خانه / Reviews / نقد و بررسی STORY OF SEASONS: Friends of Mineral Town

نقد و بررسی STORY OF SEASONS: Friends of Mineral Town

در این بازی منتظر یک بازی خلاقانه با گرافیک فوق العاده نباشید زیرا همانطور که از تصویر سربرگ بازی مشخص است بازی کاملا یک بازی انیمیشنی کودکانه و ساده است که می توانید به راحتی در دسترس فرزندانتان قرار دهید ولی در کل میتواند حتی برای بزرگسالان نیز کمی سرگرم کننده باشد به دلیل سبک بازی خاصی که دنبال می کند . این بازی کوکانه در سال 2003 ساخته شده است و با توجه به سال ساختش اصلا نباید انتظار زیادی از لحاظ گرافیک از این بازی داسته باشیم ژانر بازی نیز در ژانر کشاورزی و دامداری و استراتزیک می باشد که در پلتفرم های گیم بوی ادونس، وی یو عرضه شده است . اگر از کلیت این بازی لذت بردید و برایتان جالب است تا پایان مقاله همراه تیم irg review باشید تا دقیق تر به تمام نکات بازی بپردازیم .

در این بازی شما باید هنر خود را در کار کشاورزی نشان دهید اینطور که شما حکم یک کشاورز و دامدار را در بازی دارید که شغل او این است و باید محصولاتش را جدا از اینکه تولید می کند به فروش نیز برساند . شما در شهری کوچک زندگی می کنید که آزادید هرکجا از این شهر که نیاز دارید بروید . ولی مهم ترین کاری که باید انجام بدهید پرورش محوصلات و پرورش حیوانات خودتان است . شما زمینی را در اختیار دارید که باید در آن شروع به کاشت سبزیجات یا میوه ها کنید که این سبزیجات و میوه ها میتوانند هرچیزی باشند ولی شما در ابتدا با ساده ترین سبزیجات که قیمت کمتری دارند و سریع تر هم رشد میکنند شروع میکنید . ولی این سبزیجات نیاز به مراقبت دارند تا از بین نروند باید به آنها اب بدهید و از آنها مراقبت کنید تا مرحله ای که کاملا رشد کنند و وقتی رشد کافی را انجام دادند شما باید آنها را به فروش برسانید اما چگونه؟ اینگونه که در شهر برای شما مشتریانی وجود دارد که حاضرند محصولات شما را خریداری کنند . در ابتدا شما باید با مردم شهرتان تعمل داشته باشید و با آنها دوست شوید اصلا یکی از مراحل اصلی بازی همین دوستی با اهالی شهر است .

ولیکن وقتی شما این هارا فروختید و پول به دست آوردید حال باید با پول به دست آورده محصولات جدید در مزرعه خود بکارید و یا مزرعه خود را ارتقا دهید . اما فقط این نیست بلکه یکی از کار های پر در آمدی که در بازی وجود دارد دامداری است یعنی شما حیوانات مختلف را خریداری می کنید و از محصولات آنها استفاده می کنید یا بهتر بگویم محصولاتشان را به فروش می رسانید . اما این نکته را هم بگویم که طبیعی است قیمت حسواناتی که باید خریداری کنید خیلی بیشتر از مزرعه و محوصلاتش برای شما تمام می شود ولی در عوض محصولات حیوانات نیز با ارزش تر است و با قیمت بهتری فروش می رود . در کل بازی بر همین منوال پیش می رود شما محصولی میکارید و آنرا پس از مدتی مراقبت به فروش می رسانید و با پول آن روز به روز پیشرفت کرده و مزعه خود را بزرگ و بزرگ تر میکنید و محصولاتی که در آن کاشت و برداشت می کنید روز به روز با ارزش تر میشوند و یا با پول آن حیوانات خود ررا ارتقا می دهید و یا هردو فرقی نمیکند بازی تا ابد بر روی همین چرخه ادامه می یابد تا شما بلاخره از آن خسته شوید .

و اما در بخش گرافیک با توجه به سالی که این بازی عرضه شده است انتظاری نمی رود که حیرت آور باشد و شما را به وجد بیاورد ولیکن به ژانر بازی هم که نگاهی بیادازیم میبینیم که نیاز مبرمی به گرافیک فوق العاده ندارد درست است که بازی سه بعدی و سوم شخص است ولی ژانر آن کاشت و برداشت محصولات کشاورزی است و ایگونه بازی ها معمولا به گرافیک دقیق و بی نقصی احتیاج ندارند . در کل گرافیک بازی کار ما را راه می اندازد و به مشکل بزرگی بر نمیخوریم . موسیقی این بازی نیز شاید بگویم یکی از نکات مثبت آن است و توانست ما را کاملا راضی کند زیرا با سبک بازی کاملا هماهنگ بود و بدون نقص ساخته شده بود اما با توجه به ژانر بازی طبیعی می باشد که خیلی یکنواخت به جلو رود و تغییری نکند ولی در کل قابل قبول بود و تضمین می دهم تا دو سه روز اولی که بازی را بازی میکنید موسیقی آن را قطع نکنید .

5

5

مزایا

  • داستان متفاوت
  • گیم پلی جذاب
  • موسیقی دلنشین
معایب

  • گرافیک ضعیف

0

0

0

0

0

گرافیک - 3
گیم پلی - 5.5
داستان - 7.5
موسیقی - 8

6

User Rating: Be the first one !

درباره‌ی IRG Review

همچنین ببینید

نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را میتوان یک تجربه سرگرم کننده از تصاویری …