خانه / Reviews / نقد و بررسی Sinless

نقد و بررسی Sinless

بازی Sinless یک بازی در محیطی دو بعدی می باشد که همچنین دارای محیطی گرافیکی 3 بعدی نیز می باشد اما گیم پلی آن در محیطی دو بعدی اتفاق می افتد. با IRG Review همراه باشید تا به بررسی این بازی بپردازیم.

Sinless در بخش گرافیک و طراحی بصری بازی باید گفت که بسیار دلسرد کننده است و چندان جذابیتی برای مخاطب امروزی نخواهد داشت. هر چند استودیوی سازنده بسیار تلاش کرده است تا بازی را رنگ و لعابی جذاب ببخشد اما در این راه نتوانسته است موفق شود گرافیک بازی دلزننده است.

هم چنین از منظر داستانی نیز بازی دارای جذابیت زیادی نمی باشد و در جذب کردن مخاطب بسیار ناموفق عمل می کند حداقل برای برخی که اینطور می باشد اما شاید برای کسانی که با دنیای بازی مانوس تر هستند و این ژانر از بازی ها را بسیار دوست دارند جذاب تر باشد و لی عمون بازخوردها به این صورت بوده است.

گیم پلی بازی کمی جذاب تر از بخش های دیگر است و باعث می شود تا بازی جذابیتی بیشتر بگیرد شخصیت های بازی تک بعدی نیستند و از دیالوگ های بسیاری برای توضیح داستان و همچنین شناختن شخصیت های بازی به شما وجود دارد که تعداد زیاد آن ها شاید کمی حوصله سر بر باشد ولی در عین حال مفید نیز هست.

طراحی روشنایی بازی یکی از نقص های اصلی است تقریباً در هر صحنه خیلی تاریک یا خیلی روشن است و در هر دو حالت اشباع بیش از حد رخ می دهد. بدیهی است که این بازی های با نور در این راستا بوده است که بازی را دلپذیر تر کند، اما این قطعا این یکی از مسائلی بوده است که در بازی بشدت توسعه ی آن ضعیف بوده است و مخاطب را بیش از پیش دلزده می کند.

در بازی هم چنین این امکان نیز وجود دارد که با اشخاص در خیابان به دیالوگ بپردازید و بیشتر با فضای بازی آشنا شوید هر چند این عمل بصورت هوشمندانه ای در بازی گنجانده شده است اما باز هم چندان بر جذابیت بازی اضافه نمی کند و در حقیقت از آن نیز می کاهد.

این بدین علت است که تعداد دیالوگ ها بسیار زیاد است و اگر همه ی آن ها را تا انتها دنبال نکنید معمولا چیزی دستگیرتان نمی شود که این موضوع هم به حوصله و هم به اندکی دانش زبان انگلیسی نیاز دارد که برای هر مخاطبی امکان پذیر نیست بنابراین این باز هم بر مشکلات بازی اضافه می نماید و جذابیت آن را کاهش می دهد.

این دیالوگ ها را همانطور که گفتیم در هر گفتگو با هر فردی باید با دقت دنبال کنید تا بتوانید یک چییزی از داستان بازی سر در بیاورید که معمولا این امر برای کشورهایی مثل ما که از دانش انگلیسی بالایی برخوردار نیستند نمی تواند چندان مفید باشد و شاید حتی باعث شود تا مخاطب غیر انگلیسی زبان بعد از مدت کوتاهی یا قید بازی را بزند یا دیگر دیالوگ های آن را به هیچ صورت دنبال نکند.

یکی از جنبه هایی که واقعاً به ایجاد یک زیبایی و جلوه گری در دنیای بازی کمک می کند موسیقی بازی است. ریتم هایی که موسیقی بازی به خود می گیرد متناسب است و بسیار شما را به خود جذب می کند و همچنین دارای تنوع بسیار زیادی نیز هست که انواع سلیقه ها را در خود در بر می گیرد.

آهنگ های موجود در این لیست پخش فضای آرام و یا احساس بی قراری به شما می بخشد. و بنابراین توسعه ی موسیقی بازی متناسب و جذاب بوده است و یکی از نکات مثبت بازی – که تعداد آن ها نیز بسیار کم است- می باشد که گوش سپردن به آن بسیار لذت بخش می باشد و شما را به موقع سر شوق می آورد و در عین حال آرامش می بخشد.

بنابر تمام توضیحاتی که داده شد بازی Sinless را یک بازی قوی و مناسب نمی بینیم و تصور میکنم که استودیوی توسعه دهنده ی بازی نتوانسته است نه به هدف های خودش در ساخت بازی دست پیدا کند و نه متعاقبا توانسته است توقع مخاطبان را بر آورده کند و لحظات خوشی را برای آنان به ارمغان بیاورد. البته قیمت بازی نسبت به آن تقریبا به صرفه است و شاید برای دوست داران ژانر کلاسیک قابل توصیه باشد.

5

5

مزایا

  • موسیقی بازی
  • گیم پلی قابل قبول
معایب

  • گرافیک ضعیف
  • داستان ضعیف
  • دیالوگ های خسته کننده

0

0

0

0

0

گرافیک - 5.5
گیم پلی - 6
داستان - 5.5
موسیقی - 6.5

5.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …