خانه / Reviews / نقد و بررسی Maitetsu-Pure Station

نقد و بررسی Maitetsu-Pure Station

در این پست به بررس بازی Maitetsu-Pure Station خواهیم پرداخت که برای نینتندو سوئیچ و پلی استیشن 4 و هم چنین برای رایانه های شخصی ویندوزی به بازار عرضه شده است و توانسته است نقدهای نسبتا مثبتی را نیز برای خود دریافت کند بنابراین با بررسی این بازی با ما IRG Review همراه باشید.

داستان بازی را اگر بخواهیم بصورت خلاصه شده توضیح دهیم و در اینجا بیان کنیم باید بگوییم که درباره ی سیستم حمل و نقل راه آهن و قطار در ژاپن می باشد که تاریخچه ی آن را آمیخته با داستانی گرافیکی و شبیه به انیمه ی های ژاپنی به تصویر می کشد.

با تلاش مشترک در ژاپن ، سیستم راه‌آهن زمانی مهمترین زیرساخت ژاپن بود ، اما به دلیل گسترش حمل و نقل هوایی ارزان ، ایمن و مناسب است. قطارها از آنچه فکر می کنید خاص تر هستند: رانندگی آنها و هر جنبه ای از مسیر خود توسط ربات ها کنترل می شود ، اما این کنترل ها می توانن با اختلالا مواجه شوند

شخصیت اصلی ما کودک بی خانواده ای است که خانواده اش را چند سال پیش در یک حادثه غم انگیز قطار از دست داده است زادگاه وی اکنون در حال برنامه ریزی برای افتتاح یک کارخانه عظیم است که رودخانه محلی را به طور دائم آلوده می کند و او برای جلوگیری از وقوع این کار به خانه بر می گردد. تا جلوی این امر پلیدانه را بگیرد.

مردم به مشاغلی که ایجاد می کند نیاز دارند ، بنابراین قهرمان داستان اگر بخواهد کارخانه را متوقف کند باید برنامه دیگری برای کسب درآمد و تجارت پیدا کند. معلوم شد که با یک ایستگاه قطار محلی برخورد کرده است و پس از یک سری اتفاقات ،در این راه دوستان و خواهر وی نیز به کمک وی خواهند آمد و او را در شکست دادن غول سرمایه داری که به نابودی طبیعت کمر بسته است کمک می کنند.

از ابتدا باید توجه داشت که بازی مملو از گزینه ها و ایده ها است و این ایده های جذاب با داستانی پردازی نه چندان قوی بازی Maitetsu-Pure Station ترکیب شده اند که یک روایت نسبتا ناقص و نه چندان جذاب و گیرا را برای شما روایت می کنند که بی سر و ته بودن آن پایانی  ندارد و هیچ چیز با چیز دیگری را بطه ی علی ندارد .

هم چنین زبانی که در بازی بکار می رود زبان ژاپنی می باشد ولی خب نکته ای که وجود دارد این است که در بازی این امکان نیز وجود دارد تا زیرنویس انگلیسی بازی را فعال کنید البته این زیرنویس چندان مطمئن نیست و توسط ماشین های ترجمه به انگلیسی برگردانده شده است ولی اگر این زیرنویس وجود نداشت بعید میدونم بسیاری از افراد حتی سمت این بازی می رفتند

می توانید در محیط های مختلف نقشه قدم بزنید و در این مکان های مختلف به بازی بپردازید و جیتجوی خود را تا حصول یک نتیجه ی مناسب ادامه دهید هر چند این امر ممکن است کمی برای شما تبدیل به یک کار خسته کننده شود مخصوصا که گرافیک بازی و طراحی بصری صحنه ها دارای محدودیت می باشد و از المان های سینمایی ایستا بسیار در آن ها استفاده شده است.

یکی بخش های اصلی Maitetsu-Pure Station دیالوگ های آن است که به زبان ژاپنی می باشد و خب البته زیرنویس انگلیسی آن هم موجود است. در ابتدا این را هم بگوییم که تصمیمات شما در بازی چندان جذابیتی ندارند و تاثیری نیز در روند پیشرفت بازی نمی گذراند و سرنوشت بازی را تغییر نمی دهند و تاثیر خاصی در پیشبرد بازی ندارند.

به هر صورت بازی Maitetsu-Pure Station دارای دیالوگ های بسیار زیادی است که همانطور که اشاره شد به زبان ژاپنی می باشند و همین امر و ترجمه ضعیف آن ها که بسیار نارسا هم هست این دیالوگ ها را بسیار سرسام آور و ضعیف کرده است و بسیار خسته کننده و دلسرد کننده هستند و جذابیتی بر بازی اضافه نمی کنند و حتی بسیار از آن می کاهند.

ایندیالوگ ها  تقریباً دانش آکادمیک در مورد سیستم های قطار و اصطلاحات را به شما می دهد و این اطمینان را به شما می دهد که نسبت به گذشته قطارها را بیشتر بدانید و از بازی خلاص شوید. این روش داستان را کند می کند ، اما به هر صورت یک سری اطلاعات جالب دست و پا شکسته به شما می دهد که شاید برای برخی جذاب باشد.

درباره ی موسیقی بازی باید گفت که بسیار خوش ساخت بوده است  بنابراین می توانید بدون توجه به آنچه انجام می دهید ، به موسیقی عالی گوش دهید. همچنین ، هنگام باز کردن مسیرهای مختلف برای همه ، در واقع می توانید کارهای اصلی را در یک منوی سیستم جداگانه مشاهده کنید ، که باعث می شود پیشرفت مسیر مورد نیاز بسیار آسان باشد.

با پیشرفت داستان ، موارد مهمی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. اول از همه ، این بازی بین شکافهای بسیار آموزنده و غافلگیرکننده بسیار متغیر است. وقتی صحبت از مواردی مانند قطار و خطوط قطار می شود ، بهتر است که اطلاعات ابتدایی خودتان را از پیش فرا بگیرید و بروید و بعد از آن به بازی بپردازیدچرا که اطلاعات درون بازی اکثرا رسا و گویا نیستتند.

اما برای طرفداران و دوستداران ژاپنی این بازی باید بگوییم که با یک بازی نسبتا خوب و سرگرم کننده و با دغدغه  های ملی خودشان رو به رو هستند که م یتواند اطلاعات بسیار جالبی را از تاریخ و فرهنگ کشورشان برای آن ها بازگو کند و آن ها را با سیستم های ریلی موجود در سراسر ژاپن بیشتر آشنا نمیاد.

بطور کلی ایده کلی بازی دارای جذابیت می باشد و هم چنین البته گیم گلی و روند پیشرفت بازی نیز بسیار کند بوده است این در حالی است که بازی دارای جذابیت های نسبتا زیادی است اما نکات منفی آن نیز کم نیستند و باعث می شوند تا از جذبایت بازی کم شود و آن را بدل به یک بازی ای کرده است که در صورتی که می خواهید یک بازی نسبتا خوب و به صرفه را تجربه کنید می توانید Maitetsu-Pure Station را امتحان کنید.

5

5

مزایا

  • موسیقی جذاب
  • بازی اطلاعات جالبی در اختیار شما می گذارد
معایب

  • گیم پلی خسته کننده
  • دیالوگ های بسار زیاد و سرسام آور
  • نداشتن جذابیت و گیرایی کافی برای جذب مخاطب

0

0

0

0

0

گرافیک - 6.5
گیم پلی - 5.5
داستان - 6
موسیقی - 6.5

6.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …