خانه / Reviews / نقد و بررسی Agatha Christie – the ABC Murders

نقد و بررسی Agatha Christie – the ABC Murders

این بازی که امروز در این مقاله به نقد و بررسی آن می پردازیم در سبکی متفاوت می باشد . داستان این بازی الگو برداری از کتابی با همین اسم بوده ایت و در دهه 60 میلادی که به نسبت رمان معروفی نیز می باشد . این رمان یک رمان جنایی می باشد  بنابر این واضح است که این بازی نیز در همین سبک ها ساخته شده باشد . این بازی در ژانر معمایی و در قالب سه بعدی و اول شخص عرضه شده است که انتشار آن در سال 2016 بوده ولیکن در سال 2020 آپدیت به نسبت خوبی برای نینتندو سویچ منتشر کرده است . مقدمه و کلیت بازی اینگونه بود که عرض کردم حال اگر حس می کنید این بازی طبق سلیقه ی شما می باشد و می توانید از آن لذت ببرید تا آخر این مقاله همراه تیم irg review باشید تا کلیت بازی را دقیق تر و واضح تر برای شما شرح دهیم . این بازی در پلتفرم های پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوئیچ، اکس‌باکس وان، اندروید، مایکروسافت ویندوز، لینوکس، مک‌اواس، سیستم‌عامل‌های مکینتاش نیز در دسترس می باشد .

بازی Agatha Christie – the ABC Murders همانطور که گفتم یک بازی معمایی که داستانی جنایی و کاراگاهی دارد است اینطور که شما نقش فردی کاراگاه در دهه 60 میلادی را بازی می کنید که به دنبال حقیقت حوادث می باشد و باید هوش و زکاوت بالایی را خرج فهمیدن واقعیت کند زیرا اینکار اصلا آسان نیست و دقت بالایی را لازم دارد . شما به صورت اول شخص این کاراگاه داستان ما را کنترل می کنید البته کنترل بیشتر به منور نگاه کردن و بررسی اتاق ها و راه رفتن است . شما با راه رفتن وارد اتاق می شوید و با صحنه جرم و جنایت رو به رو خواهید شد و در هر مرحله این صحنه های جرم و جنایت کاملا متفاوت از یکدیگر می باشند ولی در کل وارد صحنه جرم که می شوید باید شروع به بررسی دقیق تر اتاق و صحنه کنید و اجسامی که در اتاق هستند و یا جنازه را کاملا بررسی کنید تا خود بازی به شما کند و در آخر جمع بندی کلی از اتفاقاتی که در صحنه جرم افتاده است را انجام دهید .

شما در این صحنه های جرم که به صورت اول شخص کاراگاه را مدیریت میکنید و همینطور به این سمت و آن سمت می روید و اتاق کاملا در دسترس شما قرار دارد . در این اتاق ها اجسام و نکاتی از صحنه جنایت وجود دارد که به صورت جذابی شما باید آن ها را مورد بررسی قرار دهید . همه ی اجسامی که در اتاق هستند نکته در خصوص آن صحنه جرم نبوده و سازنده نکته های انحرافی بسیاری را در بازی قرار داده است . ولیکن در کل اجسامی هم در بازی وجود دارند که در صحنه مخفی شد اند و شما باید با دقت فراوان آن ها را پیدا و مورد بررسی قرار دهید اما این فقط نیمی از داستان است بلکه نیمه دیگر در کنار هم گذاشتن این ها است که از پیدا کردنشان هم مهم تر است و سرنوشت مرحله ای که شروع کردید را تایین می کند .

این بازی به صورت مرحله ای است اینطور که شما در هر مرحله وارد صحنه جرم بعدی می شوید و شروع به بررسی آن می کنید و در صورت پایان یافتن آن مرحله و افشای حقیقت توسط شما میتوانید وارد مرحله بعدی شوید و همینطور ادامه دهید تا مرحله ها تمام شوند ولیکن مرحله ها همینطور در حال سخت تر شدن هستند و هرچه بالاتر که می روید باشد دقت بیشتری را به خرج دهید حتی در مرحله های پایانی من سخی و پیچیدگی وصف نشدنی را حس کردم که میتوانم بگویم آن مرحله برای اکثریت مردم نا شدنی بود و ممکن است کمی مانده به پایان بازی از آن دلسرد شوید .

در مبحث گیم پلی نکته پیچیده سا نکته منفی یا خاصی را پیدا نکردم و تقریبا همه چیز ساده و روان ساخته شده بود البته که این سبک بازی های معمایی گیم پلی های زیاد پیچیده و سختی ندارند که بخواهیم خرده ای از آنها بگیریم مهم ترین بخش این سبک بازی ها داستان و گرافیک این بازی است که تقریبا در این دو هم خوب عمل کرده است . در مبحث گرافیک سازنده قصد گرافیک واقع گرایانه را نداتشته است و محیط زمینه یا حتی انسان ها و شخصیت های بازی به طور عجیبی ساخت شده اند طوری انیمیشنی و سبکی خواص که من مشکلی در آن ندیدم و از نظر شخص من حتی جذاب هم بود . موسیقی هم که مانند همیشه میگویم تا نشونید متوجه نمی شوید ولیکن در این قسمت بازی دقت زیادی را به خرج نداده است و موسیقی بسیار حوصله سر بر نیز می باشد در حدی که باید آنرا قطع کنید و شروع به پلی کردن موسیقی خودتان کنید .

5

5

مزایا

  • گرافیک عالی
  • داستان خلاقانه
  • مراحل متنوع
معایب

  • موسیقی ضعیف
  • حوصله سر بر بودن گیم پلی در برخی مراحل

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
داستان - 7
گیم پلی - 6.5
موسیقی - 4

6.3

User Rating: Be the first one !

درباره‌ی HoseinKazemi

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …