خانه / Reviews / نقد و بررسی Cloudpunk

نقد و بررسی Cloudpunk

خب در این مقاله بار دیگر به خانه های شما عزیزان آمده ایم تا به یکی دیگر از نقد و بررسی های خودمون در باب بازی های جدید که به دنیای گیم عرضه شده اند بپردازیم. بنابراین امیدواریم که شما هم در این مقاله با ما تا به انتها مانند همیشه همراه باشید تا بتوانیم به هدف خودمان که مورد محک قرار دادن کیفیت بازی های روز دنیای امروز ماست بتوانیم نائل بیاییم. سپاس از همراهی شما عزیزان امیدواریم نظرات خودتان را نیز با ما در انتها به اشتراک بگذارید.

بازی ای که در این مقاله بنا داریم مورد نقد و بررسی قرار دهیم بازی Cloudpunk نام دارد این بازی که یک بازی در ژانر رانندگی و علمی تخیلی می باشد که به روایت زندگی یک راننده ی تازه کار می پردازد که در این شهر پست مدرن و تخیلی بسیار پیشرفته مشغول بکار برای یک شرکت تحویل مرسولات است. و در این راه با مسائل و مشکلات خاص خودش رو به رو می شود با ما همراه باشید.

داستان خلاقانه ی بازی از جنبه های بسیار مثبت این بازی است که جذابیت بازی را بسیار خوب می کند بازی در یک جهان باز روایت می شود و همین امر سبب می شود تا این بازی دارای مولفه ای بسیار خوب و جذابی برای بازیکنان باشد. همانطور که عرض شد شما باید در نقش یک راننده ی شرکت تحویل بسته های مختلف عمل کنید و ماشین فضایی خود را به سمت محل های مختلف برانید و بسته ها را در زمان های مقرر تحویل دهید اما از آنجایی که همواره انسان های بدذات وجود دارند شما در این ببین با راهزنان و دزددان و دشمنان زیادی هم رو به رو میش یود که این ها بر هیجان و جذابیت بازی می افزاید.

سیستم خلاقانه رانندگی در بازی یکی از جذابیت های بسیار چشمگیر و جذاب این بازی می باشد که آن را درخشان و جذاب می کند. در بازی می توانید ماشین های مختلفی را برانید و هم چنان در شرکت هم کار خود را گسترش دهید و بتوانید ماشین های بهتری دریافت نمایید. بنابراین در بازی با ماشین های بسیار متنوع فضایی می توانید رانندگی کنید که سیستم خاص و خلاقانه ی خودش را دارد که همه ی این موارد برای بازیکن نوآورانه و جذاب است.

در Cloudpunk شما باید ماشین خود را به نوعی برانید که در قوانینی شهر خود هم خللی ایجاد نکنید بله درست شنیدید با انکه شهرها به فضا رفته اند و با برج هایی رو به رو هسیتم که سر به فلک کشیده اند و ماشین های پرنده هم جای ماشین ها یمعمولی را گرفته اند اما هنوز قوانین شهری و راهنمایی و رانندگی حفظ شده است و شما باید به ان ها هم در حین اینکه باید سریع باشید احترام بگذارید و در عین حال آن ها را در ذهن داشته باشید که با مشکلی از طرف پلیس رو به رو نشوید.

گرافیک بسیار جذاب نیز از المان هایی اس که در Cloudpunk بسیار چشمگیر و جذاب است. محیط های مختلفی که در بازی به آن ها سرک می کشید و هم چنین ماشین ها یمختلفی که سوار می شوید همه و همه دارای جزئیات بسیار خوب و دقیق گرافیکی و جذاب هستند و محیط های مختلف بازی نیز دارای طراحی بصری بسیار خوبی هستند که این موارد همگی باعث می شوند تا محیط بازی به یکی از محیط ها یبسیار جذاب برای گشت و گذار و در عین حال انجام ماموریت ها بدل بشود.

یک سیستم خاصی که این بازی دارد این است که در واقع بازی تنها به بخش رانندگی محدود نیست بلکه شما می توانید در بازی به راحتی از ماشین ها هم پیاده شوید و محموله ها و بسته های مختلف را می توانید به مکان ها یمختلف به صورت پیاده تحیول دهید. این مسئله بازی را در بعدی تازه می برد و آن را تنها از یک بازی در ژانر رانندگی صرف در می آورد و بسیار بازی را این نکته جذاب تر و درخشان تر نیز می نماید. اما البته ممکن این مسئله نکایت را هم ایجاد کند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

نکته ای که در ایجا مطرح است و کمی برای بازیکن ممکن است ازاردهنده باشد این است که در بازی این سیستم که شما می توانید از ماشین پیاده شوید یک مسئله ای را برای بازیکن ایجاد می کند و آن این است که نمای دوربین کمی نامیزان است. ای بدنی معنی است که در زمانی که شما به عنوان یک پیاده در حال حرکت هستید نمای دوربین بازی کمی بد است و خوب محیط بازی را نمی تواند پوشش دهد. این مسئله کمی در ادامه ی بازی می تواند برای مخاطب اذیت کننده باشد.

به هر صورت بازی Cloudpunk به صورت کلی یک بازی جذاب می باشد که شما می توانید از سیستم جذاب و سرگرم کننده ی آن که در عین حال بسیار متفاوت نی زمی باشد لذت ببرید. داستان بازی خلاقانه است و عاری از کلیشه های جاری بازی های علمی تخیلی است. یعنی تیم سازنده توانسته است خلاقیت خود را به خوبی در این بخش از بازی وارد نماید. در عین حال بازی گیم پلی ای متنوع و سرگرم کننده نیز دارد.

5

5

مزایا

  • داستان خلاقانه ی بازی
  • گیم پلی متفاوت و جذاب
  • سیستم متنوع رانندگی
  • گرافیک جذاب بازی
معایب

  • نمای دوربین کمی در مواقع پیاده روی بد است

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 9.5
داستان - 9.5
موسیقی - 9.5

9.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Pack Master

بازی Pack Master را میتوان یک عنوان سرگرم کننده و دم دستی برای برخی از …