خانه / Reviews / نقد و بررسی Hell Pie

نقد و بررسی Hell Pie

اکثر بازی هایی که به صورت پلتفرمر در دنیای  بازی های ماجرایی و مخصوصا سه بعدی توسعه داده می شوند معمولا در یک حالت و با رسیدن به انتهای مراحل صرفا نسخه گیم های خود را می پیچند ولی امروز می خواهیم یک بازی جدید را با توسعه خنده دار و جذابی معرفی کنیم که با نام Hell Pie در استور بازی های استیم قرار گرفته است. با نقد و بررسی این بازی جالب با تیم ما در سایت IRG Review همراه باشید.

خیلی از بازی های سه بعدی که به صورت ماجراجویی توسعه پیدا می کنند مخصوصا بازی هایی که از این شکل گرافیکی برای توسعه گیم های خوب به شکلی از موتور یونیتی استفاده می کنند دوست دارند که بازی هایی در سبک شاد و همینطور فضای روشن را تولید کنند که خوب این بازی هم به طریقی فضای روشن و کمدی در داستان های آن موج می زند ولی خوب باید این را به خاطر داشته باشید که کارکتر اصلی ابن بازی در اصل در جهنم وجود دارد. شما در اصل نقش کارکتری شیطانی را بازی می کنید که در جهنم حضور دارد و نام آن نیت است. نیت در اصل یکی از کارمندان جهنم است که در این بازی جهنم به شکلی توسعه داده شده دارای دفتر و شهر خودش است و همه چیز به شکل کمدی واری دارای اصول و مقرراتی است که در آنجا گنجانده شده است. اما داستان از این قرار است که در یکی از این روز ها خود شیطان با عصبانیت به دفتر شما می آید و می گوید که امروز تولد اوست و شما بدی بتوانید برای شیطان یک کیک تولد مناسب درست کنید.

اما این کیک تولد نمی تواند صفا یک کیک معمول و با خامه و چیز های متداول باشد. این کیک برای شیطان است! به همین دلیل مواد اولیه برای ساخت این کیک باید توسط مسیر های ماجراجویانه که گیم پلی این بازی را تشکیل میدهند توسط شما تهیه شوند. اما این مواد اولیه معمولا موادی چندش و کثیفی هستند که سرآشپز شیطان تهیه آنها را بر عهده شما قرار داده است. با اینکه ساخت این مواد در بعضی از مراحل ممکن است ولی خیل از آنها با شکست دادن باس ها و همینطور رسیدن به بعضی از قسمت های خاص در تونل های بازی میسر می شود. در بازی شما یک همراه هم دارید که او هم دارای قابلیت های خاصی مانند پرواز کردن است که می تواند شما را به قسمت های بلند و طبقات بالا در نقشه های بازی برساند. اگر نگاهی به گرافیک بازی بی اندازید متوجه می شوید که توسعه بازی کمی بالاتر از سن 16 سال به نظر می رسد.

انواع اقسام اشیا حال به هم زن به همراه کارکتر های عجیب و قریب در بازی وجود دارند که انجام این بازی را برای کودکان اصلا پیشنهاد نمی کنیم. طراحی های نقشه در این بازی به خوبی انجام ده است و جزئیات آنچه که جهنم را توصیف میکنند در یک زاویه دید فانتزی به خوبی در بازیHell Pie سر هم بندی شده اند که باید به توسعه دهندگان این بازی در این زمینه تبریک گفت. بعد از اینکه اصول گرافیکی را ارزیابی میکنیم می بینیم که هر نقشه ای از بازی که خوبی شامل اشیا مختلف است و شما با یک مپ خالی هیچوقت رو به رو نیستید و همینطور توسعه دهندگان بازی Hell Pie از فضا های بالا سری و حجم بزرگ بازی نیز استفاده کرده اند و هر قسمت از بازی شامل منطقه های فراوان و پر از سوژه های مختلف برای توسعه گیم پلی بازی بوده است.

گرافیک بازی در سطح این گیم فانتزی مخصوصا با انجین جدید یونیتی به خوبی خودش را نشان می دهد و هر نقشه از بازی نیز دارای موسیقی متن جذاب و اسپوکی مربوط به خود بازی است. انواع اقسام رنگ ها و همینطور نور پردازی در این بازی به شکلی بسیار جذاب خودش را نشان می دهد. تعداد نقشه های بازی نیز همراه با توسه های جانبی در این بازی به خوبی Hell Pie را به یک گیم حجیم تبدیل کرده است و پرداختن به جزئیات در گرافیک بازی به شکلی باعث  شده است که این بازی در خاطره شما صد در صد باقی بماند.

در مجموع باید گفت که بازیHell Pie نه تنها یک بازی بسیار خاص در پلتفرم های ماجراجویی به حساب می آید بلکه از لحاظ درجه سرگرمی بسیار خوب ظاهر شده است و بسیاری از این بازی های که بیشتر انرژی خودشان را صرف طراحی محیطی بازی می کنند با ایرادات گیم پلی موجه هستند که درمورد بازی Hell Pie این ایراد وجود دارد. بازی سر شار از لطیفه و جوک های تاریک و خنده داری است که با بازی هماهنگی خوبی دارد و سبک ماجراجویی سه بعدی بازی به خوبی یک بازی جذاب را برای گیمر ها به ارمغان آورده است که در نقشه های مختلف بازی می توانند آن را انجام دهند و این بازی را به افراد بالای 16 سال توصیه می کنیم.

5

5

مزایا

  • بسیار خنده دار و کمدی
  • گیم پلی بسیار عالی و روان
  • گرافیک مرتبط و با طراحیهای جذاب
  • موسیقی متن و صدا های SFX کاملا هماهنگ
معایب

  • نداشتن صداگذاری بر روی کارکترها

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
داستان - 9
گیم پلی - 7
موسیقی متن - 8

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …