خانه / Reviews / نقد و بررسی Pinball Lockdown

نقد و بررسی Pinball Lockdown

پین بال از خاطره انگیز ترین بازی های تمام دوران های کودکی و نوجوانی چندین نسل از انسان های امروز به حساب می اید. البته در ایران بیشتر ما با بازی های Pinball توسط گوشی ها و رایانه های شخصی مان بیشتر اشنا شدیم. بازی ای هم که در این مقاله برای معرفی خدمت شما آماده کرده ایم یک بازی در همین ژانر می باشد به نام Pinball Lockdown که کاری از استودیوی بازی سازی Onteca می باشد که به تازگی به بازار عرضه شده است. امیدواریم که شما هم در این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانیم به نقد و برررسی این بازی بپردازیم.

بازی Pinball Lockdown همانطور که از نامش پیداست شما را در موقعیت بازی Pinball قرار می دهد اما تفاوتی اساسی که شاید با دیگر بازی های مشابه موجود در بازار دارد این است که Pinball Lockdown دارای یک طراحی گرافیکی سه بعدی می باشد. یعنی برخلاف دیگر بازی های مشابه که صرفا از یک نمای بالا و به صورت دو بعدی بازی را پشتیبانی می کنند Pinball Lockdown دارای این امکان می باشد که شما به صورت بسیار برجسته تر از اعضای داخلی پین بال دیدن کنید و دقیق تر بازی کنید.

این مسئله باعث شده است تا طراحی گرافیکی بازی نیز نسبت به سایر بازی هایی که در این ژانر روانه ی بازار می شوند بسیار بهتر باشد. در Pinball Lockdown شما می توانید به خوبی اجزای مختلف پین بال را در میزهای مختلف مشاهده نمایید و هم چنین رکورد های موفق خود را به ثبت برسانید. بازی از این نظر توانسته است خلاقیت خوبی برای جذب بیشتر مخاطب و نگه داشتن او در پای دستگاه به خرج دهد. گفتنی است که بازی Pinball Lockdown برای کنسول های نینتندو سوئیچ و رایانه های شخصی منتشر شده است.

در Pinball Lockdown چندین میز مختلف با مولفه های متفاوت و اجزا و البته طراحی صحنه های متفاوت موجود هستند که با کسب یک سقفی از امتیاز در میزهای اولیه میزهای بعدی نیز برای شما باز می شوند و می توانید در این میزها نیز به بازی بپردازید. میز های بازی البته در بازی پین بال دارای اجزای تقریبا مشابه ای هستند اما طراحی این میزها در بازی Pinball Lockdown با یکدیگر کمی متفاوت بوده و هر کدام از آن ها دارای طراحی بصری متفاوتی هستند.

یکی از مهم ترین المان ها در بازی پین بال وجهه ی فیزیکی این بازی است. در پین بال هر چه با قدرت تر به توپ  ضربه بزنید ممکن است بیشتر از کنترل شما خارج شود و هم چنین البته مسافت بیشتری را نیز در طول صفحه ی بازی ممکن است بپیماید. این مولفه و هم چنین زاویه ی ضربات به توپ دو امر بسیار اساسی برای کسب رکورد در بازی پین بال به صورت کلی هستند. و باید برای موفقیت در این بازی از این قوانین پیروی کنید.

اما در Pinball Lockdown قوانین فیزیک حاکم بر بازی تا حدود نسبتا چشمگیری با قوانین پین بال در دنیای واقعی متفاوت هستند و همین امر هم البته ممکن است برای بازیکن ایجاد دردسر کند. بازی نتوانسته است به خوبی و به صورت روان این قوانین پایه را در بازی پیاده کند و توپ به راحتی از کنترل خارج می شود و این امری است که در بازی جزو نکات منفی به حساب می اید. موسیقی بازی نیز خاطره انگیز است هر چند تنوع بالایی نداشته باشد.

هر چند البته پین بال بازی ساده ای است اما نیاز به هوش بالایی دارد اگر بخواهید که در بازی موفقیت بالایی کشف کنید. پین بال به صورت کلی بازی ای است که شاید برای بسیاری تکراری نشود اما بازی ای است که در بسیاری وقت ها گیمرها به سراغش بروند. از این منظر بازی Pinball Lockdown بیشتر بازی ای است که در مهمانی ها و برای سرگرمی های کوچک بیشتر به کار می اید و بازی ای نیست که بتواند جذابیت اش را در زمان های طولانی پیوسته حفظ کند.

5

5

مزایا

  • گرافیک سه بعدی بازی
  • میزهای مختلف برای بازی
معایب

  • قوانین فیزیک در این نسخه خوب پیاده سازی نشده است
  • فاقد ساختار داستانی

0

0

0

0

0

گرافیک - 7
گیم پلی - 6
داستان - 6
موسیقی - 6.5

6.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories

با سلام، امروز با نقد و بررسی بازی Aery – Broken Memories ساخته شده توسط …