خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی F1 2020

نقد و بررسی بازی F1 2020

با یک بازی تمام کمال در سری بازی های ماشین های مسابقه ای فرمول یک طرف هستیم . ولی بازی فرمول یک با تمام راننده ها و ماشین ها و برند هایی که درآن قرار دارد آیا خالی از نقطه ضعف است ؟ آیا نسبت به نسخه های قبلی خود ورژن مناسب تری است ؟ و آیا نسبت به بازی های ماشین مسابقه ای که امسال عرضه شده اند بازی بهتری است ؟ جواب این سوالات را در نقد و بررسی بازی F1 همراه با تیم نقد و بررسی IRG Review پیدا کنید .

بازی فرمول یک همیشه فراتر از صرفا بازی تک به تک و یا صرفا رانندگی در جاده بوده . بیشترین اهمیتی که داده می شود مخصوصا درسال 2020 و در این دهه مربوط به تیم رانندگی و تیم سازنده ماشین است . از ابتدا ساخت ماشین طراحی و توسعه مارک ها و برندینگ ها و در نهایت راننده ها همگی بخشی از این جریان هستند و بهتر بودن در هر یکی از آنها منجر به پیروزی تیم می شوند . بیشتر اطلاعاتی که افراد از فرمول یک دارند مربوط به رانندگانی مثل شوماخر است ولی بازی به طور تمام و کمال پشت صحنه فرمول یک و تیم سازنده و انواع اقسام دغدغه های فرمول یک را به خوبی شبیه سازی کرده است . بازی توسط تیم Codemasters  که سابقه بسیار طولانی در ساخت بازی های ماشینی دارد مسئولیت ساخت و انتشار را باز هم به عهده گرفته و بازی را با قیمت 27 دلار به بازار عرضه کرده است .

بازی در حالت بازی کریر به شما اجازه خواهد داد نه تنها خودتان به عنوان راننده را بسازید بلکه در حین انجام بازی تیم فرمول یک خود را با توانایی های مختلفی که هر کدام دارا هستند و می توانند در طول مسابقات شما را کمک کنند انتخاب کنید و استخدام کنید . به طور مثال در همان موود کریر افرادی را که به عنوان تیم خود انتخاب کردید نسبت به قابلیت هایی که دارند می توانند ماشین را آپدیت  مجهز به انواع سیستم هایی که شما فکر می کنید برای جاده های متفاوت مناسب هستند بکنند . بازی در همه زمینه ها به صورت دقیق و رعایت جزییات عمل کرده است . از پایه کاملا تیم خود را می توانید بسازید از رنگ و لوگوی تیم گرفته تا اسم و گرفتن اسپانسر لباس های رانندگان انتخاب راننده دوم و بررسی منابع مالی در حین بزرگ کردن برند و تیم فرمول یک خود تا در مراحل بالاتر ساخت شبیه ساز بازی برای تمرین رانندگان یا ساخت استودیو تست برای ماشین های رانندگی و شبیه سازی باران و مه برای ماشین همه و همه طراحی های فوق العاده و ساخت خوب بازی را نشان می دهد که به تیمی که خودتان می سازید قابلیت منحصر به فرد بودن را بدهد .

در بازی های نسخه قبلی و در موود شغلی و کریر متاسفانه بازی نمی توانست آن حس شخصی بودن تیم را به بازی کننده القا کند . ولی با عرضه این نسخه از بازی در سال 2020 کلا همه چیز تغییر کرده و یکی از کامل ترین بازی فرمول یک در ژانر ماشین های مسابقه ای را در اختیار همه قرار داده است . البته سیستم بازی (تیم من ) به شما اجازه می دهد که به طور دقیق بازی را در بعد قرار داد های رانندگان و مدیریت تیم به صورت حرفه ای بازی کنید و چالش اصلی این است که در مدت 10 سال بتوانید در بین ده تیمی که در بازی وجود دارند خودتان را به سطح اول برسانید و تا جایی که ممکن است تیم خود را بهترین تیم کنید . در کل بازی این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که قبل از اینکه در سری اول یعنی سری مسابقات F1  شرکت کنید  در لیگ دسته دوم بازی کنید و خود را به بالاترین سطح برسانید تا انواع آموزش های بازی و تست های خود را انجام دهید . در قسمت خود بازی به صورت روان اجرا شده حتی زمانی که به طور دو نفره بازی می کنید صفحه به دو قسمت تقسیم شده مشکلی ندارد . در قسمت بازی ها آنلاین هم نیاز به اینترنت با کیفیت Latency  بالا دارد و اگر این امکانات را دارید به خوبی می توانید با بقیه بازیکنان در سراسر دنیا رقابت کنید و تیم خود را آنلاین بسازید .

از لحاظ گرافیکی شاید بازی در حد بازی Forza  نباشد و جزییات را به آن گونه واقع گرایانه نشان ندهد ولی نسبت به سری های قبلی بازی بسیار پیشرفت کرده است . به طور مثال بازی در آب هوا های مختلف ماشین و جاده را به حالت های مختلفی میبرد و چالش های جدیدی را همراه با گیم پلی بازی می کند که بسیار شگفت آور است .

گیم پلی بازی بسیار خوب و هوشمندانه است . گروه و تیم بازی شما کاملا به صورت آنلاین در هنگام رانندگی آپدیت ها و اخبار جاده را به شما ارائه می دهند و همینطور استراتژی بازی و حالت ماشین را گزارش می دهند که بسیار هیجان انگیز است .

از لحاظ موسیقی و صدا های بازی فوقالعاده کار شده و حتی کوچک ترین آپدیت هایی که برای موتور ماشین انجام می دهید صدای بازی را تغییر می دهد . هنگام بازی هم صدای جاده باران اصطکاک جاده با لاستیک ها با صدای خوبی پخش خواهد شد . همینطور صدا گذاری شخصیت ها و دوبله و گویندگان  با اجرای گرافیکی هماهنگی مناسبی دارد .

اما سیستم مورد نیاز برای بازی با این گرافیک سنگین شاید برای عاشقان فرمول یک مقداری چالش بر انگیز باشد به طوری که برای اجرای بازی در حالت حداقل ها سیستم نیاز به 8 گیگ رم و کارت های گرافیکی بالای سری GT 640 نیاز دارد و مقدار فضای ذخیره ای 80 گیگ بر رو سیستم مقدار متوسطی است که حتی اگر بازی را در ورژن لوکس نصب کنید بالاتر هم می رود .

به طور کلی اگر از کسانی هستید که واقعا علاقه مند به ماشین های فرمول یک است و مسابقات واقعی را دنبال می کنند تا کسانی که صرفا به دنبال بازی ماشین مسابقه ای هستند این بازی چیزی برای شما کم نمی گذارد . از پرداخت گرافیکی و جزییات تصویری تا موسیقی و جاده ها همگی به خوبی طراحی شده . داشتن تیم فرمول یک در بازی تمام آرزو های عاشقان مسابقات فرمول یک را برآورده می کند .

 

 

5

5

مزایا

  • ضبط شدن عالی صدا ها
  • گرافیک عالی
  • کریر موود جذاب و تیم من
معایب

  • اشتباه شدن تیم من و کریر موود
  • سطح گرافیکی در بالاترین حد ممکن نیست

0

0

0

0

0

موسیقی متن - 8
گرافیک - 8
گیم پلی - 9
داستان - 8

8.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را میتوان یک تجربه سرگرم کننده از تصاویری …