خانه / Reviews / نقد و بررسی Super Mega Space Blaster Special Turbo

نقد و بررسی Super Mega Space Blaster Special Turbo

در این پست از مجموعه نقد و بررسی های وب سایت IRG Review قصد داریم به بررسی بازی Super Mega Space Blaster Special Turbo که برای پلتفرم هایی مانند نینتندو سوئیچ، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی به بازار عرضه شده است. در ادامه تا انتهای بررسی این بازی جذاب با ما همراه باشید.

Super Mega Space Blaster Special Turbo بازی ای در ژانر علمی تخیلی فضایی می باشد که یک سری المان های خاص خود را در بازی به بازیکن ارائه می دهد و محیطی جذاب و دو بعدی را برای مخاطب پر از چالش های متنوع به مخاطب و بازیکن ارائه می دهد. و قابلیت جذب مخاطب بالایی را دارد.

در بازی شما در نقش سفینه ای به مبارزه با سفینه های دیگر می پردازید و در محیطی دو بعدی و با دارا بودن جزئیان خاص و سلاح های متنوع به جنگ دیگر رقیبان خود می روید و با شکست دادن آن ها می توانید امتیاز کسب نمایید و تجهیزات سفینه ی خود را ارتقا دهید.

همانطور که گفته شد بازی در محیطی دو بعدی واقع شده است و تمام این اتفاقات و مبارزات در این محیط دو بعدی می گذرد که با پس زمینه ای فضایی و در میان ستارگان و سیارات مختلف قرار دارد پس با یک بازی کلاسیک و الهام گرفته از بازی های دوران طلایی بازی های رایانه ای رو به رو هستیم که سعی در زنده کردن نوستالژی این ژانر از بازی های بسیار طرفدار داشته است اما اکنون باید ببینیم آیا توانسته است در این راه موفق شود یا خیر؟

بازی دارای گرافیکی قابل قبول می باشد اما کیفیت طراحی بصری Super Mega Space Blaster Special Turbo را نمی توان یک بازی فوق العاده قوی در جنبه ی گرافیکی دانست و باید این را ذکر کرد که اگر به محیط بازی و هر مرحله دقت کنید متوجه می شوید که پس زمینه ی اکثر مراحل بسیار شبیه به هم است.

هر چند اکثر مراحل در اتمسفری تقریبا یکسان می گذرد اما نباید از حق گذشت و باید این را هم اضافه کرد که هر مرحله دارای المان ها و جزئیات خاص خودش می باشد که تجربه هر مرحله را به تجربه ای متفاوت با دیگر مراحل تبدیل می نماید و این یکی از جذابیت های Super Mega Space Blaster Special Turbo می باشد.

داستان بازی فاقد ساختار می باشد و عملا شکل نگرفته است. وظیفه شما بطور خلاصه در بازی این است که برای هدفی نامعلوم در نقاطی نامعلوم از فضا به مبارزه با دیگر سیارات بپردازید. هر چند اکثر بازی های در این ژانر هم چیز متفاوت تر یاز این برای ارائه ندارند.

گیم پلی بازی از طرفی دیگر بسیار روان و جذاب می باشد و دارای بسیاری جزئیات ریز و درشت می باشد و از اسلحه های ریز و درشت تا موشک های فضایی بسیار قدرتمند جزو مجموعه سلاح هایی هستند که شما در روند بازی به آن ها دسترسی دارید  و می توانید با استفاده از آن ها به مبارزه با دشمنان بپردزاید..

هم چنین بازی شامل مود های مختلف می باشد که هر کدام از آن ها دارای خاصیات و نکات منحصر بفرد خود می باشند. و لذت تجربه ی هر کدام با دیگری بسیار متفاوت است. و در بازی امکان آنلاین بای کردن و بازی کردن آن با دوستان تان ینز فراهم می باشد.

موسیقی بازی به موقع و هماهنگ با ریتم بازی است. در مواقع عادی ملایم و ملو می باشد و در مواقعی که در حال مبارزه هستید ( که بیشتر بازی هم در همین حال جریان دارد) ریتم بازی سریع و ریتم موسیقی نیز همپا و هماهنگ با ریتم بازی می باشد.

البته این هماهنگی و ریتم مناسب موسیقی لزوما به معنای نقطه ی مثبت نمی توان در نظر گرفت چرا که در بعضی مواقع که تعداد آن ها کم هم نیست، موسیقی کمی آزار دهنده جلوه می کند و انگار ریتمی بیش از حد تند دارد.

بطور کلی باید گفت که Super Mega Space Blaster Special Turbo بازی ای است که در فکر زنده کردن خاطرات نوستالژیک ما از بازی های طلایی این ژانر می باشد که توانسته است در برخی جنبه های این موضوع خوب عمل کند ولی در برخی جاها نیز شکست خورده است مانند داستان سرایی و روایت مندی بازی. از طرفی در گیم پلی و طراحی جزئیات ریز خوب کار کرده است و موفق بوده است.

5

5

مزایا

  • گیم پلی روان
  • محیط گرافیکی متنوع با جزئیات
معایب

  • فاقد ساختار داستانی
  • موسیقی آزاردهنده

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 7.5
داستان - 6.5
موسیقی - 6.5

7

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Roommates

با سلام خدمت تمامی شما دوستان عزیز  به همراهان همیشگی کتاب امروز هر لحظه ما …