خانه / Reviews / نقد و بررسی Aery – Viking

نقد و بررسی Aery – Viking

در طی این مدت که بازی های آئری به صورت مستمر منتشر شده اند و ما نیز آنها را کاور کرده ایم و بیشتر نقد و بررسی های آنها در سایت قرار دارد هیچوقت بازی را در تم بازی های وایکینگ ندیده بودیم که توسعه دهنده های بازی تصمیم گرفته اند که بازی آئری باید حتما در این تم تولید شود که خوب امروز ما با نقد و بررسی بازی Aery – Viking در خدمت شما گیمر ها و بازی دوستان گرامی سایت IRG Review هستیم.

بازی آئری از مدت ها پیش به صورت مستمر در حال ساخت و عرضه است. دو بازی ابتدایی این گیم به صورت جالبی در دنیا شکوفا شد و المنت ها و عناصر بسیار زیادی در جهت موفقیت این بازی وجود داشت که حتی در این بازی های دید نیز وجود دارند. اگر با بازی های آئری آشنایی ندارید باید خدمتتان عرض کنیم که این بازی از پرچم داران بازی های غیر خشونت و همینطور آرامش بخش است. به طوری که محیط بازی به شکلی طراحی شده است که فضا و آمبیانس آن شما را به دنیایی می برد که در آن باید بتوانید فقط با گیم پلی محدود بازی برای خودتان آرامش کسب کنید.

بعد از اینکه وارد بازی آئری می شوید با نقشه ای بزرگ رو به رو خواهید شد که وسعت آن در نگاه اول بسیار زیاد به نظر می رسد ولی در نظر داشته باشید که هر نقشه از بازی آئری برای هر مرحله از آن طراحی ده است و بنا به مرحله های بازی همان تعداد نقشه برای بازی ساخته شده است. بعد از اینکه بازی را در دنیای آئری شروع می کنید متوجه می شوید که گیم پلی آن شامل مفهومی از جمع آوری آیتم هایی است که در هر بازی به شما سپرده شده است. بعنی در نقشه پهناور بازی شما باید در آن حرکت کرده و بتوانید این آیتم ها را بردارید. البته کارکتر های اصلی بازی همگی پرنده هستند و شما در محیط های بزرگ بازی به صورت وسیع درحال حرکت های عمیق هستید. و با نگاه از بالا این آیتم ها را می بینید. حرکت های پرنده و کلا موشن های گرافیکی نسخه به نسخه در بازی آئری پیشرفت داشته اند و این در مورد بازی Aery – Viking کاملا صدق می کند. بعد از اینکه بازی را در مراحل آن انجام می دهید نرم بودن حرکت بال ها تناسب سازی اندازه ها و همینطور طراحی نقشه بازی با بهبود چشم گیری در این بازی همراه بوده است و این تغییرات کاملا در بازی Aery – Viking نیز قابل مشاهده است.

ولی بزرگترین ارادی که در نسخه نهایی یعنی بازی Aery – Viking می توان به آن گرفت این است که بازی دارای کمبود خلاقیت است. البته این را درک می کنیم که توسعه دهندگان بازی دوست دارند بازی خودشان را در حالتی شبیه به بازی های قبلی نگه دارند ولی مفهوم کل بازی تغییر نکند. ما هم طرفدار این هستیم ولی باید گفت که در سه نسخه اخیر تولید شده توسط تیم آئری بازی ها همگی با یک شکل انجام می گیرند و خلاقیت خاصی در بازی نمی بینیم. به طور مثال در بحث گیم پلی بازی Aery – Viking هیچ ابزار جدیدی به بازی اضافه نشده است و نه تنها ابزار حتی امکانات بازی نیز کمتر شده است. البته در بحث گرافیکی بازی پیشرفت داشته است و همینطور داستانی مانند وایکینگ ها نیز به آن اضافه شده است. داستان اصلی برای این است که قوم وایکنیگ ها و مسیر حرکت آنها از شمال به جنوب و فتوحات آنها در قالب داستانی تکه تکه و پازل با جمع آور آیتم های نقشه بازی سرهم بشود که خوب یکی از امتیازات بزرگ این بازی محسوب می شود.

باید گفت که بازی در این زمینه خوب بوده است ولی از لحاظ گیم پلی بازی بسیار شبیه به بازی های قبلی است و در بسیاری از مواقع حوصله سر بر است. وقایع تاریخی که همگی با آن آشنایی داریم در این نوع بازی های به کار نمی آیند و رمز راز خاصی در بازی وجود ندارد. بزرگترین ایراد بازی بعد از همه اینها به نداشتن نریشین صوتی بازی مربوط می شود که یک نه بزرگ به این سری از بازی ها یعنی بازی Aery – Viking از طرف ما به آن تعلق می گیرد. چون بزرگترین المنتی که در این بازی برای آرامش و جذابیت بازی های آئری قائل بودیم داشتن وویس آور و نریشین های زیبای بازی بود که آن نیز از بازی حذف شده است.

در مجموع باید گفت که بازی Aery – Viking یکی از نا امید کننده ترین بازی هایی است که در سری مجموعه بازی های آئری به نقد و بررسی تیم ما رفته است. بعد از اینکه بازی را با نسخه های قبلی مقایسه می کنیم نبود داستان جذاب و معمایی در جمع آوری آیتم ها و حذف نریشن صوتی بازی یکی از بزرگترین ایراداتی است که به بازی Aery – Viking وارد است که امیدواریم در نسخه های بعدی این ایراد ها جبران شود.

5

5

مزایا

  • سوژه جدید در بازی
  • بهبود گرافیک
معایب

  • تکراری بودن بازی
  • نداشتن نریشین صوتی مانند نسخه های قبلی
  • داستان درخور بازی نیست
  • گیم پلی همیشگی بدون تغییر

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 2

4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …