خانه / Reviews / نقد و بررسی Clocker

نقد و بررسی Clocker

در این پست قصد داریم به بررسی بازی Clocker بپردزایم و مقاله ی امروز خود در IRG Review را به این بازی اختصاص داده ایم.  این بازی برای کنسول ایکس باکس وان و همچنین برای رایانه های شخصی ویندوزی به بازار جهان یگیم عرضه شده است. پس تا به انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بازی Clocker در ژانر پازلی و معمایی می باشد و دارای داستانی قوی و جذاب با گره های داستانی خوب می باشد که روند کشف ان ها برای شما و بازیکنان این بازی می تواند بسیار جذاب و اقناع کننده باشد و به شما لذت بسیار ببخشد. در ادامه ی این مقاله به بررسی داستان آن بصورت تخصصی تر می پردازیم.

هم چنین روند پیشرفت بازی و پیشبرد مراحل و هم چنین وجود مراحل فرعی که در کنار مراحل اصلی به کشف کردن بهتر داستان کمک می کند و به موقع در موقعیت های مناسب از گره های داستانی پرده بر می دارد و آن ها را برای شما تبیین می کند تا داستان بای را کم کم بفهمید.

در یک روستای کوچک ، ساعت ساز و دختر خود را در سعادت نسبی مشکلات کوچک زندگی می کنند اما  بدهی ای که ساعت ساز به یک فرد سرمایه دار در دهکده دارد، در دردسر بزرگی می افتد و دخترش توسط افراد فرد سرمایه دار و دیوسیرت دزدیده می شود و پدر باید با دست بردن در زمان به نجات دختر و سرنخ هایی برای اینکه وی به کجا برده شده است پیدا کند.

پس اصلی ترین بن مایه ی داستانی این بازی زمان می باشد. موضوع زمان در طول تاریخ ذهن بسیاری از فلاسفه و دانشمندان را به خود متوجه ساخته است. در Clocker نیز کمابیش این دغدغه وجود دارد و بازی سعی می کند با پیشرفتن داستان ما را با طرز تفکر خاص خود آشنا سازد. و با المان هایی مانند عقب و جلو بردن زمان و تغییر ساعات شبانه روز و عواملی از این قبیل ما را با داستان تراژیک بشریت همراه سازد.

هامنطور که مشاهده می کنید داستان بازی بسیار پیچیده و خاص است و نمونه ی آن در کم تر بازی هایی دیده شده است و همین موضوع این بازی را به یک بازی بسیار خوب و معمایی جالب توجه تبدیل می کند که تجربه ی انجام آن بیسار خاص و غیر قابل تئوصیف می باشد.

گیم پلی بازی همانطور که در این نوع بازی ها انتظار می رود بصورت نقطه کلیک می باشد و به حل کردن معماها و پاسخ دادن به دیالوگ  اطرافیان و همچنین به برقراری ارتباط کلامی با افراد مختلف منجر و در این موضوع خلاصه می شود. و هم چنین جا به جا کردن ساعات زمانی و تغییر ساعات شبانه روز و چیزهایی از این دست که انجام آن ها و همچنین تجربه ی آن بسیار جالب است.

بنابراین گیم پلی بازی Clocker  تا حدودی شاید برای برخی از بازیکنان و افرادی که به انجام این بازی می پردازند خسته کننده یا کسل کننده جلوه کند و آن ها را خسته کند اما باید این را هم گفت که بازی دارای معماهای جذابی نیز می باشد که این خستگی را برای شما برطرف می کنند.

گرافیک بازی دارای جذابیت خوبی می باشد اما شاید برای برخی افسرده کننده و سرد جلوه کند زیرا دارای اتمسفری خسته و خاکستری می باشد و در کل باید این را هم گوشزد کرد که بازی Clocker دارای تمی غمگین  می باشد که باید این را در یاد داشت.

موسیقی بازی از کیفیت خاصی برخوردار است و با ریتم بازی هماهنگ است و در اکثر مواقع دارای ریتیم آرام و ملایم می باشد که این امر برای برخی افراد می تواند جذاب و برای برخی نیز که به موسیقی های کمی مهیج تر علاقه مند هستند از نکات منفی بازی جلوه کند که این موضوع تماما به سلیقه ی موسیقیایی افراد بستگی دارد.

اگر بخواهیم یک خلاصه و جمع بندی از بازی ارائه بدهیم باید بگوییم که Clocker یک بازی بسیار دوست داشتنی و خوب با گرافیکی قابل قبول و داستانی فوق العاده و معماهایی بسیار سخت و خاص می باشد و همچنین ایده ابتدایی بازی بسیار جذاب و یگانه می باشد که در بازی دیگری نمونه ی آن موجود نمی باشد هم چنین وجود المان های بسیاری که گیم پلی کند بازی را سرعت می بخشند این بازی را به یک بازی بسیار خوب بدل کرده است.

5

5

مزایا

  • داستان فوق العاده جذاب
  • معماهای بسیار متنوع
  • ایده یگانه و بی همتای بازی
معایب

  • در برخی بخش ها گیم پلی کند است
  • باگ های ریز در مکانیک بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8
داستان - 8.5
موسیقی - 8

8.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی One Dog Story

سلام به تمامی دوستان و گیم دوستان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد …