خانه / Reviews / نقد و بررسی Psikyo Shooting Stars Alpha

نقد و بررسی Psikyo Shooting Stars Alpha

در پست امروز قصد داریم به بررسی بازی Psikyo Shooting Stars Alpha بپردازیم. این بازی برای کنسول نینتندو سوئیچ به بازار عرضه شده است. این بازی محصول کمپانی City Connection می باشد. در ادامه ی این مقاله با وب سایت Irg review در نقد و بررسی این بازی هممراه باشید. هم چنین این بازی در ژانر کلاسیک و وارث این دوران طلایی از بازی می باشد.

بازی Psikyo Shooting Stars Alpha یک بازی در ژانر بسیار پر طرفدار کلاسیک یا همان Old-School می باشد. که با گرافیکی در همان ژانر و با همان کیفیات به بازار عرضه شده است و نقدهای مثبت و منفی ای نیز برای خود کسب کرده است که در ادامه به بررسی خودمان از این بازی می پردازیم.

از بخش گرافیک بازی شروع می کنیم. گرافیک بازی بسیار ضعیف و دور از انتظار بوده است و مخاطب و بازیکن را بسیار دلزده می نماید. علاوه بر اینکه بسیاری باگ های گرافیکی مانند افت کردن کیفیت تصویر و فریم بازی که ، که در ادامه به توضیح بیشتر آن ها خواهیم پرداخت، در بازی وجود دارد خود گرافیک هم و طراحی بصری مراحل بسیار ضعیف صورت گرفته است.

یکی از نکات مثبت Psikyo Shooting Star Alpha این است که بازی دارای تنوع مراحل بسیار بالا و علاوه بر این دارای تنوع مودها و حالت های مختلف نیز می باشد که دارای تنوع بسیار زیادی هست و تنوع بسیار زیادی در جنگنده ها را در بر می گیرد و می توانید در نقش تانک گرفته تا در نقش هواپیماهای جنگنده و … به مبارزه با دشمنان و شکست آن ها بپردازید.

با این حساب ، انتقاد از بازی دم دستی می گردد. اولین چیزی که باید تأکید کنیم این است که این نسخه همان نسخه های دیگری از این بازی می باشد که در سال های پیشین و در سری های قبلی بود و کمپانی سازنده ی بازی هیچ تغییری در این بازی های منتقل شده قبلی ایجاد نکرده است.

حال می باید امیدوار بود که این کمپانی بتواند از این فرصت برای ایجاد تغییرات بسیار مورد نیاز در این درگاه ها استفاده کند، اما متأسفانه تمام کارهایی که انجام می دهند ادغام نسخه های اصلی بازی  با صفحه عنوان جدید است. بنابراین اگر از قبل نسخه های قبلی این بازی را در دتسرس خود موجود دارید، دلیلی برای خرید این مجموعه وجود ندارد. هیچ بهبود یا تغییر ، حتی تصاویر زمینه ای صورت نگرفته است.

از نظر ساختار داستانی و اینکه بازی دارای ایده ی داستانی جذاب باشد نیز باید این را در همین آغاز گفت که Psikyo Shooting Star Alpha در این زمینه قطعا شما را نامید خواهد کرد. بازی در زمینه ی داستان سرایی و قصه گویی چندان حرفی برای گفتن به شما ندارد و جز مبارزات و شکست دشمنان چندان کار دیگری در بازی برای انجام دادن ندارید.

اگرچه بسیاری از جنبه های مثبت در خود بازی مشاهده شده است ، اما به دلیل جدی بودن مشکل تاخیر ورودی این مراحل و نکاتی که ذکر شد ، پیشنهاد این مجموعه بازی برای مخاطب دشوار است. همانطور که در بررسی قبلی از سری برای بازی های ژانر اشاره کردیم، چهار تصویر میزان زیادی از تأخیر ورودی را نشان می دهند و این تعداد در اصل در حد قابلیت پخش طولانی مدت است.

