خانه / Reviews / نقد وبررسی Dungeon of the Endless

نقد وبررسی Dungeon of the Endless

سلام به تمامی دوستان و همراهان عزیز این وب سایت امروز با نقد و بررسی بازی جذاب Dungeon of the Endless در خدمت شما عزیزان هستیم پس در تدامه ی مطالب همراه ما باشید.

این بازی در تاریخ 27 اکتبر 2014 به دست شرکت Amplitude Studios برنامه نویسی و درست شد و سپس به دست شرکت معروف ژاپنی Sega وترد بازار شد و از آنجایی که اکثر گیمر ها بازی های این شرکت را دوست دارند و تجربه کرده اند می توان گفت بازی Dungeon of the Endless هم مورد استقبال خوبی قرار گرفت چرا که بازی بسیار کلاسیک است.این بازی برای پلتفرم های Playstation4 ، Xbox one ، Nintendo switch و PC و برای سیستم عامل  MAC OS نیز در دسترس و قابل خریداری است.

خب در ابتدا باید به شما عزیزان بگم که ازی داستان آنچنانی ندارد اما داستان به صورت کلی به صورت قسمت ، قسمت در طول گیم پلی برای شما روایت می شود. خب برای دوستان عزیزی که قصد تجربه ی این بازی را دارند باید به شما بگویم بازی اصلا بازی ساده و عادی نیست و باور کنید جزو سخت ترن بازی هایی بود که من در طول عمرم انجام دادم . شما در بازی که در فضا می گذرد با کلی سیاه چاله سر و کله می زنید که هیچوقت درست نمیفهمید که باید با ان ها چه کنید همچنین سبک استراتژی در بازی وجود دارد که اصلا شبیه به هیچ چیز نیست.

بازی به این دلیل سخت است و شما را کمی گیج می کند که آموزشی در کار نیست ، بازی آموزش قویی ندارد و مثلا در قسمت آموزش بازی فقط 5% از چیزی که باید بدانید را به شما می گوید و به این دلیل است که بازی برای شما سخت و گیج کننده می شود  شما در طول بازی در یک برج هستید که گاه و بی گاه مورد حمله قرار میی گیرد و شما بدون اینکه بدانید باید چکلر کنید همراه با برج سقوط می کنید اگر این ببازی را انجام دادید و بار ها و بار ها شکست خوردید اصلا نگران نباشید و نا امید نشوید فقط چندین بار تکرار به شما نشان می دهد که دقیقا باید چکاری انجام دهید.

هینت های بازی در قالب یک متن برای شما ظاهر می شوند که اصلا شبیه به یک متن عادی نیست که به شما بگوید چکار کنید در قالب یک معما برای شما هینت صادر می شود که به نظرم این اصلا عادلانه و جوان مردانه نیست چرا که من باید در مدتی کوتاه هم جان خودم را نجات دهم هم معما را حل کنم و هم از سقوط برج جلو گیری کنم .

تمامی داستان حول محور یک جواهر می گردد ، یک سنگ قیمتی که جان شما به آن بسته است ، هدف اصلی بازی این است که شما همرا با تیم منتخبتان در یک کشتی فضایی در طبقات مختلف این کشتی با دشمنانتان مبارزه کنید و سعی کنید این جواهر را از دست بقیه نجات بدید تا دست کسی به ان نرسد. در بازی ماده ای وجود دارد که قدرت این جواهر را بیشتر می کند که در بازی نام گرد و غبار را به خود اختصاص داده که شما با استفاده از آن می توانید دشمنانتان را بکسید ، اتاق هایی پیدا کنید و در آن ها را به وسیله ی گرد و غبار باز کنید! میدانم عجیب به نظر میرسد اما این بازی باعث شده است که غیر ممکن ها ممکن شود.

در بازی مانند بازی های ترسناک نقاط روشن تر امنیت بیشتری دارند زیرا دشمنان فضایی شما در روشنایی تخم ریزی نخواهند کرد و این یعنی دشمنی در آن نقاط وجود ندارد پس شما باید در روشنایی بمانید و از جواهر محافظت کنید چرا که اگر جواهر از شما دزده شود و یا گم شود به زودی شما خواهید مرد. علاوه بر این که شما باید برای حفظ زندگیتان مواظب جواهرتان باشید باید مواظب آب و مواد قضایی باشید چرا که باید مواظب جان خودتان باشید و جان اعضای تیمتان را هم تضمین کنید ،شما ممکن است که در طول گیم پلی نیاز به استخدام افراد جدید داشته باشید پس باید این منابع را جوری مدریت کنید که کاملا عادلانه باشد.

شما در بازی با دو تیم بازی را شروع می کنید یعنی دو تیم 4 نفره که هر کدام از این افراد ویژگی و قدرت منحصر به فرد خودش را دارد به عنوان مثال شخصیتی به نام سارا از تمامی افراد تیم سریع تر حرکت می کند که معمولا سارا را برای انتقال جواهر به بیرون از جنگ استفاده می کنند پس شما در بازی باید با قدرت تمامی هم تیمی هایتان آشنایی داشته باشید و در زمان مناسب از آن ها استفاده کنید تا برنده ی این جنگ فضایی شما باشید شما با پیشرفت در سطح بازی می توانید تعداد افراد زیاد تر و مختلف تر را استخدام کنید و تیمی درست کنید که در همه ی جنگ ها پیروز باشد.

همانطور که در بالا به شما گفتن بازی بسیار کلاسیک ساخته شده است یعنی به عبارت دیگر باید به شما بگویم بازی با گرافیک پیکسلی (به صورت بسیار فشرده) ساخته شده است و این مرا بسیار خوش حال. از آنجایی که شما در فضا ستید بک گراند اکثر مراحل سیاه است طراحی مراحل با این که کمی تکراری است اما بسیار خوب و با رنگ های جذاب طراحی شده است. موسیقی بازی هم کمی خسته کننده و تکراری بود اما واقعا با تصاویر هم خوانی داشتند و من بسیار لذت می بردم چرا که از قطعه های الکترونیک در این بازی به زیبایی استفاده شده است اما با کمال تاسف که تکراری است.

ممنون که در این نقد و بررسی همراه ما بودید.

5

5

مزایا

  • موارد زیادی در بازی قفل هستند و باعث ماجراجویی می شوند
  • بازی ترکیبی از چندین سبک از گیم پلی است
  • گیم پلی پیچیده و جالب است
معایب

  • بازی گاهی زیادی سخت می شود
  • قسمت آموزش بازی ضعیف است
  • پس مدتی بازی کمی تکراری می شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 7
داستان - 7.5
موسیقی - 7

7.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …