خانه / Reviews / نقد و بررسی SHMUP Collection

نقد و بررسی SHMUP Collection

سلام دوستان و همراهان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد و بررسی بازی جذاب کلاسیک SHMUP Collection در خدمت شما عزیزان هستیم پس با ما در ادامه ی مطالب همراه باشید.

بازی SHMUP Collection به تازگی در ماه مه 2020 توسط شرکت ASTRO PORT ساخته و برنامه نویسی شد و سپس به دست شرکت Storybird Studios و PixelHeart منتشر و وترد بازار شد که به دلیل کلاسیک بودن این بازی میتوان گفت با استقبال خئبی رو به رو شد. این بازی برای پلتفرم های Nintendo switch و Wii U در دسترس و قبل خربداری است و تا کنون خبری مبنی به این که آیا این بازی برای پلتفرم های دیگر منتشر می شود و یا خیر در دسترس نیست.

خب در ابتدا برای دوستانی که قصد تجربه ی این بازی را دارند باید بگویم که بازی داستان خاصی ندارد و تمامی چیزی که اهمیت دارد گیم پلی بازی است که به نظرم یکی از بهترین بازی های ساخت ASTRO PORT تست چرا که گیم پلی بازی جوری شما را عرق می کند که اصلا متوجه وجود داشتن یا نداشتن بازی نمی شوید. گیم پلی بازی راجع به جنگنده های هوایی است که شما  باید با آن ها تیر اندازی کنید و نیرو ی دشمن را شکست دهید.

هر کدام از هواپیما های موجود در بازی ویژگی به خصوص و شماره سریال به خصوص خودشان را دارند که جالب تربن چیزی که در بازی متوجه ان شدم این بود که این هواپیما ها همراه با شماره سریال آن ها شبیه ساز مدل های واقعی هستند که به جور هایی به اطلاعات من هم اضافه شد. خوش بختانه تمامی بازی به این شکل نیست که شما فقط به دشمنان شلیک کنید ، شما با هواپیما و و تانک ها تجهیزات جنگی به سمت دشمنان و بیگانگان شلیک می کنید که در بعضی از مواقع ممکن است شما برنده ی این جنگ نشوید. برای همین با پیشرفت در بازی به منابعی دست پیدا می کنید که میتوانید با استفاده از آن ها ماشین ها، تفنگ ها ، تانک ها و هواپیما ها را ارتقا دهید و یا تعداد آن ها را زییاد کنید و به این شکل است که شما به یک ارتش شکست نا پذیر تبدیل می شوید.

چیزی که در بازی توجه من را بسیر جلب کرد این بود که بازی شما را مجبور به آرایش و چینش نظامی می کند که بسیار واقعی است به گونه ای که اگر در وسط صفحه نمایش شما یک تانک قرار داده اید باید با یک آرایش حرفه ای ماشین های تیر اندازی در راست و چپتان قرار دهید تا دشمت هیچ راه نفوذی نداشه باشد و این چیزی جز واقعیت نیست که اگر یک آریش نظامی درست وجود نداشته باشد در آن جنگ شکست خواهید خورد.

چیزی که در ببازی کمی من را شکه کرد و باعث شد که حس کنم در یک جنگ واقعی قرار دارم این بود که من به منوی بازی وارد شدم و هیچ گزینه ای جز خاموش ، روشن کردن صدا ندیدم و اینجا بود که من فهمیدم در یک جنگ واقعی قرار دارم و باید سعی کنم که با گیم پلی بازی آشنا بشم و در جنگ ها پیروز شوم . بازی در 5 حالت قابل اجرا است که آخرین سطح آمن که با دیدن آن کلمه حسابی خندیدم کلمه ی دیوانه است برای این که ببینم سطح بازی در سطح دیوانه چگونه است آن را انتخاب کردم و در آخر به این نتیجه رسیدم که واقعا باید دیوانه بود.

مرحله ای در بازی وجود دارد که Armed Seven DX نام دارد و اگر رسیدید به این مرحله باید به شما بگویم که خودتان را برای یک نبرد خطرناک و وحشیانه آماده کنید چرا که شما در این مرحله باید 20 دقیقه دوام بیاوردید دقت کنید لازم نیست که برنده شوید فقط و فقط 20 دقیقه دوام آوردن ئر این مرحله مساوی برنده شدن است من واقعا درک نکردم که سازنده ها درمورد ایم مرحله از بازی چه فکری کرده اند اما میدانم ترسناک ترین چیزی بود که پشت سر گذاشتم.

به طور کلی دوستان عزیزی که می خواهند این بازی ذا تجربه کنند باید سعی کنند تمام ماشین ها و هواپیما ها و تجهیزات جنگی را بشناسند تا در بازی به راحتی به پیروزی نزدیک شوند مثلا تشخیص دهند کدام ماشین چگونه گوله شلیک می کند و یا برای کدام مرحله کدام آرایش نظامی مناسب است و چیز های دیگر که یک گیم پلی بسیار جذاب و عالی را درست کذده است و من واقعا از آن لذت بردم.

گرافیک بازی به صرت دو بهدی و به حالت حرکت به جلو است که در بازی شما فقط مقدار کمی از رو به رویتان را در بازی می بینید و با حرکت شما دوربین با شما حرکت می کند گرافیم بازی عالی نیست اما کاملا کلاسیک کار شده ، طراحی مراحل بسیار مختلف و زیبا هستند و شما فکر نمی کننید بازی به این سادگی گرافیک چنینی داشته باشد. موسیقی بازی هم به خوبی با تصاویر هم خوانی دارد و هم بسیار متنوع و زیبا است در موسیقی بازی از ترک های راک و جز با یک دیگر استفاده شده است و تجربه ی فراموش نشدنی برای شما رقم میزند.

ممنون که در این نقد و بررسی همراه ما بودید.

5

5

مزایا

  • تیر اندازی چالش برانگیز
  • قطعات بازی متنوع و جالب هستند
  • گیم پلی بسیار سرگرم کننده است
معایب

  • گرافیک بازی می توانست بهتر باشد
  • دیالوگی وجود ندارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 9
داستان - 8
موسیقی - 8.5

8.5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …