Fobia در حال دویدن و پریدن خواهد بود. و یا برای مثال هنگامی که بازیکن در حال صعود از برخی پله ها است اگر مراقب نباشد یک نیزه در درحال چرخش به سمتش می رود و  به او ضربه می زند و نابودش می کند. یا هنگامی که بازیکن از روی تله طنابی پرش می کند و از آن عبور می کند ناگهان یک گرگ روح مانندی ظاهر می شود و باید دو بار ضربه زدن آن را از بین ببرد. اینها لحظاتی بسیار جذاب و ترسناکی در بازی Fobia هستند که به دلیل عدم توجه کامل با هر یک از آنها کاراکتر بازی می تواند از بین برود. در ابتدا هنوز موسیقی متن بازی وجود ندارد و در جریان نیست و فقط سر و صدای محیط بازی در جریان هست. از کاراکت بازی سیستم مبارزات قوی مورد انتظار نیست اما توجه بیشتر بازیکنن در این بخش از طراحی گیم پلی می توانست بهتر و بیشتر باشد.

متاسفانه بازی Fobia آنطور که بنظر می رسد نیست و از آنجا که نام و موسیقی و صدا های بازی نشان دهنده عنوانی ترسناک هستند اما بازی مقداری ترس و وحشت را در دل بازیکنان ایجاد نمی کند. برای مثال در قسمتی از گیم پلی بازی Fobia به طور کلی بازیکن باید یک جنگل ، یک غار و بیرون یک غار را به اکتشاف و جسنجو بپردازد. غار ترسناکترین قسمت بود گیم پلی بازی است زیرا بعضی از مقطع سکوهای پس زمینه را تغییر داده اند تا سکوهای پیش زمینه فعال باشند و بعد دوباره انها تغییر کردند و بازیکن نسبت به هر مکانی که فکر می کرد می تواند قدم بردارد تا زمانی که از غار خارج شود محتاط و شکاک است.

بازی Fobia دارای داستان بیچیده ای است و از گیم پلی بسیار کوتاهی رنج می برد. موسیقی متن بازی یکی از نقاط قوت آن است و بسیار آرام بخش است و در قسمت های درستی از گیم پلی بازی از آن استفاده شده است. از لحاظ ظاهری بازی Fobia دارای گرافیک و طراحی های بصری بسیار ساده ای است و متاسفانه عوامل محیطی بازی با کنترلر و گیم پلی بازی سازگار نیست.

5

5

مزایا

  • گیم پلی سرگرم کننده
  • طراحی های محیطی جذاب
معایب

  • گرافیک سطح پایین
  • موسیقی متن ضعیف
  • داستان مبهم و بی سرو ته

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 7.5
داستان - 6.5
موسیقی - 7

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Under the Jolly Roger

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزیز و دوست داشتنی وب سایت IRG Review امروز …