خانه / Reviews / نقد و برسی BOMJMAN

نقد و برسی BOMJMAN

این بار با نقد و برسی یک بازی بیت ام آپ همراه شما هستیم. خیلی وقت است که کمتر بازی ای در این سبک ساخته می شود و دیگر کم کم دارد به خاطره ها می پیوندد. یکی از بتهرین بازی های بیت ام آپی که با تازگی شاهد نسخه ی چهارم آن بودیم شورش در شهر بود و حال و هوای بازی امروزمون هم بسیار مشابه این بازی هست. بازی در روسیه اتفاق می افتد و داستان آن بیشتر برای مردم این کشور جذاب هست ولی مهم این هست که آیا می تواند بقیه مخاطب ها را نیز جذب کند یا خیر.

با نقد و برسی بازی BOMJMAN  در سبک بیت ام آپ/اکشن همراه تیم نقد و برسی بازی های ویدیویی آی آر جی ریویو باشید تا این بازی اثر استودیوی Unique Media  بیشتر آشنا بشیم و قسمت های  مختلف این بازی رو مورد ارزیابی قرار بدیم. ( این بازی برای رایانه های شخصی سیستم عامل لینوکس و ویندوز عرضه شده است و متاسفانه برای دیگر پلتفورم ها در دسترس نمی باشد.)

داستان بازی درباره ی یک زندگی سایبرپانکی در روسیه می باشد و مردمی تحت ظلم را نشان می دهد. شما در نقش یک فرد کاملا معمولی بدون هیچ قدرت خاصی هستید و روزی این نابسامانی ها شما را از خود بی خود می کند و تصمیم می گیرید در این دنیای بی عدالت که پلیس هم کاری از دستش بر نمی آید خود دست به کار شوید و مجرمان را به سزای اعمال خود برسانید. شاید نتوان شخصیت اصلی بازی را قهرمان نامید و در بهترین حالت او یک ضد قهرمان است که هیچ ترسی از ریختن خون دشمنانش ندارد و آن ها را به بی رحمانه ترین شکل ممکن شکنجه می کند و در آخر به قتل می رساند.

البته روند کلی داستان بازی چندان جالب نیست و بازی نیز داستانش را خیلی جدی نمی گیرد. درست است که بازی پر شده از شوخی ها و انتقاد هایی به حکومت پیشین شوروی اما مشکل اصلی اینجاست که بالاخره یا داستان بازی از ابتدا نباید جدی گرفته شود یا وقتی که داستانی را شروع می کنیم باید به بهترین حالت ممکن آن را روایت کنیم که متاسفانه در این بازی روایت مناسبی دیده نمی شود.

گیم پلی بازی نیز بر پایه ی بیت ام آپ های قدیمی ساخته شده است و شما وارد محیط ۲.۵ بعدی بازی می شوید و هر قدم که جلو می روید باید به تعداد خاصی از دشمنان مبارزه کنید تا بتوانید به راه خود ادامه دهید و گیم پلی بازی تقریبا خوب است. تعداد زیادی سلاح از جمله ماشین گان و سلاح های سرد و شات گان در طول مسیر قرار داده شده است تا راه شما را در این اتقام گیری آسان تر کند. البته گیم پلی بازی مشکلات جزئی نیز کم ندارد و ممکن است سبک آن به مذاق هر کسی خوش نیاید و اندکی سلیقه ای می باشد.

در مورد انیمیشن های بازی یک سیستم پارادوکسیکال وجود دارد و بازی در عین روان بودن اصلا روان نیست. به ظاهر محیط های بازی روان هستند و گویی با بهترین کیفیت همه ی انیمیشن های بازی دارد انجام می شوند ولی اگر کمی دقت کنید مشاهده می شود که حرکات شخصیت ها اصلا طبیعی نیست و اندکی خشک به نظر می رسد که کمی از آن به علت سبک انیمیت بازی و اندکی اشتباه سازندگان می باشد.

به شخصه با نوع گرافیک بازی و طراحی کاراکتر های آن نمی توانم ارتباط برقرار کنم ولی این به آن معنی نیست که گرافیک بازی بد است و برعکس اتفاقا با وجود سادگی جزئیات خوبی در آن دیده می شود که ممکن است انگشت بر دهان شما بذارد و سازندگان این بازی نیز برای خلق دنیای آن از یک سری از انیمیشن سازان سینمایی نیز دعوت کرده اند و این در بازی کاملا مشهود است. موسیقی بازی نیز کیفیت متوسطی دارد و حرف بیشتری برای گفتن باقی نمی گذارد.

اگر از طرفداران بازی شورش در شهر هستید و دلتان برای آن بازی تنگ شده است و از طرفی با استایل گرافیکی بازی مشکل ندارید و انتظار خاصی هم از داستان بازی ندارید ، این عنوان می تواند شما را سرگرم کند و از طرفی بعید می دانم برای کسانی که تا به حال با سبک بیت ام آپ آشنایی نداشته اند چیز خاصی برای ارائه کردن داشته باشد. از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت ای آر جی بوده ای سپاسگزاریم و امیدواریم که از نقد و برسی این بازی لذت برده باشید.

5

5

مزایا

  • گیم پلی به نسبت لذت بخش
  • گرافیک به نسبت جذاب
  • تنوع سلاح ها
معایب

  • افت شدید داستان در طول بازی
  • مشکلاتی مربوط به انیمیت بازی که توضیح داده شد

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 7.5
داستان - 4.5
موسیقی - 4.5

5.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …