خانه / Reviews / نقد و بررسی Breathing Fear

نقد و بررسی Breathing Fear

امروز با دیرگ سری از سری نقد و بررسی های وب سایت IRG Review در خدمت شما همراهان همیشگی هسیتم. امروز به بررسی بازی BREATHING FEAR می پردازیم این بازی برای نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی عرضه شده است. با ما در ادامه نقد و بررسی با این بازی جذاب در ژانر ترسناک-معمایی همراه باشید.

همانطور که عنوان شد بازی Breathing Fear یک بازی در  ژانر ترسناک-معمایی می باشد که با گرافیک پیکسلی و جذاب طراحی شده است و دارای داستانی جذاب و المان های بسیار جالبی می باشد که این بازی را به یک بازی سبک و کم حجم دوست داشتنی و جذاب بتدیل می نماید.

در این بازی شما در نقش یک فرد اسیر در یک خانه ی جنگلی بسیار بزرگ و بی در و پیکر بیدار می شوید و باید داستان خودتان را و اینکه چرا در این خانه ی بسیار بزرگ به حال خود رها شده اید و باید راهی به خروج از ان خانه پیدا کنید و در عین حال به کشف داستان خودتان نیز بپردازید.

این بازی با اینکه یک بازی بسیار سبک و کم حجم است و گرافیک آن نیز به صورت کلاسیک طراحی شده است اما بطرز شگفت انگیزی تمام المان های جذاب یک بازی ترسناک را در خود فراهم آورده است و می تواند طرفداران این ژانر از بازی ها را شگفت زده کند که چطور این بازی بی سرو صدا و مستقل، توانسته است اینقدر موفق عمل کند و حتی از بازی های پر هزینه با اسپانسرهای قوی نیز قوی تر و جذاب تر باشد.

در بازی شما باید در نقاط مختلف این خانه ی وحشت و کم نور بچرخید و داستان خودتان را کشف کنید. اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود، در بازی آنقدر نکات ریز و المان های کوچک وجود دارد که تجربه ی کشف همه ی آن ها می تواند برای شما بسیار جذاب و جالب باشد و گاهی بعضی از نکات و دستنوشته های ریز آنقدر هوشمندانه در بازی مخفی شده اند که ممکن است حتی هرگز ان ها را کشف نکنید.

هم چنین در بازی المان های وحشت به خوبی تعبیه شده اند اما باید این را افزود که بازی دارای هیچ باس فایت یا موجود ترسناکی نیست و همین یکی از شگفتی های بازی است که با اینکه فاقد هیچ موجود وحشتناکی است، شما را تا سر حد مرگ خواهد ترساند. زیبا نیست؟

در بازی شما تنها یک چراغ قوه دارید که باید تنها به وسیله ی آن راز این خانه ی وحشتناک را کشف کنید، اما دلخوش نباشید، باطری این چراغ قوه ها به زودی تمام خواهد شد و شما را در دل تاریکی باقی خواهد گذاشت! پس باید از آن بهینه استفاده نمایید و هم چنین باطری های موجود در محیط بازی را پیدا کنید و از آن ها در مواقع لزوم استفاده نمایید.

اما این تمام ماجرا نیست، شما در نقش این کارکتر با پس زمینه مرموز، در بازی اگر بیش از یک حدی بترسید، خواهید مرد! بله درست شنیدید، باید ضربان قلب شخصیت بازی را پایین نگه دارید و در مواقعی که وی ترسیده است با یک سری اعمال مانند نوشیدن الکل! ضربان قلب وی را پایین بیاورید.

در پایین صفحه ی بازی یک بخشی وجود دارد که ضربان قلب شما را نشان می دهد پس باید حواستان بطور کامل به آن جمع باشد و آن را پایین نگه دارید تا نمیرید، چرا که پس از مرگ تمام وسایلی را که جمع آوری کرده اید را از دست خواهید داد و اینکه در بازی هیچ نقطهی ذخیره ای وجود ندارد و شما باید از همان مکان آغازین خود بازی را دوباره شروع نمایید.

موسیقی بازی بطرز خارق العاده ای با ژانر و فضای بازی هم سو و هم نوا است و شما را به موقع خواهد ترساند و علاوه بر ضربان قلب کارکتر بازی ، باعث تپش قلب خود شما نیز خواهد شد پس بهتر است مراقب ضربان قلب خودتان نیز باشید.

همانطور که اشاره شد بازی دارای شروع گنگ و بسیار جذابی است که ابهامی که در شروع آن وجود دارد و این رازآلودگی تا به انتها نیز در بازی حفظ می شود ، می باشد هم چنین باید گفت که Breathing Fear بازی است که دارای پیاین بندی بسیار قوی ای نیز هست و در بازی و در انتها شما کم کم به جواب سوالات خودتان خواهید رسید و داستان خود را کشف خواهید کرد و بالاخره خواهید توانست تا خود را از این خانه ی وحشت نجات دهید .

5

5

مزایا

  • داستان جذاب
  • موسیقی
  • گرافیک خوب
  • پایان بندی مناسب
معایب

  • گنگی شروع بازی
  • ایرادات جزئی در گیم پلی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 8
داستان - 8
موسیقی - 8.5

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Highrise Heroes: Word Challenge

سلام به تمامب همراهان و دوستان خوب وب سایت IRG Review ، امروز با شما …