خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Song Of The Prairie

نقد و بررسی بازی Song Of The Prairie

بازی Song of The Prairie می تواند شما را به یاد معروف ترین عناوین ژانر شبیه ساز کشاورزی مانند Story of Seasons و با حتی Harvest Moon بیندازد. این یک بازی بزرگ کشاورزی با گرافیک سه بعدی است که هنوز در دسترسی اولیه استیم قرار دارد و نسخه کامل و نهایی آن در تاریخی نامشخص منتشر خواهد شد. در حال حاضر پلتفرم مقصد این بازی فقط رایانه های شخصی است و خبری از انتشار آن برروی سایر پلتفرم ها نیست. با اینکه بازی هنوز در مرحله دسترسی زودهنگام است اما از نظر من بازی واقعا کامل است و قدم بعدی غنی سازی محتوای بازی و افزودن سیستم های بیشتر مانند سیستم ازدواج NPC و امثال آن است. مشکلات در این مرحله عمدتاً بر روی مسائل بهینه سازی و مشکلات باگ ها متمرکز هستند. در ادامه با نقد و بررسی این بازی از طرف تیم IRG Review با ما همراه باشید.
بازی Song Of The Prairie پس زمینه داستانی جالبی دارد. افسانه ها حاکی از آن است که Prairie، شهر کوچکی در انتهای قاره است، جایی که الهه دشت زمانی نعمت های خود را به جا گذاشت و سرزمین اینجا را غنی و پر از سرزندگی و دور از مشکلات جنگ و نزاع کرد. متأسفانه این شهر کوچک با ظهور دوران صلح به تدریج توسط مردم فراموش شد، اما با آمدن قهرمانی که آرزوی زندگی چوپانی را دارد، دوباره جان تازه ای به خود می گیرد…

در بخش گیم پلی بازی Song Of The Prairie همانند دیگر عناوین هم سبک خود به انجام اموری مانند جمع آوری، کشاورزی، ماهیگیری، ساخت و ساز، پرورش حیوانات، حفاری معدن و اکتشاف می پردازید. ساکنان شهر نیز می توانند با هم تعامل داشته باشند و کمک به آنها برای انجام برخی وظایف مطلوب خواهد بود. بیشترین تاثیر مطلوبیت روی جنس مخالف است یعنی می توانید عاشق شوید اما باید توجه داشت که بازی در حال حاضر سیستم ازدواج ندارد و ممکن است در آینده اضافه شود. طبق تجربه ای که از این بازی به دست آوردم، محتوای آن غنی تر از سایر بازی های کشاورزی از همان نوع است.
آموزش بازی به خوبی انجام شده است، اما به نظرم توجه به آن نوعی وقت تلف کردن است و فقط پلیرهای تازه وارد به این سبک باید این بخش را بگذرانند. گیم پلی اصلی Song Of The Prairie مانند سایر بازی های کشاورزی است و امکان نادیده گرفتن بخش آموزشی نیز وجود دارد. یکی از قابلیت های جالب گیم پلی این بازی ویژگی استخدام کردن افراد مختلف است. به این صورت که می توانید افرادی را استخدام کنید تا برخی از وظایف را برای شما انجام دهند تا بتوانید روی چیزهای دیگر تمرکز کنید، اما در حال حاضر در نسخه فعلی فقط می توانند در برداشت، آب، شخم زدن و ماهی گیری به شما کمک کنند (من فکر می کنم پرورش حیوانات، کار در معدن، چوب بری، عناصر مبارزه / ماجراجویی در آینده به این بازی اضافه شوند) هنوز مشکلی وجود دارد مانند اینکه آنها گاهی اوقات ممکن است به اطراف گیر کنند یا اگر در مزرعه خود نیستید، آنها تقریباً هیچ کاری انجام نمی دهند یا اینکه اصلاً حرکت نمی کنند، اما شروع خوبی است.


دیگر ویژگی جذاب این بازی مربوط به بخش پرورش حیوانات است. حیوانات در شهر پریری فقط دام معمولی نیستند. به جز منافعی مانند تولید، آن حیوانات پر از قدرت های خارق العاده هستند. این قدرت ها می توانند به شما در انجام بازی های بهتر کمک کنند. سیستم استقامت نیز یکی از سیستم های بسیار مهم Song Of The Prairie است. تمامی اعمال شما در این بازی اساسا مستلزم مصرف استقامت است و در صورتی که این پارامتر در بازی کافی نباشد از سلامتی شما کاسته می شود تا زمانی که کاراکتر مورد نظر شما خسته شده و به بیمارستان اعزام شود. اما روش ریکاوری برای قدرت بدنی در این کار ساده‌تر است، علاوه بر خوردن و آشامیدن اولیه، می‌توانید روی صندلی و مبل نیز استراحت کنید تا قوای بدنی بازیابی شود. اتصال یکپارچه نقشه بزرگ بازی نیز جزو نقاط قوت آن است. چه شما وارد یک اتاق شوید یا نقشه را تغییر دهید، نیازی به صفحه بارگذاری ندارید. واقعاً طراحی نقشه بزرگ یکپارچه بازی قابل درک است که باید ستایش شود.

درجه آزادی در این بازی غیر خطی بسیار بالا است، لازم نیست زیاد در انجام کارها وسواس داشته باشید یا سر و کله بزنید. کل فضای بازی بسیار آرام است، شما می توانید با توجه به ایده ها و علایق خود کاوش و توسعه دهید.
این بازی واقعا قابل تحسین است، من عاشق بازی های شبیه ساز کشاورزی هستم و تاکنون عناوین زیادی را در این سبک تجربه کرده ام. اما پس از بازی کردن این عنوان می توانم بگویم که این یک بازی مورد علاقه جدید در ژانر خود محسوب می شود. شهر کوچک بازی ویژگی های مثبت بسیار زیادی دارد و من وظایف محول شده به شخصیت ها و گیم پلی را دوست دارم. این خیلی چیزها را به من یادآوری می کند که در ظاهر یک برداشت دوست داشتنی از بازی Harvest Moon است، اما خیلی بیشتر از این دیدگاه است. Song Of The Prairie واقعا یک بازی فوق العاده زیبا و آرامش بخش است که مطمئنا ارزش بررسی و وقت گذاشتن را دارد.

5

5

مزایا

  • موسیقی هنری ملایم و آرامش بخش
  • گیم پلی اعتیادآور و فوق العاده سرگرم کننده
  • وجود شخصیت های زیاد در بازی
  • طراحی عالی و بی نقص دنیای بازی
معایب

  • وجود برخی از اشتباهات املایی در گفتگوها
  • دنیای درون می تواند کمی ساده تر باشد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 9
داستان - 8
موسیقی - 8.5

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Overmorrow

Overmorrow به عنوان اولین بازی توسعه‌دهنده انفرادی PixelManta، از نظر فلسفی واقعا جالب است، داستان …