خانه / Reviews / نقد و بررسی Blair Witch

نقد و بررسی Blair Witch

امروز سراغ نقد و بررسی بازی مهیج و جذاب Blair Witch رفتیم. این بازی در سبک بازی های ترسناک و اکشن ماجراجویی قرار دارد. این عنوان توسط شرکت Bloober Team طراحی و منتشر شده است. همچنین این بازی برای پلتفرم های Xbox One و PC نیز عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Blair Witch می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای IRG Review همراه باشید.

بازی Bler Witch چندی پس از وقایع فیلم اول روایت شده است اما در طول بازی فقط تعداد کمی از منابع به آن اشاره شده است. در بازی شما به عنوان الیس یک پلیس بازنشسته قرار دارید که به وضوح برخی از مشکلات عاطفی را پشت سر می گذارد. الیس و سگ او بولت در جنگل های Burkittsville به عنوان بخشی از یک گروه جستجو در تلاش برای پیدا کردن پسر جوان گمشده ای هستند.

در بازی Blair Witch چندین مکانیک گیم پلی وجود دارد. این بازی را می توان در 5 ساعت به پایان رساند. علیرغم تظاهرات نسبت به بازتر شدن با اتفاقات بیشتر این بازی دقیقاً شبیه به یک شبیه ساز خانه خالی از سکنه است که دارای لایه های متعددی برای ترساندن است که وقتی به خانه خالی از سکنه داستان بازی وارد می شوید آشکارتر می شود.

در بازی Bler Witch سه نوع گیم پلی اصلی وجود دارد. اولین مورد زیبا ترین سگ کاراکتر بازی است. او می تواند وسایل مفید را پیدا کند، اشیاء غیرقابل دسترسی را بدست آورد و حتی حفر کند، مسیرهای خود را بعد از گرفتن رایحه ردیابی کند و از خطرات به صاحب خود هشدار دهد. Bullet سگ شگفت انگیز بازی دارای انیمیشن خوبی در طراحی خود است و باعث می شود گیم پلی بازی بسیار دوست داشتنی و به طور کلی خوب بنظر برسد اما از نظر گیم پلی امتیازات بسیار کمی برای این بازی وجود دارد.

دو عنصر اصلی دیگر بازی Blair Witch یکی از آنها دوربین فیلمبرداری است. به طور مناسب برای یک بازی مبتنی بر فیلم های یافت شده در واقع شما به معنای واقعی کلمه فیلم های ضبط شده را در مکان های مختلف پیدا می کنید و می توانید به بررسی آنها بپردازید. اینها برای ایجاد مکانیک جابجایی جذابی در گیم پلی بازی استفاده می شود. می توانید برای پرده برداری از داستان بازی این فیلم ها را با یکدیگر بپیوندید یا هریک را به تنهایی نگاه کنید. این یک ایده خارق العاده است که می تواند پایه و اساس یک بازی کامل باشد.

در بازی Blair Witch با استفاده از دوربین فیلمبرداری برای انتخاب یافتن آیتم های پنهان در محیط، موفقیت بسیار کمی وجود دارد. برجسته ترین نکات به مسیر درست ، یادداشت های وحشت زده و دشمنان بازی اشاره می کند. این مکانیک فقط در انتهای بازی ظاهر می شود و مهمترین آنها در خانه Rustin Parr مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی دنیای بازی Blair Witch براساس تم فیلم آن است و گم شدن در جنگل واقعاً آزار دهنده است. بازی دارای دنیای آزاد نیست.

در بازی Blair Witch متأسفانه اشکالاتی نیز وجود دارد که امیدوارم توسعه دهندگان به رفع آنها بپردازند. قابل توجه ترین انها شخصیت هایی است که در محیط بازی یگز می کنند. برای مثال سگ بازی از همه چی از جمله نیمه درخت تا یک درخت گیر می کند. بدتر این است که وقتی تلپورت می کنید هیولاها نیز گیر می کنند.

بازی Blair Witch به صورت بسیار جذابی به پایان می رسد اما برای رسیدن به آنجا باید تحمل مزخرفات زیادی کنید. اکتشاف در دنیا بازی خسته کننده تر از ترسناک بودن است به خصوص وقتی که متوجه شوید بیشتر اوقات خطری پیش روی شما قرار ندارد. درعوض این  عنوان بیشتر در مورد چگونگی وحشتناک بنظر رسیدن چهره های چوبی و در تاریکی در حال قدم زدن است.

علیرغم اینکه بازی Blair Witch دارای محیط خسته کننده ای است یک عنوان لذتبخش در سبک وحشت بقا است که بدون شک طرفداران به خصوص این سبک را به خود جلب می کند. بعضی از مکانیک های بازی بنظر می رسد دچار مشکل هستند و همیشه به درستی عملکرد ندارند به خصوص در نسخه کنسولی این بازی.

در بازی Blair Witch لحظه های بسیار زیادی وجود دارد که شما فقط در یک ناحیه جنگل سرگردان هستید و سعی می کنید کاری برای انجام دادن پیدا کنید و لحظه های معدودی است که بازی کاری غیرمنتظره را برای ترساندن شما انجام دهد. ایده های گیم پلی هوشمندانه مانند دوربین فیلمبرداری در حال تغییر تقریبا به خوبی نمایش داده نمی شود. از همه مهمتر علی رغم آیتم ترسناک در بازی به طور کلی این عنوان به اندازه کافی ترسناک نیست. این بازی داستان سرایی و فضای خوبی دارد اما همچنان دارای ایراداتی است. بازی جذاب را به دوستداران و طرفداران سبک بازی های ترسناک پیشنهاد می کنیم و تجربه آن خالی از لطف نیست.

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7
داستان - 7.5
موسیقی - 7

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Roommates

با سلام خدمت تمامی شما دوستان عزیز  به همراهان همیشگی کتاب امروز هر لحظه ما …