خانه / Reviews / نقد و بررسی Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition

نقد و بررسی Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition

خب دوباره به خانه های شما آمده ایم تا به بررسی بازی های روز جهان بپردازیم. در این پست می خواهیم به بررسی بازی Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition بپردازیم. این بازی برای پلتفرم های رایانه ای مختلفی مانند رایانه های شخصی ویندوزی و همچنین نینتندو سوئیچ عرضه شده است. پس با IRG Review در ادامه بررسی این بازی تا به انتها همراه باشید.

Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition جزو مجموعه بازی های پازلی و معمایی در ژانر نقطه-کلیک می باشد که عموما این سری بازی ها دارای داستان هایی قوی باید باشند چرا که گیم پلی زیاد در این ژانر از بازی مطرح نیست و تمام بازی بر روی هسته ی داستان سرایی آن و معماهای متوع آن می گذرد.

اما Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition در بخش داستان سرایی و روایت یک داستان سرراست و منسجم عاجز ماند هاست و نتوانسته است موفق عمل کند. تمام بازی بر دیالوگ های آن سوار است ولی دیالوگ های Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition تماما پوچ و بی محتوا هستند و چندان گره ای از داستان بازی نمی گشایند.

اکثر معماهای Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition ساده و ابتدایی هستند و چندان جذابیتی برای بازیکن در خود ندارند. اکثر آن ها را به سادگی می توان پاسخ گفت و از مرحله عبور کرد بدون آن که نیاز به زحمت خاصی داشته باشد. البته دانشی متوسط در زیان انگلیسی قطعا مورد نیاز شما خواهد بود.

همچنین گیم پلی بازی به این علت و بخاطر ذات خود بازی که پازلی و نقطه-کلیکی می باشد بسیار کند و نامنعطف می باشد و دل مخاطب را بعد از مدت کوتاهی می زند بخصوص که معمها و پازل ها هم بی محتوا هستند و بازیکن را به ادامه ی بازی مجاب نمی کنند.

Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition   کند هر چیزی را منسوخ  آن را به گیم پلی می آید، هر چند بخشی از ماجراجویی را می توان کاملا به چالش کشیدن. به جای اینکه برای یک مشکل اعمال نه تنها ابزار برای پیشرفت است که گاهی اوقات وسیعی لازم از افراد است. این است که نه دقیقا یک ایده جدید است، اما آن است که قطعا یکی است که نه خیلی تازگی، و آن را واقعا افزایش گیم پلی. علاوه بر این، صحنه و پازل های پنهان شیء عمدتا بسیار ساده و هم به کامل نیاز ندارند.

همچنین گیم پلی دارای طول و زمان زیادی هم نیست و زیر 3 الی 4 ساعت به پایان می رسد که این برای یک بازی که در ژآنر اشیاء پنهان و معمایی می باشد چندان چیز جالب و مثبتی نیست این بازی ها معمولا باید بسیار بیشتر از این زمان داشته باشند و معماهای قوی تر و ظرافت های بیشتری هم در اشیاء پنهان شده وجود داشته باشد.

داستان سرایی بازی بی محتوا می باشد در صورتی که همانطور که پیش تر ذکر کردیم عموما این سری بازی ها دارای داستان هایی قوی باید باشند چرا که گیم پلی زیاد در این ژانر از بازی مطرح نیست و تمام بازی بر روی هسته ی داستان سرایی آن و جنبه ی روایی داستان می گذرد و در این ژانر در حقیقت روایت است که بازی را سرپا نگاه می دارد.

پس هسته ی روایی بازی Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition بسیار می لنگد و این خود بعلت هایی که پیش تر ذکر کردیم بسیار بر محبوبیت و جذابیت بازی ضربه می زند و آن را برای مخاطب به عنوان بازی ای پیش پا افتاده و ضعیف جلوه می دهد.

البته در Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition تعداد و تنوع معماها نسبتا بالا می باشد و نباید از حق گذشت و تماما بدی های یک بازی را گفت. تعداد معماها نسبتا بالاست و از تنوع خوبی هم برخوردار می باشند و همچنین بعد از گذشت مراحلی سختتر هم می شوند اما این روند پیشرفت بسیار کند و پیش از آنکه مخاطب به ادامه ی بازی ترقیب بشود صورت می گیرد.

گرافیگ Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition از تنوع و جزئیات ریز و درشت خوبی برخوردار است هم چنین تعداد جزئیات بسیار ریز در بازی نیز که پیدا کردن آن ها به این راحتی ها هم نیست در بازی زیاد است و همین امر از جذابیت های Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition می باشد.

بطور کلی Where Angels Cry: Tears of the Fallen Collector’s Edition یک بازی متوسط و ضعیف می باشد نه بخاطر اینکه ذاتا اینطور باشد و ایده ی خود داستان ضعیف باشد. بلکه حتی دارای ایده ای خوب و نامی پر مثمی نیز می باشد اما کمپانی توسعه دهنده ی بازی نتوانسته است بخوبی ابعاد مختلف بازی را و این ژانر را پیاده سازی کند و در بخش هایی مانند داستان و گیم پلی بسیار خطا رفته است و همین امر از جذابیت بازی به حد زیادی کاسته است.

5

5

مزایا

  • گرافیک خوب
  • معماهای متفاوت
معایب

  • گیم پلی کند
  • داستان سرایی ضعیف
  • تکراری بودن داستان اصلی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 6
موسیقی - 6.5

6.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی One Dog Story

سلام به تمامی دوستان و گیم دوستان عزیز وب سایت IRG Review امروز با نقد …