خانه / Reviews / نقد و بررسی Willy Jetman

نقد و بررسی Willy Jetman

با سلام. امروز قصد داریم در این پست به بررسی بازی Willy Jetman بپرداریم. این بازی برای نینتندو سوئیچ، پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی ویندوزی به بازار منتشر شده است و توانسته نقدهای نسبتا مثبتی نیز بدست بیاورد. با ما IRG Review به انتهای این پست همراه باشید تا به بررسی این بازی در کنار هم بپردازیم.

داستان بازی درباره ی یک فضانوردی می باشد که وظیفه دارد تا به فضا برود و به جمع آوری زباله های فضایی که ناشی از متلاشی شدن برخی ماهواره ها و بطور کلی اشیائ سرگردان در فضا می باشد، بپردازد که در این راه با دشمنانی فضایی و اتمسفری که این زبالات بوجود آوردند رو به رو می شود و باید از میان موانع حرکت کند و در عین حال با دشمنان فضایی نیز به مباررزه بپردازد.

ما در مورد این داستان زیاد صحبت نخواهیم کرد ، اما خواهیم گفت که ساکنین آن نیز در زمین وجود دارند که از این طریق می توانیم کمی به داستان پی ببریم  و فن آوری های قدیمی را کشف کنیم که ماجراجویی را برای کشف اسرار غنی آن تشکیل می دهند ، از غارهایی که از چشم غیر مسلح تا دشمنان اختیاری پنهان شده اند ، مانند مواردی که دشمنان به شما هجوم می آورند و بر علیه شما توطئه می کند.

طبق منطق کاری وی ، اولین کار وی جمع آوری زباله ها و انتقال آن به یک نقطه بازیافت است. پرسنل نظافت تمام وقت وظیفه ی وی می باشد آنچه خاص است این است که در فضا برای رسیدن به مکان هایی که نتوانسته ایم به غیر از آن برسیم باید از سفینه های خود استفاده کنیم. اگر مأموریت را به درستی به انجام نرسانیم ، امتیازات به شما نخواهند رسید. 

اما همانطور که گفتیم ، وظیفه اصلی ما بازیافت است که یک فرآیند بسیار ساده است ، فقط بقایای  را از توی فضا که در آن معلق هستند بردارید و آن را تمیز کنید. مشکل اینجاست که به طور کلی دشمنانی در این منطقه وجود دارند که چندان رابطه ی خوبی با نوع بشر ندارند و از طرف دیگر شما را در انجا برای خود به عنوان یک تهدید به حساب می آورند

خوشبختانه ما منابع تهاجمی و دفاعی مختلفی داریم: ما می توانیم از سلاحهای مختلف در محیط بازی استفاده کنیم ، از تفنگهای معمولی گرفته تا سلاح های بسیار پیشرفته و پیشرو که حتی از زمانه ی حال حاضر جهان نیز پیشرفته تر می باشند و شما را بشدت غافلگیر می کنند و دشمنان تان را هم همینطور. بمب های دستی پیشرفته نیز در بازی وجود دارد که بیار جذاب می باشند و صربات سهمگینی به دشمن وارد می کنند.

مشکل این است که ما حتی نمی توانیم زباله ها را برای بازیافت استفاده کنیم ، که ما را مجبور می کند تا هر قدم را برداریم. خوشبختانه در همه زمینه ها حداقل یک یا دو امتیاز برای ثبت پیشرفت وجود دارد و چیزها و المان هایی نیز در بازی وجود دارد که برای تغییر روند شکست خوردن در بازی می توانیم ز آن ها برای تغییر سرنوشت بازی استفاده کنیم و بشدت به دشمنان ضربه بزنیم و در عین حال به وظیفه ی اصلی خود نیز بپردازیم.

هر چند که بسیاری از چالش های مختلف در بازی وجود دارد اما ممکن است برای برخی این چالش ها کمی تکراری شوند البته بازی در دور تکرار نمی افتد و نوآوری آن نمی خشکد ولی ممکن است برای بازیکن تیز بین کمی تا حد بسیار کمی تکراری شود و آن را خسته کننده بیابد و در عین حال از آن لذت کافی نبرد.

باس فایت های نسبتا قوی ای نیز در بازی وجود دارند و هر سیاره که شما به آنجا می روید تا به جمع آوری زباله ها بپردازید دارای طراحی بصری خاص خود و ساکنان خاص خودش می باشد که بازی را برای مخاطب هر چه جذاب تر می کند و شما باید در عین مبارزه با موجودات فضایی به جمع آوری زباله های فضای نیز بپردازید.

موسیقی بازی نیز بسیار خوش ریتم و جذاب است و در جذب مخاطب و لذت بخش کردن تجربه ی بازی بسیار تاثیر گذار است و هم چنین صداگذاری های بازی نیز بسیار خوب بوده است که این امر بازی را به یک بازی جذاب و دوست داشتنی تبدیل می نماید.

نمای بازی از زاویه دو بعدی روایت می شود و با دارا بودن گرافیک بسیار جذابی می باشد و همچنین داستان بازی بسیار بکر و بی همتا می باشد که باعث می شود تا بازی برای شما بسیار جالب شود و تجربه ی بازی را به یک تجربه متفاوتا و دوست داشتنی تبدیل نماید و قطعا دوست داران و طرفداران این ژانر از بازی ها بسیار از بازی کردن آن لذت خواهند برد. Willy Jetman هر چند بدون مشکل نیست اما بازی بسیار صمیمی و خوبی است که اوقاتی خوش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

5

5

مزایا

  • داستان بکر
  • گیم پلی بسیار پویا
  • موسیقی دوست داشتنی
  • تنوع بالای مراحل
معایب

  • طراحی بصری می توانست غنی تر باشد
  • ممکن است روند بازی کمی تکراری شود

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8.5
داستان - 8.5
موسیقی - 9

8.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Ninja Gaiden Master Collection

بازی Ninja Gaiden بازی نیست که طرفداران بازی های اکشن توانسته باشند از انجام دادنش …