خانه / Reviews / نقد و بررسی Stranded Deep

نقد و بررسی Stranded Deep

بقا یکی از اصلی ترین غریزه های طبیعی هر موجود زنده ای می باشد. به خصوص هنگامی که این موجود در مواجه با طبیعت بی رحم و سرسخت و تنها و درمانده خود را باز می یابد. این مسئله از دیرباز جزو دلشمغولی های افراد بسیاری بوده است به طوری که بسیاری از اثار ادبی یا سیسنمایی به این امور اختصاص داده شده اند و داستان افرادی را روایت کرده اند که در جزیره ای یا در اقیانوس تنها و بی کس از یک حادثه وحشتناک جان سالم بدر برده اند و اکنون باید به تنهایی با سرنوشت خود رو به رو شوند.

بازی های رایانه ای هم مانند اثار ادبی یا سینمایی مدت هاست که به این ژانر خاص علاقه نشان داده است و بازی های بسیاری را هم در این مدت عمر خود روانه ی بازار گیم کرده است. باز یای هم که ما در این مقاله قصد داریم مورد نقد و بررسی قرار دهیم بازی Stranded Deep نام دارد. این بازی که یک بازی درژان ر بقا می باشد داستان فردی را روایت می کند که از سقوط مرموز یک هواپیما جان سالم بدر می برد و باید به صورتی جان خود را از گزند روزگار در امان دارد تا بتواند به نوعی خودش را نجات دهد.

در بازی شما همانطور که گفته شد بعد از سقوط هواپیما به خود م یاید و خود را در وسط اقیانویس پهناور بر روی تیکه های باقی مانده از هواپیما می یابید و شما در این جا باید با شروع بازی به دنبال راهی برای نجات خود باشید تا بتوانید به یک جزیره راه بیابید و به نوعی خود را به خشکی برسانید. بنابراین مولفه ی اصلی بازی این است که از همان ابتدا بازیکن را با وضعیت مرگ و زندگی رو به رو می کند و از هیچ فرصتی برای غافلگیر کردن وی دریغ نمی کند.

شاید موردی که در اینجا می توان به آن اشاره کرد این است ک با اینکه بازی Stranded Deep به صورت کلی یک بازی خوب و جذاب است اما داستان ابتدایی آن ما را بسیار یاد داستان های همیگشی این زانر می اندازد و به صورت کلی شاید تیم سازنده می توانست سناریو ای بسیار بهتر برای این بخ شاز بازی نیز در نظر بگیرد که سناریوی بازی کلیشه ای نشود اما به هر صورت باید گفت که داستان بازی تاحدودی کلیشه ای است.

گیم پلی بازی هم در نوع خودش دارای تنوع بسیار بی نظیری است که آن را بسیار غنا می بخشد. در بازی شما باید خود را به جزیره ای برسانید و بعد از آن است که تازه ماجراجویی شما آغاز می شود. باید خود را در هر جزیره ای که پیدا می کنید از گزند حیوانات وحشی یا حتی ساکنان بومی وحشی در امان نگه دارید و در عین حال بکوشید برای خود لباس و غذا و سرپناهی تامین کنید و در کنار همه ی این ها باید به دنبال راهی برای نجات نیز باشید.

یکی دیگر از جذابیت های بخش گیم پلی بازی انتخاب های تاثیرگذار در سرنوشت شما در بازی می باشد که شما م یتوانید با انتخاب هر تصمیمی و انجام یک کار به خصوص عواقب آن را نیز ببینید. بطور مثال باید برای خود لباس و سرپناه تهیه کنید و در جاهایی که حیوانات وحشی هستند نروید یا بطور مثال باید به فکر بخش های دیگر بازی مانند تغذیه ی خود و اینکه چه چیزهایی را نگه دارید و چه بارهای اضافی ای را دور بیاندازید باشید.

از دیگر بخش های بسیار جذاب این بازی این می باشد که گرافیک آن بسیار خلاقانه و بزرگ و عظیم است و شما می توانید به خوبی در این محیط بازی به گشت و گذار بپردازید و بازی را در بخش های مختلف دنبال نمایید. هم چنین این گرایک قوی بازی باعث شده است تا جزئیات زیادی هم در بازی برای کشف وجود داشته باشند و هم چنین محیط بازی نیز جزئیاتی دارد که با استفادده از آن ها می توانید خود را به نوعی نجات دهید که این امر هم به نوبه ی خودش هیجان انگیز و خوب است.

در طراحی بصری میحط بازی دقت خحوبی کار شده است و بطور مثال م یتوانید در دریا به دنبال ماهی ها و موجودات مختلف خوراکی بگردید و هم چنین در جزیره ها می توانید حیوانات مختلفی را نیز برای تغذیه ی خود پیدا کنید و به ساخت سرپناه مشغول شوید و به امور ی از این قبیل بپردازید. همه ی این ها به لطف ترکیب گرافیک خوب و قویبازی با گیم پلی متنوع بازی ممکن شده است و بازی را برای مخاطب جذاب تر نیز کرده است.

به هر صورت شما می توانید بازی Stranded Deep را همین امروز بر روی کنسول های رایانه ای خود مانند ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و هم چنین بر روی رایانه های شخصی بارگیری کرده و از اجرای آن لذت ببرید. بازی توانسته است در بخش های مختلف خوب و جذاب عمل کند و می تواند یک تجربه ی جذابو دوست داشتنی را برای شما در ژانر بقا به ارمغان بیاورد. به هر صورت از شما سپاس گذار هستیم که یان بار هم همراه ما بودید امیدواریم ما را مانند همیشه با نظرات جذاب خودتان و انگیزه های خوب خودتان همراهی نمایید.

5

5

مزایا

  • گرافیک جذاب بازی
  • گیم پلی بسیار متنوع
  • انتخاب های تاثیرگذار در سرنوشت شما
معایب

  • سناریوی کلیشه ای بازی
  • صداگذاری می توانست بهتر باشد

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 9
داستان - 7
موسیقی - 8.5

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Pack Master

بازی Pack Master را میتوان یک عنوان سرگرم کننده و دم دستی برای برخی از …