خانه / Reviews / نقد و بررسی Dreamwalker: Never Fall Asleep

نقد و بررسی Dreamwalker: Never Fall Asleep

در پست امروزمون در وب سایت Irg Review قصد داریم تا بازی Dreamwalker: Never Fall Asleep را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. این بازی برای پلتفرم هایی مانند ایکس باکس وان، رایانه های شخصی ویندوزی و هم چنین برای گوشی های اندرویدی به بازار عرضه شده است. امیدواریم با وب سایت ما تا به انتهای این مقاله همراه باشید.

بازی Dreamwalker: Never Fall Asleep یکی دیگر از بازی های در ژانر اشیاء پنهان و پازل می باشد که قرار است به نقد و بررسی آن بپردازیم. پیش از این چندین بازی دیگر در این نمونه ژانر را برای شما بررسی کردیم و امروز هم با هم به بررسی این بازی می پردازیم که توانسته است در میان مخاطبان و طرفداران این ژانر برای خود سروصدایی به پا کند و توجه مخاطبان را به خود جلب نماید.

بازی دارای داستانی نسبتا قوی و جذاب می باشد و می تواند شما را با خود تا انتهای بازی همراه کند و این خود مزیت بسیار بزرگی برای بازی است زیرا هسته ی روایی یک بازی علی الخصوص در این ژانر یکی از مهم ترین بخش های بازی می باشد و اگر گیم پلی بازی دارای تنوع چندانی نباشد این بخش از بازی یعنی داستان آن باید این کمبود را جبران نماید.

Dreamwalker: Never Fall Asleep در معنی به کسی گفته می شود که بیش از حد به رویاپردازی می پردازد و بازی نیز این بازی با کلمات را در نام آن بکار برده است بطوریکه در انتهای بازی ما از خود می پرسیم آیا اصلا تمام این بازی به وقوع پیوست؟ و بازی ما را در این تعلیق بسیار خوش باقی خواهد گذاشت که چه اتفاقی افتاد و آیا تمام این ها رویا پردازی های یک ذهن کجنون بود یا واقعا به وقوع پیوست.

Dreamwalker: Never Fall Asleep همانطور که ا ظواهر بر می آید و شاید شما تا به حال متوجه شده باید یک بازی در ژانر ترسناک می باشد و البته بیش تر هیجان انگیز تا ترسناک. یرا در بازی المان های دنیای وحشت نیز بخوبی به کار گرفته شده است و کاربست آن ها در بازی بسیار هوشمندانه بوده است.

بازی Dreamwalker: Never Fall Asleep استفاده پازل آسان سیستم پیشرفت، که از شما درخواست به جمع آوری اقلام مختلف که نیاز به ترکیب شود به حل یک پازل خاص است. فقط به این مورد به شما می دهد و این حس که با جمع آوری اقلام، شما در حال حرکت به حل پازل که در آن پایین می باشد است.

گرافیک بازی موفق بوده است بخصوص که بازی در ژانر اشیاء پنهان و پازلی-معمایی می باشد در نتیجه باید گرافیک به کار رفته در بازی کار آمد و خلاقانه باشد تا اشیائی که در نقاط مختلف بازی پنهان شده اند به راحتی بدست نیایند و برای بازیکن آشکار نشوند ومخاطب نتواند به راحتی به داستان پنهان در پس آن ها دسترسی داشته باشد.

این اشیای پنهانی که در اقصی نقاط Dreamwalker: Never Fall Asleep وجود دارند، تنها برای پیشبرد گیم پلی بازی کاربرد ندارند بلکه هر شی داستان و رازی را در خود مخفی دارد که پیدا کردن آن منجر به پرده برداری از بخشی از داستان بازی می شود که خود این امر بسیار در بازی هوشمندانه بوده است.

بازی همانطور که بالاتر ذکر شد مربوط به اشیاء پنهان هستند، Dreamwalker: Never Fall Asleep که دارای توانایی برای ردیابی است، که بسیار به سرعت شارژ می شود.  پازل منطقی است اگر شما فکر می کنم در مورد آن، شما به ندرت نیاز به مراجعه به سیستم نکات، و چون هیچ تماس حلقه وجود دارد، نقشه بازی هم نسبتا اضافی و بزرگ هستند و امکان جستجو در جاهای مختلف نقشه  فراهم است.

گیم پلی بازی از طرف دیگر چندان روان نیست و با اینکه گرایفیک و داستان پردازی Dreamwalker: Never Fall Asleep به کمک آمده اند تا نقش های آن را بپوشانند ولی مخاطب تیزبین به سادگی متوجه این موضوع می شود و بااینکه معماها و پازل هالی متفاوتی در بازی با تنوع بالا در دسترس است اما باز هم خلئی در گیم پلی به چشم می آید که گویا پر شدنی نیست.

هم چنین گیم پلی بصورت کلیک در نقاطی از صفحه ی بازی و پیدا کردن اشیای پنهان در آن منطقه خلاصه می شود و تنوع چندانی ندارد و همین امر کمی شاید مخاطب را دلسرد و از بازی دلزده بکند که البته در همین جاست که داستان پردازی قوی و گرافیک خوب بازی به کمک می آیند و مخاطب را به ادامه ی بازی ترغیب می کنند.

هم چنین مویقی بازی نیز در خدمت ژانر کمی ترسناک و هیجان انگیز بازی قرار دارد و بخوبی هم خوش خدمتی می کند و در این وظیفه ی محوله بسیار موفق است. صداهای مختلفی که در اقصی نقاط بازی به گوش شما می خورند یا این احساس که کسی شما را صدا کرده است به خوبی و ظرافت هر چه تمام تر در بازی گنجانده شده اند.

5

5

مزایا

  • ایده جذاب داستانی
  • پایان بندی قوی
  • موسیقی بموقع
معایب

  • گیم پلی کند
  • حفره های داستانی اندک در بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 8
موسیقی - 8

7.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Along the Edge

عنوان Along the Edge را میتوان جزو یکی از آثار موفق در سبک رمان های …