خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Starsand

نقد و بررسی بازی Starsand

بازی Starsand یک عنوان اول شخص ماجرایی جهان باز در سبک بقا است که شما را به دنیایی می برد که ظاهرا عاری از هرگونه تمدن است و کاملا خالی از سکنه است. شما در صحرایی قرار می گیرید که خطرات زیادی در گوشه و کنار آن وجود دارند که زندگی شما را تهدید می کنند. از انواع موجودات صحرایی گرفته تا تشنگی و گرسنگی و عوامل محیطی. این به شما بستگی دارد که در میان تپه های شنی بجنگید و به دنبال آب، غذا و امید باشید. گرمای سوزان صحرا فقط یکی از عواملی است که زنده ماندن شما در محیط بی رحم بازی را دشوارتر می سازد. برای مطالعه مقاله نقد و بررسی این بازی از طرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.
داستان بازی شما را در نقش یک شخص بی نام و نشان قرار می دهد و از جایی شروع می شود که شما و همراهان، خود را در یک بیابان وسیع می یابید. پس از گذشت مدت کوتاهی، طوفان شن شما را در بر می گیرد و به همین علت اسیر این طوفان شن غول پیکر می شوید و پس از از اتمام آن، در می یابید همگی تان در یک بخش از این صحرا گم شده است. با این حال، نگاهی اجمالی به سرزمین پیش روی خود می اندازید، چرا که این منظره به شما امید به زندگی می دهد و همچنین نیرویی مضاعف برای فرار از وضعیت فعلی می دهد. Starsand بازی ای است که در آن، امید، شانس و تلاش برای بقا نقشی اساسی را ایفا می کنند و با ترکیب این سه مورد، دنیایی را خواهید یافت که می تواند به سرعت به محل زندگی دائمی شما تبدیل شود. مشکل این است که شما باید از تمام مهارت های خود استفاده کنید تا بتوانید از خطرات موجود در آن جان سالم به در ببرید.

در بازی Starsand ماموریت های مبتنی بر بقا به شما محول می شود. هنگام فرار از طوفان عظیم شن، باید از دنیای خطرناک بیابان جان سالم به در ببرید و در انتها به سمت خانه بازگردید، اما مسیر فرار شما مملو از موجودات خطرناک و مرموز است که ماموریت شما را تا حدودی غیرممکن می کند. در نهایت، ماموریت شما شامل زنده ماندن در محیط های وسیع بازی در حین کاوش، شکار حیوانات، ساخت و ساز و ساخت سلاح های دستی می شود. گشت و گذار در محیط های بازی به نوبه خود بسیار سرگرم کننده است و بیشتر وقت شما صرف اکتشاف در محیط های متنوع و مختلف صحرا می شود.
مانند بسیاری از بازیهای بقا، Starsand یک بازی مملو از خطرات مختلف است و رازهای زیادی در خود نهفته است که به مرور زمان و با پیشرفت در بازی باید همه آنها را کشف کنید. تنها راه برای زنده ماندن این است که در ابتدا برای خود پناهگاهی ایجاد کنید، مکانی که بتوانید آن را خانه بنامید. بازی دارای یک چرخه شب و روز پویا است که از این نظر، جذابیت زیادی به بخش گیم پلی اضافه کرده است. در هنگام شب باید به پناهگاه یا خانه خود بازگردید تا بتوانید استراحت کنید و در این صورت از خطر حمله موجودات عجیب و غریب صحرا در امان می مانید.

در طول ماجراجویی و اکتشاف خود، داستان بازی را به صورت تکه ای دنبال می کنید که روایت های جذابی را در این بخش شاهد هستیم. همانطور که تلاش می کنید در بازی زنده بمانید، فرصتی برای یادگیری تاریخچه و ارتباط آن با رویدادها و اتفاقاتی جاری که برای شما افتاده، از طریق داستان‌ های ضبط‌ شده روی نوار یک رادیو پیدا می کنید. در بازی Starsand شما باید برای یافتن غذا شکار کنید. هر چه بیشتر در محیط بازی کاوش کنید، آیتم های مفید و منابع مورد نیاز بیشتری را هم پیدا می کنید که به کمک آنها، سلاح های دستی خود را می سازید و پناهگاه های قوی و پایدار ایجاد می کنید تا بتوانید از جان خود در برابر حمله موجودات وحشتناک تپه های شنی محافظت کنید. شما می توانید با ساخت انواع تله ها و قرار دادن آنها در قسمت های مختلف پناهگاه خصوصا قسمت ورودی آن، از حمله موجودات صحرایی در امان بمانید. تجهیزات و منابع لازم برای این تله ها در محیط های بازی پراکنده شده است.
اکتشاف و گشت و گذار رکن اصلی در بازیهای سبک بقا محسوب می شود و در بازی Starsand نیز نقش اساسی ایفا می کند. برای زنده ماندن، یافتن سرپناه، آب و امید به زندگی کاوش کنید. در عین حال، باید مراقب ذخایر خود باشید، به عنوان مثال، منابع انرژی و گرما. تشنگی و گرما در طول روز به دشمن شکست ناپذیر شما تبدیل می شوند و سرما در طول شب شما را به چالش فرا می خواند. در این بازی شما باید یاد بگیرید که در سخت ترین شرایط هم می توان زندگی کرد.

صحرایی که اتفاقات بازی در آن جریان دارد، از نظر گرافیکی و جلوه های بصری طراحی نسبتا خوبی دارد و در حد یک بازی مستقل عملکرد فوق العاده ای دارد. چرخه پویای شب و روز بازی سبب شده پلیر احساس خستگی نکند و البته این مسئله به تکراری نشدن بازی نیز کمک زیادی کرده است. موسیقی متن خاصی در پس زمینه بازی پخش نمی شود، ولی تعداد آنها بسیار اندک است و البته در یک بازی با محوریت بقا، وجود آهنگ های آن چنانی، معنای خاصی ندارد. فقط باید صداهای محیطی خوب کار شده باشند که در مورد بازی Starsand با اغماض قابل قبول است.

بازی Starsand به بهترین شکل ممکن از المان های سبک بقا در گیم پلی و محیط خود استفاده کرده است و با اینکه در قسمت های مختلف خود دارای یکسری مشکلات فنی است، ولی این موارد سبب نمی شوند به تجربه بازی لطمه ای وارد شود. دنیایی که بازی در آن جریان دارد، به صورت جهان آزاد بوده و دارای جزئیات محیطی زیادی می باشد که سازندگان در طراحی تک تک آنها نهایت دقت را به کار برده اند. این بازی یک تجربه فوق العاده هیجان انگیز برای دوست داران سبک بقا محسوب می شود که تا آخرین لحظه بازی، پلیر را سر جای خود نگه می دارند و چنان پلیر را محو بازی می کند که همه چیز را فراموش می کند.

5

5

مزایا

  • شبیه سازی دقیق و باجزئیات المان های سبک بقا
  • تنوع دشمنان موجود در بازی
  • گرافیک نسبتا خوب
  • ارائه یک گیم پلی نسبتا دشوار
  • چرخه پویای شب و روز
معایب

  • افت فریم در برخی قسمت های بازی
  • سیستم نبرد و شکار حیوانات نیاز به بهبود دارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 8
داستان - 7
موسیقی - 6.5

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …