خانه / Reviews / نقد و بررسی Asemblance

نقد و بررسی Asemblance

در این پست قصد داریم تا برای شما مخاطبان گرامی به بررسی بازی Asemblance بپردازیم که برای کنسول های رایانه ای مانند ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی ویندوزی منتشر شده است با IRG Review همراه باید تا به بررسی این بازی جذاب بپردازیم.

بازی زمانی شروع می شود که شخصیت شما در یک اتاق  عجیب و غریب از خواب بیدار شود ، جایی که زنگ هشدار به صدا در می آید و چراغ قرمز چشمک می زند ، و صدایی ربات مانند  از شما می خواهد که در مواقع اضطراری روبرو شوید. وقتی صفحه قبلی از شما سؤال می کند ، یک دکمه را فشار می دهید تا زنگ را غیر فعال کنید و اینجاست که داستان غریب بازی شروع می شود.

این ربات در حقیقت راهنمای شخصی شماست و وضعیت شما را مورد بررسی قرار می هد تا از وضعیت پایدار شما مطمئن شود و بنابراین غرابت داستان از اینجا شروع می شود و شما باید سر در بیاورید که چگونه از اینجا سر در آورده اید و گذشته ی شما چه بوده است و در چه دورانی به سر می برید؟

در ظاهر ، یک سری خاطرات گنگ و پیش ذهنی در ذهن خودتان دارید اما برایتان غریب می نماید و باور اینکه این خاطرات واقعی هستند و به شما تعلق دارند برای شما کمی سخت و دور از انتظار است بنابراین باید به کشف راز داستان بازی بپردازید و روی هر خاطره و داستانی که بخاطرتان می آید شک کنید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید تا از صحت و سقم آن مطمئن شوید.

بازی به شما امکان می دهد خاطرات فوق را با تلاش برای یافتن سرنخ هایی برای توضیح آنچه در جریان است کشف کنید. این روند پیدا کردن سرنخ ها تقریباً کل بازی را در بر می گیرد ، اما روش انجام این کار این است که جلوی خلاقیت و نوآوری ها بازی را نمی گیرد و حتی باعث خلق موقعیت های جدیدتر و جذاب تر می شود و باعث می شود که لذت بازی دو چندان تر شود.

در اصل ، شما خود را در هر یک از این اتاق ها غوطه ور می کنید و سپس تا زمانی که چیزی را که نیاز دارید پیدا کنید ، کاوش می کنید یا به یکی از خاطرات قبلی می روید تا ببینید که آیا چیزی از دست رفته اید یا خیر. پیدا کردن این سرنخ ها بسیار رضایت بخش است. برخی از سوغاتی ها دارای تجهیزات صوتی مانند دستگاه پاسخگو هستند تا به شما کمک کنند به شما بگویند چه چیزی را در اتاق خود جستجو کنید و آنها در ارائه اطلاعات کافی به شما اطلاعات خوبی دارند. هر وقت یک کار را انجام می دهید ، همه آنچه برای یافتن سرنخی که می خواهید نمایش داده می شود.

گیم پلی بازی در همین امور مانند گشتن در محیط و جستجو برای یافتن یک خاطره ی جدید خلاصه می شود اگر خوش شانس باشید ، می توانید سرفصل های داستان را که شامل ایمیل است را حس کنید. البته فرض می کنیم شما می توانید بین هر آیتم در هر اتاق حرکت کنید و بزرگنمایی نیز چیز مهمی را برای شما بیان می کند و مدت زمان زیادی طول خواهد کشید

در Asemblance ، بیشتر اوقات صرف گشتن هر بخش از هر موقعیت می شود تا چیزی را پیدا کند که با آن خوانده شود ، مشاهده شود یا با آن تعامل برقرار شود.این یافتن ها و جستجوها شامل این می شود که هر بخش از محیط را جستجو نمایید و بتوانید سرنخی از گذشته ی خود بیابید و باید این نکته را نیز یادآوری کنیم که این بخش اصلی گیم پلی بازی می باشد.

پس از مدتی ، در همان منطقه بارها و بارها می روید و می گردید تا نشانه ای راه بیابید  فقط چیزی را که احتمالاً از دست داده اید برای کشف مجدد نقشه کشف کنید. تعداد کمی از جزئیات بازی هستند که نیاز به بررسی و گشتن چندین و چندباره دارند و باید آن ها را برای چند بار جستجو کنید تا در نتیجه بتوانید سرنخی بیابید حتی گاهی این سرنخ ها جلوی چشم شما هستند اما نیاز به دقت بسیار زیاد دارند

داستان بازی همانطور که تا به انجا مشاهده کردید روایت مندی و روایت های خطی را شامل نمی شود بلکه باید با هر تذکاری که در محیط بازی می بینید به گذشته ی خود سفر کنید و یا حتی بدون اینکار و تنها با نشستن و تفکر درباره ی گذشته ی خود چیزهایی را به خاطر بیاورید.

کارکرد خاطره در بازی بسیار مهم است و اشیاء موجود در صحنه ی بازی نیز بسیار خوب و متناسب با این اصل در محیط وجود دارند تا با نگاه به آن ها به گذشته برگردید یا مثلا با بو کرن عطری یا دیدن تصویر خود در آینه چیزی را به خاطر آورید که می بایست فراموش می کردید بنابراین می بینیم که با یک بازی با ایده ی بسیار جذاب رو به رو هستیم که داستان بسیار پیچیده و معماگونه ای را در مقابل شما می گذارد و شما را به چالش می کشد.

5

5

مزایا

  • استفاده بسیار خوب از طراحی صحنه و اشیاء
  • گرافیک پر جزئیات و غنی
  • موسیقی دل نشین
معایب

  • گیم پلی ممکن است خسته کننده شود
  • گره های داستانی بسیار پیچیده

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 8.5
موسیقی - 8

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را میتوان یک تجربه سرگرم کننده از تصاویری …