با این حال ، در Psikyo Shooting Star Alpha ، چهار تصویر در مقایسه با هفت تصویر تاخیری مسخره که این بازی ها را فشرده کرده اند ، ایده آل به نظر می رسند. ولی به شدت افت فریم و باگ های زیادی در روند این مراحل و بطور کلی در درون بازی دیده می شود که تمام این ها بر نکات منفی بازی اضافه می نماید.

می توان گفت که این مسائلی که ذکر شد شاید برای افرادی اهمیتی نداشته باشد ، بازیکن می تواند به سادگی یاد بگیرد که با این افت فریم ها و کج فرمی ها تطبیق یابد و  این کار غیرممکن نیست. در این بازی بازیکنان وقت زیادی را برای واکنش به آنچه اتفاق می افتد روی صفحه نمایش می دهند و دنباله ای از وقایع قفل و قابل پیش بینی است.

برای بازی های تیراندازی ، به ویژه در Psikyo Shooting Star Alpha ، این زمان پاسخ گم شده می تواند بر توانایی شما در کنترل صحیح سفینه فضایی و گیم پلی ناوبری تأثیر بگذارد. نه تنها اقدامات مانند بمبهای مخرب و بسیار قوی  قابل اعتمادتر نمی شوند بلکه حرکات اساسی کشتی نیز لغزنده تر و نادرست تر خواهد شد. تأخیر در ضربه زدن به توپ اهمیت چندانی ندارد ، اما تأخیر در فشار تمرین و کندی در ورزش باعث هماهنگ سازی و حرکت یک دست خوب تمرین شده می شود.

موسیقی بازی نیز مانند بیشتر قسمت های بازی که اصول خود را از این ژانر اصلی پرطرفدار به ارث برده است، موسیقی نیز به همان شیوه عمل کرده است و از موسیقی تکنو و الکترونیک در توسعه بخش موسیقیایی بازی استفاده شده است اما با این حال افرادی که با این سبک آشنایی کافی دارند می دانند که این موسیقی چندان هم به مذاق هر فرد خوش نمی آید و برای بسیاری خسته کننده و سردرد آور است.

در Psikyo Shooting Star Alpha نیز موسیقی چندان موفق نیست و همانطور که بالاتر ذکر کردیم باعث سردرد مخاطب و بازیکن می شود و وی را بسیار از بازی خسته و دلزده می کند و باعث می شود که از جایی به بعد به ادامه ی بازی نبپردازد و آن را به کناری بگذارد و به سراغ بازی های دیگری برود.

بطور کلی بازی Psikyo Shooting Star Alpha دارای تنوع بسیار بالای مراحل و خصوصیات مثبت دیگر ژانر کلاسیک می باشد اما تجربه ای چندان متفاوت در اختیار شما قرار نمی دهد و هر چند دارای المان های قدرت مندی نیز هست اما گرافیک ضعیف بازی و اینکه بازی دارای بسیاری باگ های ریز و درشت می باشد و این موضوع مهم دیگر که Psikyo Shooting Star Alpha دارای تفاوت چندانی با سری قبلی این بازی که توسط همین استودیو منتشر شده بود نیست و تمامی این ها بازی را به یک بازی دم دستی و ضعیف تبدیل می کند.

5

5

مزایا

  • تنوع مراحل
  • تنوع جنگنده ها و مودهای مختلف بازی
معایب

  • تکراری شدن روند بازی
  • تکراری بودن طراحی بصری بازی نسبت به نسخه قبلی بازی
  • ضعیف بودن گرافیک
  • موسیقی خسته کننده

0

0

0

0

0

گرافیک - 5.5
گیم پلی - 6.5
داستان - 5
موسیقی - 6

5.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی DRAINUS

با اطمینان می توانم بگویم بازی DRAINUS دیدنی ترین و قابل توجه ترین عنوان تیراندازی …