خانه / Reviews / نقد و بررسی South of the Circle

نقد و بررسی South of the Circle

امروز با معرفی بازی South of the Circle در اصل یکی از بهتری بازی های داستانی که در امسال منتشر شده است را برای شما به نقد و بررسی خواهیم برد که توانسته است در اصول و عناصر طراحی یک بازی به شکل بسیار خوبی خودش را نشان بدهد. با ما در سایت IRG Review همراه باشید.

معمولا بازی های داستانی بیشتر به داستان خود بازی می پردازند و همینطور گیم هایی همین الان وجود دارند که صرفا با ساخت چند عکس و طراحی بعضی از محیط ها به صورت یک بعدی اسم بازی های خودشان را یک بازی گرافیکی و داستانی ی گذارند که خوب ما ایرادی به این بازی ها نمی گیریم و می دانیم که صرفا قدرت اصلی برای توسعه داستانی آنها به کار رفته است. ولی در مورد بازی South of the Circle باید گفت که نه تنها بازی به شکل خوب و خاصی توانسته است که بازی در بعد داستانی به خوبی وسع بدهد بلکه در بعد های گرافیکی و … نیز توانسته است خودی نشان بدهد. بعد از اینکه بازی را شروع می کنید متوجه می شوید که بیشتر سناریو های بازی بسیار تاکتیکال و مسیر یاب هستند و شما را در جهت های مختلفی قرار می دهند که پایان های بازی را رقم بزند.

این در بعضی از مواقع با ایراداتی رو به رو می شود که شاید نه تنها بتوان با حدس فهمید که مسیر داستان به چه شکلی جلو می رود بلکه از لحاظ بازی سازی نیز داستان گیم را کمی برای مخاطبان لو می دهد. در مجموع سناریو های بازی به خوب در محیط های گرافیکی بازی سر هم بندی شده اند که به نوعی می توان آنها را سه بعدی نامید ولی در کل باید گفت استایل طراحی این بازی به گونه ای بوده است که نه تنها جزئیات خاصی در طراحی گرافیکی آن نمی بینیم بلکه برای این که مدل بازی به شکل استایل طراحی بازی بخورد همه اشکال و آبجکت های بازی به صورت فلت طراحی شده اند. البته باید این را در نظر داشته باشید که طراحی گرافیکی این بازی یکی از نقاط بسیار قوی و جذاب بازی به حساب می آید. هر محیط بازی بستگی به آنچه در داستان می گذرد به خوبی ساخته شده و رنگبندی شده است.

حرکت های اشیا در بازی نرم هستند و حرکت های کارکتر ها با حالت ریم بر فریم قابل مشاهده می باشند که خوب درنهایت باید گفت که بخشی از استایل راحتی بازی به شما می آیند. بعد از اینکه بازی را در بعد داستانی و گرافیکی تجزیه می کنیم می بینیم که انتخاب رنگ ها در هر ست و صحنه داستانی بازی به طوری بسیار با سلیقه و جذاب محیط ها و آمبیانس های فوق العاده ای را در بازی ایجاد کرده است که شاید بتوان گفت این از بزرگترین نقاط قوت این بازی محسوب می شود. جدا از همه این ها داشتن نریتیور و همینطور صدا گذاری های جذابی که برای کارکتر ها در بازی صورت گرفته است توانسته بعدی جذابی را در این بازی برای خود ایجاد کند که معمولا در بازی های ساده داستان آن را نمی بینیم. داستان بازی شامل رابطه های عاشقانه و همینطور دوستی و رفاقت های است که در مسیری پیچیده می شوند.

البته آنچنان داستان بازی جنایی نمی شود و کشتن افراد و … را در این گیم شاهد نیستیم ولی باید از همین الان گفت که مسیر داستانی بازی شامل پیچ و خم های احساسی و در مواقعی ترسناک است که به شکلی ادویه مانند بازی را خوش طعم کرده است و با در نظر داشتن آمبیانس و نوع طراحی گرافیکی که بازی دارد می توان دید که شکل این بازی به طور منحصر به فردی به صورت خاص خودش را نشان می دهد.

در مجموع باید گفت که این بازی در میان داستان های رمانی و گیم های داستانی که به صورت روزمره در دنیای بازی ها و استور گیم ها مشاهده می کنیم یک سر و گردن خودش را بالاتر نشان می دهد. حتی اگر به بازی های داستانی نیز علاقه ای نداشته باشید طراحی های جذاب و نقاشی های دو بعدی بازی می تواند قسمتی از مجموعه ای هیجان انگیز باشد که بازی South of the Circle برای گیمر ها به ارمغان می آورد. جدا از اینها معدود بازی های داستانی هستند که هم گرافیک های متحرک و جذاب داشته باشند و هم نریشین های صوتی و صدا گذاری کارکتر در آن گنجانده شده باشد که از این لحاظ باید بازی South of the Circle را از رقبای دیگر به صورت کار شده تر و همینطور پر محتوا تر بدانیم. البته ایراد هایی از قبیل کوتاه بودن داستان و طولانی بودن پلات های داستانی بازی در طراحی گیم South of the Circle به چشم میخورد ولی خوب اگر به دنبال بازی داستانی جدید هستید به شما پیشنهاد می دهیم که بازی South of the Circleرا در بالای لیست خود قرار دهید.

5

5

مزایا

  • داستان فوق العاده
  • پایان های جذاب
  • گرافیک بسیار بونیک و جذاب
  • موسیقی متن درخور
  • محیط های بسیار زیاد با توجه به ژانر بازی
معایب

  • کوتاه بودن مسیر هایداستانی بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
داستان - 9
موسیقی متن - 7

8.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …