خانه / Reviews / نقد و بررسی Reflection of Mine

نقد و بررسی Reflection of Mine

امروز نیز به نقد و بررسی بازی خواهیم پرداخت که شاید مطابق سلیقه عموم نباشد و همه از آن خوشمان نیاید . بازی Reflection of Mine یک بازی در ژانر ماجراجویی است که در سال 2017 نسخه ابتدایی آن ساخته شده است و در سال 2020 نسخه ای تحت عنوان آپدیت جدید و انتشار بازی با آپدیت جدیدش در نینتندو سویچ می باشد . سبک گرافیکی این بازی دو بعدی و پیکسل آرت می باشد که این سبک طرفداران زیادی را به همراه دارد و می توان گفت این بازی نیز یکی از با کیفیت ترین بازی های این سبک می باشد بهترین نیست ولی از کیفیت بالایی بهره می برد حسو حال بازی هم در حس و حال غمگین و راز آلودی ساخته شده که میتوان گفت حداقل از نظر من یکی از نکات بسیار جذاب بازی نیز می باشد . Reflection of Mine در پلتفرم های پلی‌استیشن ۴، نینتندو سوئیچ، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز، لینوکس، مک‌اواس، سیستم‌عامل‌های مکینتاش نیز در دسترس می باشد که در صورت مطالعه این مقاله و علاقه داشتن به آن می توانید آن را خرید و دانلود کنید . تا پایان این نقد و بررسی همراه تیم irg review باشید .

این بازی از داستان متفاوت و خواصی بهره می گیرد و همان طور که گفتم شاید همه از آن لذت کافی را نبرند . داستان دختری است که از بیماری روانی سختی رنج می برد که شما باید با کمک کردن آن اقدام به درمان آن کنید ولیکن این دختر در پایان بازی هم درمان نمی شود بلکه شما فقط کمک در زنده ماندن آن کرده اید . ولی در کل در این بازی دو بعدی و پیکسل ارت این مشکل روانی این دختر بچه باعث شده معموریت شما در بازی سخت شود و موانعی که جلوی راه شما است کمی متفاوت با بازی های دیگر شود . بازی به گونه ای است که دو قسمت در صفحه وجود دارد و یکی از آن قسمت ها همان دختر ولی با عقلی سالم و دنیایی واقعی می باشد ولیکن قسمت دومی که در صفحه به دو قسمت نصف شده بازی وجود دارد همان دختر است اما با چهره ای افسرده و بیمار که در دنیای پر از اندوه و تاریک می باشد و قسمت اصلی این نکته این است شما باید هر دو این دو قسمت صحفه را با هم دیگر و همزمان مدیریت و کنترل کنید .

و اما چگونه باید هردو این دختر ها یکی افسرده و دیگری خوشحال را مدیریت کنیم ؟ اینگونه که هر دو با یک کلید حرکت داده می شوند و موانعی در مرحله های بازی وجود دارد و شما باید هر دوی  آن ها را جوری تنظیم کنید که به موانع برخورد نکنند و هردو سالم باشند اما جالب اینجاست که می توانید از یکسری اقلیت هم استفاده کنید مانند از بین بردن یک مانع که کار شما را بسیار ساده تر می کند اما همه نوع موانع در بازی از بین نمی روند و فقط نوعی خواص را شما میتوانید با وارد کردن زربه بر آن از بین ببرید . این بازی در چهار مرحله کلی است که بک گراند این چهار مرحله کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد اما هرکدام از این چهار مرحله دارای قسمت های فراوانی می باشند که باعث می شود بازی به زودی تمام نشود و شما را بیشتر سرگرم کند اما با این حال در مرحله های پایانی تا تقریبا رو به پایانی بازی گذراندن مراحل بسیار مشکل می شود و شاید این موضوع شمارا از ادامه دادن آن دلسرد کند .

گیم پلی بازی هم مانند بیشتر بازی های پیکسل آرتی بود سبک و ساده و بدون پیچیدگی در بخش گرافیک آن بسیار متفاوت ساخته شده بود و من را کاملا جذب خود ساخت البته این نکاتی که گفتم در نسخه 2020 بازی می باشد و طبیعی است نسخه 2017 آن از کیفیت گرافیک پایین تری به نسبت بهره گرفته بود .  ولیکن در کل گرافیک آن بسیار خواص است در سبکی خواص طراحی شده سبکی غمگین و حالتی افسرده که در کنار سبکی خوشحال و سالم وجود دارد و در هر نو فاز گرافیکی که می بینیم حتی به کوچکترین نکته ها هم دقت شده و با ریزه کاری بالا ساخته شده است . موسیقی هم با داستان بازی کاملا سازگار بود و بر روی سبک بازی تمام و کمال نشسته بود طوری که موسیقی آن کاملا در منتقل کردن حس و حال بازی دخیل بود و کمک زیادی می کرد حتی اگر موسیقی آن را قطع کنید اتمینان می دهم که در حسو حال بازی قرار نخواهید گرفت و شاید از آن لذت کافی را نبرید .

5

5

مزایا

  • گرافیک خوب
  • سبک داستان خوب
  • موسیقی عالی
معایب

  • گیم پلی گاها در برخی مراحل سخت
  • بیش از حد افسرده بودن بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
داستان - 8.5
گیم پلی - 7.5
موسیقی - 9

8

User Rating: Be the first one !

درباره‌ی IRG Review

همچنین ببینید

نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را میتوان یک تجربه سرگرم کننده از تصاویری …